مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6141 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 مهر 1394 -ساعت : 15:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سفر رئیس جمهور بدون روتوش

اختصاصی مازندمجلس/ گزارش تصویری دیده نشده از استادیوم

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

اختصاصی مازند مجلس: مگر غیر از این است که به دولت تدبیر و امید رای دادیم تا بساط رفتارهای پوپولیستی برچیده شود؟ چطور زمانی که طبق فیلم‌ها و عکس‌های موجود بیش از نیمی از استادیوم شهید متقی خالی بود ما بگوییم صدها هزار نفر در استادیوم بودند و ما با چشم خودمان دیدیم چقدر استقبال پرشور بود!/ تعداد بنرهای سطح شهر از تعداد استقبال کنندگان بیشتر بود!

اختصاصی مازند مجلس : پس از دو سال انتظار سفر 12 ساعته رئیس جمهور روحانی به مازندران انجام شد اما هنوز پس‌لرزه‌های این اتفاق فروکش نکرده است. سفری که باید مایه همدلی و اتحاد شود بیشتر به محلی برای آشوب و درگیری تبدیل شده است. در این سفر بیش از آنکه به دستاوردها اشاره شود به حواشی استقبال اشاره شد. برخی استقبال را بسیار ضعیف توصیف می کنند و آن را ناشی از عدم محبوبیت استاندار مازندران می‌دانند، و از طرفی دیگر گروهی که خود دست‌اندرکار در این استقبال بودند آن را پرشور و بی‌نظیر می‌دانند و منتقدان این نوع برگزاری را مخالفان دولت تدبیر و امید می‌دانند.

پایگاه خبری مازندمجلس از معدود سایت‌های خبری بود که بدون هیچگونه چشمداشتی از دو هفته پیش از سفر رئیس جمهور به مازندران اخبار این رخداد را پوشش کامل می‌داد و حتی بارها خبر و مصاحبه اختصاصی در این ارتباط تهیه کرد که برخی از این اخبار به همراه لینک در انتهای این یادداشت آمده است. بنابراین مسائلی که مطرح می‌شود نه از روی غرض‌ورزی و عناد بلکه از روی خیرخواهی است. مگر غیر از این است که به دولت تدبیر و امید رای دادیم تا بساط رفتارهای پوپولیستی برچیده شود؟ بنابراین پایگاه خبری مازندمجلس هر جایی که احساس کند خیری در پیش است با تمام توان به کمک می‌شتابد و هرکجا که کج‌روی را دید با تمام قوا می‌ایستد.

بفرمایید چرا باید چشم‌هایمان را ببندیم و بگوییم سفری که در آن وقتی از رئیس جمهور در مورد منطقه آزاد سوال می شود می‌گوید (هنوز برنامه و طرحی در این مورد از استانداری مازندران دریافت نکردیم) بگوییم سفر پر از دستاورد بود؟ در حالی که استان همسایه ما یعنی گلستان در سفر پارسال رئیس جمهور به این استان مجوز ایجاد منطقه آزاد را گرفت.

چطور زمانی که رئیس جمهور از استاندار در مورد وضع کشاورزان می‌پرسد ایشان پاسخ می‌دهد (همه چیز خوب است و عالی) ما هم تکرار کنیم بله همه چیز خوب است و عالی.

چطور زمانی که طبق فیلم‌ها و عکس‌های موجود، بیش از نیمی از استادیوم شهید متقی خالی بود ما بگوییم صدها هزار نفر در استادیوم بودند و ما با چشم خودمان دیدیم چقدر استقبال پرشور بود! مازندمجلس به عنوان رسانه‌ای مستقل تنها به انعکاس واقعیات می‌پردازد و نه براساس منافع شخصی واقعیات را وارونه جلوه دهد و بیانیه های سفارشی صادر کند.

آیا غیر از این بود که تمام سفرهای استانی رئیس جمهور دو روزه بود و در مازندران 12 ساعته؟ دلیل این امر چیست؟ قطعا به خاطر این است که استانداری مازندران برنامه مدونی برای حضور رئیس جمهور نداشت وگرنه استان مازندران با جمعیتی که دارد و تعداد نمایندگانی که دارد از استان‌های بسیار مهم در کشور است.

چرا نوبخت در مراسم بزرگداشت عزت الله دامادی در خرداد 94 گفت که لازمه سفر رئیس جمهور به یک استان این است که (مدیران استان همفکری کرده و از هر بخشی چند طرح بزرگ و ماندگار تهیه و به رئیس‌جمهور ارائه کنند) چرا که تا پیش از آن هیچ اقدامی در این مورد انجام نشده بود و حالا که سفر صورت پذیرفت دیدیم که تذکر جناب نوبخت پیرامون بی برنامگی استان برای میزبانی از رئیس جمهور پر بی راه نبود.

می‌گویند دولت در سفر به مازندران 991 میلیارد تومان به این استان اختصاص داد. دستشان درد نکند. اما حدود نیمی از این مبلغ برای تکمیل جاده تهران – شمال است. استانداری محترم لطف بفرماید و مصوبه‌های سفر روحانی را منتشر کند تا بدانیم در هر شهر چه طرح هایی تصویب شد.

 

این موضع‌گیری‌های بی‌مورد و اصرار بر انکار واقعیات رفتارهایی تمامیت‌خواهانه و اقتدارگرایانه است که از اجزای دولت تدبیر و امید بعید است. ما در چه شرایط بحرانی و حساسی هستیم که برای حمایت از دولت و استانداری بخواهیم بر بعضی چیزها سرپوش بگذاریم؟ ما از آن روزی در هراس هستیم که این مصلحت‌اندیشی‌ها باعث شود حق را ناحق، و ناحقی را حق جلوه دهیم. امروز که دیگر دولت روحانی به دنبال رای مردم نیست و برای نشان دادن مشروعیت و محبوبیت به دنبال نمایش های خیابانی نیست. پس چرا نباید واقعیت را بگوییم.

آن روزی که حسن روحانی برای سفر تبلیغاتی پیش از انتخابات به مازندران و ساری آمد بیعت پرشور مردم را با خود دید، و در اتوبوس به همراهان گفت (از فشار جمعیت یکی دو نوبت احساس کردم قفسه سینه‌ام دارد می‌شکند) (لینک) کجا و این استقبال نصفه و نیمه کجا؟ امروز چه شده که با وجود گشایش‌های سیاسی در عرصه بین الملل و دستاوردها بی شمار در این دوسال، مردم اینچنین بی‌رغبت می شوند؟ روحانی که همان روحانی است و بر سرعهد و وفایش ایستاده، آیا به غیر از این است که مسئولین تدارکات سفر نسبت به سفر دو سال پیش عوض شده‌اند و همانها که در پی میزبانی حسن روحانی در مسجدی در حاشیه شهر بودند اکنون زمامدار اوضاع و مسئول کمیته‌های سفر ریاست جمهوری شده‌اند؟ آنروز چه کردید که امروز بخواهید بکنید؟

آیا بنربازی سطح شهر پیش از سفر رئیس جمهور مضحک نبود؟ تعداد بنرهای داخل شهر از تعداد استقبال کنندگان بیشتر بود! از چه منبعی هزینه این همه تبلیغ که باعث بیزاری مردم شده بود پرداخت شد؟ شاید به همین خاطر بود که روحانی در سخنرانی در استادیوم متقی در جایی گفت (حق نداریم از جیب مردم شعار دهیم)

این اشاره جناب رئیس جمهور به شمایی بود که امروز ادعای استقبال گسترده و پرشور را دارید است. این چه ستاد سابقی است که پس از دو سال همچنان بیانیه می‌دهد؟ بالاغیرتا این ستاد چه نقشی در رای 60 درصدی مردم مازندران به روحانی داشت؟ به گفته شاهدان در هفته منتهی به انتخابات در ستاد اصلی روحانی در مازندران که واقع در خیابان 15خرداد ساری بود به غیر از میز و صندلی و یک آبدارچی چیزی ندیدند. در آن ستاد حتی پوستر و تراکت برای پخش هم نبود و منتظر بودند از تهران ارسال شود و حتی در روز 19خرداد که قرار بود میزبان روحانی باشند اعضای ستاد به جای تدارکات میزبانی، برای استراحت به منزلشان تشریف برده بودند!

چرا نمی‌خواهید صادق باشید؟ چرا با شانتاژ رسانه‌ای می‌خواهید استقبال را پرشور و و بی‌نظیر جلوه بدهید؟ استقبال بی‌نظیر بود؟ در استادیوم متقی که دو طرف زمین را با نرده بستید و مردم را تنها در یک سوم میانی زمین جمع کردید بی نظیر بود؟ تمام عکس و فیلم‌ها دروغ می‌گویند و تنها شما راست می گویید؟

در تصاویر زیر کاملا مشخص است که تنها از یک سوم زمین استفاده شده است و سکوی تماشاچی‌ها به غیر از یک قسمت که دانش‌آموزان با لباس یکدست نشسته بودند، کاملا خالی بود. من در همان روز شاهد بودم که پسران مدرسه‌ای را با اتوبوس و دختران مدرسه‌ای را با شال بنفش به سمت استادیوم متقی روانه کردید. در عکس آخر نشان داده شده جمعیتی که در این استادیوم جا می‌شوند چقدر هستند. البته هدف مقایسه این دو جمعیت نیست چون ماهیت این دو تجمع کاملا با هم تفاوت دارند اما نشان می‌دهد (استقبال گسترده و پرشور) که مدام ستاد استقبال از سفر رئیس جمهور از آن استفاده می‌کند چندان هم محلی از اعراب ندارد. در تصاویر به خوبی مشخص است که حدودی نیمی از زمین توسط نرده بسته شده است تا حاضرین را در وسط زمین جمع کنند.

پوشش اخبار سفر دولت تدبیر و امید به مازندران توسط پایگاه خبری مازندمجلس:

اعلام زمان سفر رئیس جمهور به مازندران
http://mazandmajles.ir/post/read/5443
سخنگوی ستاد مردمی استقبال از رییس جمهور در گفت‌گو با مازندمجلس؛ مازندرانی‌ها آماده استقبال پرشکوه از روحانی
http://mazandmajles.ir/post/read/5394
اختصاصی مازندمجلس/ پس از دو سال تاخیر و کش و قوس/ سفر قریب الوقوع هیات دولت به مازندران/ ستاد مرکزی استقبال از روحانی تشکیل شد
http://mazandmajles.ir/post/read/4414
روحانی به مازندران می رود
http://mazandmajles.ir/post/read/4534
حسنی خورشیدی مدیر و کارشناس حوزه فناوری اطلاعات: در سفر رییس جمهوری از مطالبات حوزه فناوری اطلاعات غفلت نشود
http://mazandmajles.ir/post/read/6702
دکتر عبدالرحیم نیکخواه با ارسال یادداشتی به مازندمجلس؛ 284 پیشنهاد عملیاتی به رئیس جمهور برای توسعه استان مازندران
http://mazandmajles.ir/post/read/6823
در آستانه سفر ریاست‌جمهوری و در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس مطرح شد؛ پیشنهاد بابایی کارنامی برای توسعه اقتصادی مازندران
http://mazandmajles.ir/post/read/6814
دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با حضور در دفتر مازندمجلس اعلام کرد: یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان، طلب از تامین اجتماعی و پزشک خانواده از مطالبات ما در سفر ریاست جمهوری است
http://mazandmajles.ir/post/read/6710
اختصاصی مازندمجلس/ دولت تدبیر و امید 19 مهر در مازندران/ سفر روحانی یک روزه خواهد بود؟!
http://mazandmajles.ir/post/read/5525
در نامه سیدمحمد آقامیری به رئیس جمهور عنوان شد: نخبگان در حاشیه؛ بی‌درایتان در متن
http://mazandmajles.ir/post/read/6895
نامه‌ایی به رئیس جمهور محترم دکتر روحانی به مناسبت سفر به استان مازندران
http://mazandmajles.ir/post/read/6820
در گفتگوی اختصاصی برزگر با مازندمجلس مطرح شد؛ برخی اختلاف‌سلیقه‌های اصلاح طلبان از جانب شخصیت‌های بانفوذ و سیاسی حوزه است/ دولت می‌توانست برای مازندران نسخه بهتری تجویز کند
http://mazandmajles.ir/post/read/5917
نائیج‌پور رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران؛ اکوسیستم مازندران به زودی نابود می‌شود/ در آستانه سفر ریاست‌جمهوری مهمترین معضلات را ارائه دادیم
http://mazandmajles.ir/post/read/6825
زنان فعال اصلاح‌طلب ساری در میزگرد مازندمجلس؛ انتظار ما این است که شایسته نگری و شایسته سالاری باشد/ باید اعتماد به نفس را در نیمی از جامعه تقویت کرد
http://mazandmajles.ir/post/read/6827
مهندس قلی پور: شرق مازندران جزو مناطق محروم و فراموش شده است
http://mazandmajles.ir/post/read/6979
مقیمی نماینده شرق مازندران: تنظیم طرح‌های جداگانه برای شهرستان‌های شرق مازندران
http://mazandmajles.ir/post/read/5742
فرماندار جویبار در آستانه سفر رییس جمهوری خبر داد: کلنگ زنی بزرگترین پایانه صادراتی میوه و تره بار در جویبار
http://mazandmajles.ir/post/read/5590
رئیس شورای شهر ساری: مدیران استانی نتوانستند مشکلات مازندران را به خوبی احصا کنند
http://mazandmajles.ir/post/read/5587
فرماندار سیمرغ در آستانه سفر دکتر روحانی اعلام کرد: ورزشگاه 5هزار نفری سیمرغ آماده افتتاح است
http://mazandmajles.ir/post/read/5743
رئیس شورای شهر آمل در آستانه سفر رییس جمهوری: بیان مشکلات با سامانه 111 آسان تر است
http://mazandmajles.ir/post/read/5744
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس: مردم منتظر ره آورد دولت هستند/قربانی بازی های سیاسی شده ایم
http://mazandmajles.ir/post/read/5745
استاد دانشگاه فرهنگیان مازندران: اصلاح نظام آموزشی در دستور کار دولت قرار گیرد
http://mazandmajles.ir/post/read/5589
رئیس شورای شهر قائمشهر بیان کرد: دولت یازدهم بالاترین افزایش بودجه را در حوزه بهداشت و درمان دارد
http://mazandmajles.ir/post/read/5915
فرماندار سوادکوه شمالی: دولت وعده های بدون عمل نمی دهد
http://mazandmajles.ir/post/read/5914
شهردار میاندورود: صداقت مهم‌ترین سرمایه دولت یازدهم است
http://mazandmajles.ir/post/read/5913
یوسف‌نژاد: منطقه آزاد می خواهیم، کدام شهر مهم نیست
http://mazandmajles.ir/post/read/5912
رئیس شورای شهر رامسر: استقبال از رئیس جمهوری به مرز صد درصدی رسیده است
http://mazandmajles.ir/post/read/5911
فرماندار فریدونکنار پیشنهاد داد:  تامین اعتبار پنج پروژه نیمه‌کاره در سفر روحانی به مازندران
http://mazandmajles.ir/post/read/5910
استاد حوزه و دانشگاه:  استقبال مردمی از رئیس‌جهوری مناسب شرافت انسانی و شریعت باشد
http://mazandmajles.ir/post/read/5909
شهردار آلاشت بیان کرد: قانون مداری مهم ترین شاخصه مدیریتی دولت یازدهم
http://mazandmajles.ir/post/read/5991
یک سفر و چند نکته
http://mazandmajles.ir/post/read/5992
هادی حسینی ؛ سراسر حوزه دریای خزر قابلیت تبدیل شدن به منطقه آزاد اقتصادی را دارد
http://mazandmajles.ir/post/read/5908
دستاوردهای سفر رئیس جمهور از زبان فلاح
http://mazandmajles.ir/post/read/7213
استاندار مازندران :کل مازندران به عنوان منطقه آزاد مطرح می شود
http://mazandmajles.ir/post/read/6542


سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

سفر رئیس جمهور بدون روتوش

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سفر رئیس جمهور به ما - استقبال از رئیس جمهو -

نظر شما در مورد : سفر رئیس جمهور بدون روتوش

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها