امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 09:58:54

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6217 -تاریخ انتشار : شنبه 02 آبان 1394 -ساعت : 12:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دل نوشته‌ای برای امام حسین (ع)

دل نوشته‌ای برای امام حسین (ع)

اختصاصی مازندمجلس: حسین جان؛ عاشورایت را می‌ستایم چون می‌خواهم برای حفظ دین و آئینم، از آن آموزه‌ایی بسازم تا از تهدید و تطمیع سربلند بیرون آیم و روشی که دین و ایمانم را از کرختی و عزلت نشینی بزدایم. حسین جان؛ می‌خواهم در عزایت بگریم اما می‌بینم که باید برای خود گریه کنم چرا که نیازمند به لبیکی نه گریه. چون راهت باید ادامه یابد تا دین خدا در خطر انحراف نیافتد، خطر تحریف، تخفیف و تحدید، آن را به مسلخ نفرستد

اختصاصی مازند مجلس :  حسین جان؛ چگونه می‌توانم ندای «هل من ناصر ینصرنی» تو را از اعماق تاریخ غبار آلود و زنگار گرفته بشنوم، حقیقت آن را درک کنم و لبیکی بگویم که برای دین، دنیا و آخرتم سودمند باشد و برای مردم جامعه‌ام که شیعه و عاشق شمایند نوید بخش.

حسین جان؛ ایمان، فداکاری و ایثار وصف‌ ناشدنی شما و یارانت را چگونه باید بیان، تبلیغ و ترویج کنم تا نام و نانی برایم نیاورد و در آخرت موجبات شرمنگی و سرافکندگی‌ام نشود.
حسین جان؛ دستان بریده علمدارت را چگونه توصیف نمایم که به خرافات آلوده نشود تا مذهبم، ایمان و عشقم به مضحکه گرفته نشود.

حسین جان؛ عاشورایت را می‌ستایم چون می‌خواهم برای حفظ دین و آئینم، از آن آموزه‌ایی بسازم تا از تهدید و تطمیع سربلند بیرون آیم و روشی که دین و ایمانم را از کرختی و عزلت نشینی بزدایم.

حسین جان؛ فریادت را از اعماق تاریخ شنیدم که، هرگز با کسانی که دین خدا را دستمایه‌ی خود قرار می‌دهند تا به قدرت دست یازند و یا منصبی را عهده‌دار شوند بیعت نکنم. چون به ما آموختی دین نه ابزار قدرت است نه وسیله‌ای برای ثروت.

حسین جان؛ در شب عاشورا در تاریکی شب، به همه یارانت فرمودید: «شما آزادید بروید، از تاریکی شب همچون اسب راهوار بهره گیرید...» در حالیکه هر حاکم و فرمانده‌ای می‌داند در چنین موقعیتی خطیر به نیروهای بیشتری نیازمند است تا قدرت نظامی و دفاعیش افزون گردد. اما این رفتارت بی نظیر است. به من بیاموز و الهام فرما که چگونه می‌توان در صورت نیاز، بی‌نیاز شد و انسان‌ها را آزاد گذاشت و به گروگان نگرفت. ای همچون پدر( امام علی«ع») حقیقتی بر گونه‌ی اساطیر.

حسین جان؛ نمی‌دانم حیرانم که چه بگویم. سنت عزاداریت به خرافات آمیخته گشته، تبیین قیامت سطحی و بی معنا شده، شهادتت به آب مربوط و منوط می‌شود، آزادگی یارانت به بندگی تعبیر، وفای علمدارت به سقایی محدود، زینبت به اسیری معروف و سجادت به بیماری ملقب می‌شود، نام مبارکت به حس حس مخفف می‌شود. وای وای چه بگویم که قلبم می‌سوزد و عقلم حیران می‌شود و بدنم می‌لرزد که دشمنانت بخاطر بیعت‌ نکردنت و زیربار ذلت نرفتنت، ترا و یارانت را از دم تیغ گذراندند و به شهادت رساندند و برخی از دوستانت قیام و شهادتت را با خرافات آمیخته و برای نام و نانشان می‌خوانند و تبلیغ می‌کنند...

حسین جان؛ می‌خواهم در عزایت بگریم اما می‌بینم که باید برای خود گریه کنم  چرا که نیازمند به لبیکی نه گریه. چون راهت باید ادامه یابد تا دین خدا در خطر انحراف نیافتد، خطر تحریف، تخفیف و تحدید، آن را به مسلخ نفرستد.

حسین جان؛ می‌خواهم بیشتر بدانم و بفهمم اما می‌ترسم دانستن و فهمیدن، عذابم بدهد. اگر ندانم و نفهمم می‌ترسم در آخرت مجازات شوم چون در فهمیدن و دانستن توانا هستم.

حسین جان؛ ظلم مضاعف در حق تو و یارانت را، شهادت مضاعفت را چگونه و با چه منطقی می‌شود توجیه کرد؟ ظلم و شهادت در کربلا و عاشورا توسط معاندانت صورت گرفت اما مظلومیت و شهادت مضاعفت توسط برخی از دوستانت در تاریخ غمبار و آمیخته به جهل و خرافات ما پدید آمد.

حسین جان؛ درعجبم آنهایی که می‌دانستند و می‌توانستند در مقابله با خرافات و انحرافات، قیام و اعتراض نکردند! آرام  آرام اجازه دادند در پی نسل‌های متمادی انباشته گردد و دیگر هیچ کسی را یارای آن نباشد که به مخالفت برخیزد چون می‌شود ضد دین، ضد خدا و ضد عاشورایت. اگر چه امثال شهید مطهری در تحریفات عاشورا و حماسه حسینی، گوشه‌هایی از آن خرافات و اسرائیلیات را برملا کردند اما انگار نه انگار، که دو باره فربه‌تر گشت آنچه که خرافات بود!

خدایا؛ ترا به خون مقدس حسین(ع) و یارانش، ما و آئین ما را نجات بده.

                                   آمین یا رب‌العالمین

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظرات کاربران در مورد : دل نوشته‌ای برای امام حسین (ع)
  • احمد از کیاکلا ( سیمرغ )پاسخ0شنبه 02 آبان 1394

    درود بر دکتر صالحی؛ خیلی وقته که چنین متن زیبایی نخواندم. چندین بار خواندم اما هر بار برایم تازگی داشت.

  • مددیپاسخ0یکشنبه 03 آبان 1394

    متن فوق العاده ای بود ...

  • یگانه زمانیپاسخ0شنبه 14 آذر 1394

    بسیار زیبا

نظر شما در مورد : دل نوشته‌ای برای امام حسین (ع)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها