مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 75417 -تاریخ انتشار : شنبه 16 مرداد 1395 -ساعت : 16:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فساد سازمان‌یافته برخورد سازمان‌یافته را می‌طلبد

فساد سازمان‌یافته برخورد سازمان‌یافته را می‌طلبد

مازندمجلس: باید با این فساد سازمان‌یافته برخورد سازمان‌یافته هم صورت بگیرد. اگر می‌خواهیم اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه اجتماعی است احیا شود باید به صورت قاطع و قانونی با متخلفان برخورد شود و به این نکته توجه کنیم که دستگاه‌های نظارتی باید پایش و کنترل لحظه‌ای بر تمامی پرداخت‌های جاری کشور داشته باشند

مازندمجلس: علی محمد شاعری*- مجلس و دولت باید در موضوع فیش‌های حقوق نجومی به وظایف قانونی خود عمل کنند. مردم باید با حساسیت بالا و در عین حال با صبوری و آرامش این فرصت را به مسئولان بدهند که بتوانند با متخلفان برخورد جدی بکنند. به شخصه برای مقابله با این پدیده شوم سه اصل را مد نظر قرار دادم. مورد اول اینکه در کلیه پرداخت‌ها به مدیران باید شفاف‌سازی صورت بگیرد. دوم اینکه تمامی کسانی که تخلف کردند بدون هیچگونه ملاحظه و هیچگونه خط قرمزی برکنار شوند و سومین مسئله‌ای که باید به آن توجه شود این است که تمام حقوق و دریافتی‌های غیرمتعارف و غیرقانونی که انجام شد باید به خزانه و به بیت المال بازگردانده شود. من این سه موضوع را در دستور کار خود قرار دادم و به وظایف قانونی خود به عنوان نماینده مردم عمل خواهم کرد.

باید با این فساد سازمان‌یافته برخورد سازمان‌یافته هم صورت بگیرد. اگر می‌خواهیم اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه اجتماعی است احیا شود باید به صورت قاطع و قانونی با متخلفان برخورد شود و به این نکته توجه کنیم که دستگاه‌های نظارتی باید پایش و کنترل لحظه‌ای بر تمامی پرداخت‌های جاری کشور داشته باشند. این موضوع نه تنها برای پرداخت‌های حقوق و مزایا به مدیران بلکه تمام تصمیم‌هایی که در کشور گرفته می‌شود و احتمال فساد در آن وجود دارد باید مد نظر قرار بگیرد. نمایندگان با تصویب قوانین و نظارت درست بر اجرای قوانین باید به وظیفه انقلابی خود عمل کنند و دستگاه‌های اجرایی نیز با عملیاتی کردن درست قوانین از تکرار این رویه‌های غلط جلوگیری نمایند. اگر دستگاه‌های نظارتی به وظایف خود عمل کنند درس عبرتی می‌شود برای تمام کسانی که قصد سوداگری دارند و مدیریت را یک طعمه می‌دانند. بنابراین باید بدون هیچ اغماضی با آنها برخورد شود و برخوردها هم نباید سیاسی و جناحی و باندی باشد و یا مشمول زمان شود. ما حتی در پدیده زمین‌خواری و یا رانت‌خواری‌ها نیز باید مراقب باشیم که یک برخورد جدی و عبرت آموز با متخلفان انجام شود.

 

* نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی

این مطلب در شماره سوم دو هفته نامه موثق (3 مرداد 95) منتشر شده است


فساد سازمان‌یافته برخورد سازمان‌یافته را می‌طلبدلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی محمد شاعری - فساد سازمان یافته -

نظر شما در مورد : فساد سازمان‌یافته برخورد سازمان‌یافته را می‌طلبد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها