مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6256 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 آبان 1394 -ساعت : 20:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شایعه، تکذیب، و سپس تغییر در استانداری

اختصاصی مازندمجلس/ استانداری مازندران شخم می‌خورد؟

شایعه، تکذیب، و سپس تغییر در استانداری

اختصاصی مازند مجلس: سونامی تغییرات در استانداری که ظاهرا شکل و شمایل تغییرات اتوبوسی به خود گرفته به فاصله کمی از سفر 12 ساعته رئیس جمهور به مازندران و احضار ربیع فلاح به وزارت کشور در حال انجام است. حتی برای یک فرد غیرسیاسی هم ارتباط این دو مقوله کاملا محرز است. اما در اینجا این سوال پیش می‌آید که مگر چه اتفاق ویژه‌ای در سفر هیات دولت به مازندران رخ داد که اینچنین باعجله ساختار مدیریتی استانداری در حال تغییر است؟

اختصاصی مازند مجلس : این روزها استانداری مازندران حال خوشی ندارد. در ساختمان سفید استانداری که باید مرکز ثبات و مدیریت باشد در این چند روز آنقدر اتفاقات عجیب و غریب رخ داد که حتی به خبرهایی که از مبادی رسمی استانداری هم خارج می‌شود نمی‌شود اطمینان داشت. شایعه‌هایی که دهان به دهان می‌چرخد، روابط عمومی که تکذیب می‌کند و سپس اتفاقی که رخ می دهد.

سونامی تغییرات در استانداری که ظاهرا شکل و شمایل تغییرات اتوبوسی به خود گرفته به فاصله کمی از سفر 12 ساعته رئیس جمهور به مازندران و احضار ربیع فلاح به وزارت کشور در حال انجام است. حتی برای یک فرد غیرسیاسی هم ارتباط این دو مقوله کاملا محرز است. اما در اینجا این سوال پیش می‌آید که مگر چه اتفاق ویژه‌ای در سفر هیات دولت به مازندران رخ داد که اینچنین باعجله ساختار مدیریتی استانداری در حال تغییر است؟

از استقبال گسترده و باشکوه بنرهای سطح شهر که در روز 20 مهر از رئیس جمهور به عمل آمد بگذریم، کنایه شهردار مشهد به سفر روحانی هم قابل توجه است (لینک) که به نبود پروژه‌های مناسب در حد رئیس جمهور اشاره کرد.

برخی هوادارن استانداری از این تغییرات به عنوان ترمیم و به روی کار آمدن افراد کاربلد یاد می‌کنند اما نکته جالب اینجاست که زمانی که دولت تدبیر و امید به روی کار آمد با این شعار که امروز زمان آزمایش و خطا نیست و نیاز به افراد باتجربه و کاربلد است، مدیران گذشته را به روی کار آورد که البته به دولت (بازنشسته‌ها) معروف شد. حال چه شده است که در مازندران پس از دو سال به این نتیجه رسیده‌اند که بعضی مدیران ارشد کارنابلد هستند و باید تعویض شوند؟

آیا این مصداق آزمایش و خطا نیست؟ ظاهرا تدبیر دولت امید برای مازندران چندان کارآمد نبود که پس از دو سال نیاز به تغییرات کلی مدیران کلیدی است. باید توجه داشت مدیریت استانداری یک استان با مدیریت یک سازمان–به طور مثال سازمان جهاد کشاورزی- تفاوت‌هایی دارد و در استانداری یک استان صرفا نباید به فکر پرداخت حقوق ماهانه کارمندان و رفع و رجوع برنامه روزانه سازمان بود.

در یکی دو روز گذشته چندین تغییر در استانداری رخ داد و اینطور که خبرها می‌رسد این روند تغییرات ادامه‌دار خواهد بود. همچنین امروز روابط عمومی استانداری استعفای دو مدیر ارشد استانداری را تکذیب کرد، اما به نظر می‌رسد این مدیران به زودی نه با "استعفا"، بلکه با "برکناری" از استانداری خواهند رفت شد. هرچند که مدیر روابط عمومی این اخبار را تکذیب می‌کند، اما طبق اخبار غیرموثق، روابط عمومی استانداری هم از قسمت‌هایی خواهد بود که دچار تغییر و تحول خواهد شد.

البته اخبار غیرموثق دیگری که حاکی از تغییر مدیریت ارشد استان است به گوش می‌رسد به طوری که وزارت کشور هم چراغ سبز خود را به این تغییر نشان داده است.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استانداری مازندران - تغییر استاندار مازند - تغییر ربیع فلاح -

مطالب مرتبط با : شایعه، تکذیب، و سپس تغییر در استانداری
نظر شما در مورد : شایعه، تکذیب، و سپس تغییر در استانداری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها