امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 02:02:00

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6316 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 آبان 1394 -ساعت : 10:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
به مردم بگویند واقعا حاصل این سفر چه بود؟

اظهار نظر آتشین شمشیربند پیرامون سفر رئیس جمهور در گفت‌وگو با مازندمجلس؛

به مردم بگویند واقعا حاصل این سفر چه بود؟

اختصاصی مازند مجلس: یک مدیر استانی بیاید و شفاف توضیح دهد چند پروژه را مدیران استانی ما توانستند تاییدیه بگیرند که در سفر جاری کلنگ‌زنی یا افتتاح شود؟ / دولت برای هر استانی که می‌خواست برود از قبل مشخص بود که چه چیزی گیر استان می‌آید/ همه می‌گوییم که عقبیم همه می‌گوییم که نداریم من بگویم که نداریم مردم عادی بگویند که نداریم جناب آقای استاندار هم بگوید که نداریم خب چه کسی می‌خواهد حل کند؟

اختصاصی مازند مجلس: پس از سفر 12 ساعته حسن روحانی به استان مازندران، به غیر از حواشی که بر سر نحوه استقبال از رئیس جمهور به وجود آمد، بحث مطالبات و دستاوردهای این سفر مطرح شد. آنطور که از شواهد و قرائن بر‌می‌آید استقبال بسیار سردی از جانب مردم اتفاق افتاد که دلایل آن را باید در جای دیگر جستجو کرد، اما دستاوردهای سفر و مصوباتی که تعیین شد را باید استانداری مازندران پاسخ بدهد که ظاهرا علاقه چندانی به پاسخگویی ندارند.

به همین منظور به سراغ علیجان شمشیربند رئیس شورای شهر ساری رفتیم تا نظر وی را در این مورد مطلع شویم و از ایشان در مورد امکاناتی که در این سفر برای استان و ساری جذب شد بدانیم. هرچند که ایشان هم به عنوان رئیس شورای شهر مرکز استان هم اطلاع چندانی در این زمینه نداشتند!

شمشیربند: ببینید در سفر اخیر ریاست محترم جمهور آمدند و رفتند. چه اتفاقی پس از سفر ایشان برای مازندران قرار است که بیافتد؟ یک مدیر استانی بیاید و شفاف توضیح دهد حداقل برای من به عنوان نماینده بخشی از مردم استان و مرکز استان. چند پروژه را مدیران استانی ما توانستند تاییدیه بگیرند که در سفر جاری کلنگ‌زنی یا افتتاح شود؟ خب  به مردم بگویند واقعا حاصل این سفر چه بود؟ آیا گناه همه این کم کاری‌ها را باید انداخت به گردن دولت؟ یا دکتر روحانی؟ نخیر. بنده دکتر روحانی را از زمانی که نایب رئیس مجلس بودند و جلوتر از آن می‌شناسم. شعار بسیار خوبی را انتخاب کردند ایشان واقعا آدم با تدبیری هستند. من یک دوره چهار ساله فرمانده سپاه استان سمنان بودم. دکتر روحانی هم اهل سرخه سمنان هستند و بنده ارتباط مستقیم با وی داشتم. چندین و چند بار خدمت ایشان رسیدیم و راهنمایی گرفتیم برای حل مشکلات استان سمنان. بنده ایشان را آدم موفقی میدانم اما این ضعف مدیران استانی ما و ضعف نمایندگان استان است.

دولت برای هر استانی که می‌خواست برود از قبل مشخص بود که چه چیزی گیر استان می‌آید. ما هم قبلش باید می‌نشستیم همه مدیران و نمایندگان و شوراها و مشخص می‌کردیم که چه چیزی را می‌خواهیم. واقعا چند شغل با آمدن رئیس جمهور به مازندران و ساری ایجاد شده است؟ چند شغل ایجاد خواهد شد؟ برای نیازمندان چه اتفاقی افتاد؟ همین امروز یک خانومی به من مراجعه کرد که فرزندش سرطان دارد و برای ده میلیون تومان دارد گریه می کند. می گوید رفتم به کمیسیون بیماری های خاص و کسی جوابم را نمی دهد. پس این تشکیلات را برای چه درست کردیم؟من قبلا هم عرض کردم که ما باید پنج کار کلان را اجماع می کردیم و از دکتر روحانی می خواستیم که انجام دهد نه همین حالا که آمد، بلکه اینها باید از قبل برنامه‌ریزی می شد.

حالا دولت آمده است و می‌گوید که ما فلان جاده را در چالوس و هراز و فیروزکوه درست می‌کنیم. اینها چه ربطی به مازندران دارد اصلا؟ اینها جزو بودجه‌های ملی هستند و در طرح‌های ملی مطرح شدند. طرح کردن این موضوعات چه ارتباطی به سفر مازندران دارد؟ این جاده‌ها را درست شود که تهرانی‌ها بیایند مازندران تفریح کنند، چه چیزی گیر من مازندرانی می‌آید؟ اینها را چه کسی باید جواب بدهد؟ مسئولان باید حزب و جریان را رها کنند. باید ببینیم چه چیزی گیر مردم می‌آید. هی بیاییم بگوییم که ما عقب افتاده هستیم بیاییم بگوییم که صنعت نداریم، کشارزی نداریم، گردشگری نداریم خب چه کسی باید حل کند؟ همه می‌گوییم که عقبیم همه می‌گوییم که نداریم من بگویم که نداریم مردم عادی بگویند که نداریم جناب آقای استاندار هم بگوید که نداریم خب چه کسی می‌خواهد حل کند؟ استان دست مدیران استانی است. باید بیایند حلش کنند. ما همه می‌گوییم که نداریم این که نشد. مثل جریان دزدی که رفته بود دزدی متوجه او که شدند فرار کرد مردم هم دنباش راه افتادند که دزد را بگیرید خود دزد هم که شلوغی را دید جلوتر از همه داد میزد که دزد را بگیرید. ما نمی‌دانیم که امروز چه کسی باید جواب مردم را بدهد. همه دارند داد می‌زنند که دزد را بگیرید.

ما انتظار داریم که مدیران ما بیایند و ریشه‌ای فکر کنند. این پست و موقعیت امروز دست ما و شماست و فردا نیست همانطور که دیروز دست دیگران بود. لذا از همه مسئولین استانی و ملی خالصانه تقاضا داریم که بیایند و شفاف با مردم صحبت کنند که پس از سفر ریاست جمهوری چه چیزی نصیب استان شد. من قبلا هم عرض کردم که حق مازندران نبود که آقای روحانی یک روز بیاید و برود واقعا حق مازندران نبود. اینها را چه کسی باید هماهنگ کند؟ اینها را مدیر استان باید هماهنگ می‌کرد. عظمت استان مازندران جایگاه استان مازندران را نیازمندی‌های استان مازندران را باید حفظ می‌کردیم. باید چنان هماهنگ می‌شد که از ریاست جمهور سه روز برای مازندران وقت می‌گرفتیم که بیاید جای جای استان را ببیند. اسمی یک روز ولی در واقع چند ساعت آمدند مازندران و رفتند. ما باید از وجود دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور و مرد تدبیر استفاده می‌کردیم که متاسفانه تا الان که استفاده نشد. در دو سال گذشته اصلا مدیران استانی استفاده بهینه برای مردم مازندران نکردند. این نقطه ضعفی برای استان ماست. در دو سال باقیمانده این ضعف مدیریت استانی باید برای مازندران برطرف شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علیجان شمشیر بند - شمشیربند - تغییر استاندار - ربیع فلاح - سفر استانی روحانی به -

نظرات کاربران در مورد : به مردم بگویند واقعا حاصل این سفر چه بود؟
  • کارمندپاسخ0سه شنبه 05 آبان 1394

    سردار عزیز الان تو این قصه دزد استان ما کیه؟

  • حسنپاسخ0چهار شنبه 06 آبان 1394

    روحانی با اینکه یک روحانی بوده به مردم ... گفت، دایم کارهای ماندگار دولت قبل را نادیده گرفت، استاندار ضعیف گماشت برای مردم کاری انجام نداد، قدر مردم مازندران را که بالاترین رای را به ایشان دادند نداست نصف روز بعد از 22 استان به مازندران سفر کرد و مردم فهیم مازندران با قرار دادن این پارامترها به استقبال ایشان نرفتند. فقط دانش آموزان مدارس و دولتی ها در مراسم حضور داشتند، عکس دست افشانی ایشان برای خیابان خالی باید روحانی را متوجه کند راه کوتاهی دارد. وقت خدا حافظی ایشان خیلی زود فرا رسید.

نظر شما در مورد : به مردم بگویند واقعا حاصل این سفر چه بود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها