امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 09:59:04

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 75786 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1395 -ساعت : 12:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آزادی رسانه؛ لازمه جامعه سالم

یادداشتی از احد جاودانی؛

آزادی رسانه؛ لازمه جامعه سالم

مازندمجلس: به مناسبت هفته خبرنگار، سرمقاله شماره چهارم دو هفته نامه موثق به یادداشتی از احد جاودانی با موضوع (رسانه) اختصاص داده شده است که با عنوان (آزادی رسانه؛ لازمه‌ی جامعه سالم) در تاریخ یکشنبه هفدهم مرداد 1395 منتشر شد

اختصاصی مازندمجلس: احد جاودانی*: خبرنگاری رشته بسیار شریف و اثرگذاری در جامعه است به خصوص در زمان حاضر که عصر اطلاعات و دانایی محوری است. طبیعتا جامعه‌ای موفق خواهد بود که بتواند به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشد که نهادینه کردن فرهنگ آگاهی بخشی و فرهنگ کسب اطلاعات بر دوش خبرنگاران است. خبرنگارانی که رخدادها و رویدادها را در میان مردم نشر دهند و جامعه را آگاه کنند.

اینها مدام با افکار عمومی و مردم سر و کار دارند، نیاز مخاطبین را می‌شناسند و با توجه به فراوانی اطلاعات می‌توانند آنچه که مخاطب نیاز دارد را در اختیارشان قرار بدهند. با توجه به این اثرگذاری و پذیرش عمومی که در دنیا به حوزه خبر وجود دارد، خبرنگاران هم در حیطه آگاهی بخشی و هم در حوزه اطلاع‌رسانی و هم در عرصه نظارت بر خدماتی که دولت‌ها ارائه می‌دهند، و همچنین در عملکرد کارکرد نهادهای حکومتی می‌توانند یک مجموعه بسیار اثرگذاری باشند.

رسانه در دنیا به عنوان رکن چهارم دموکراسی است و جامعه‌ای موفق خواهد بود که بتواند رسانه را بپذیرد و فضایی فراهم کند که این مجموعه در راستای انجام رسالت خودش گام بردارند.

روز خبرنگار و هفته گرامیداشت مقام خبرنگاران را به همه اصحاب رسانه در استان و کشور تبریک عرض می‌کنم و از همه مسئولین در قوای سه‌گانه خواهش می‌کنم که تعامل خوبی با اصحاب رسانه داشته باشند و اجازه بدهند اصحاب رسانه با فراغت بال و خاطر جمع به موضوعاتی که مربوط به منافع مردم و منافع ملی و مربوط به توسعه کشور هست بپردازند. چرا که آزادی رسانه در چهارچوب قانون پیش‌نیاز یک جامعه بهتر و سالم‌تر و کمکی برای نهادهای حکومتی می‌باشد.

 

*مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران

این مطلب در شماره چهارم هفته نامه موثق (17 مرداد 95) منتشر شده است


آزادی رسانه؛ لازمه جامعه سالم


منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موثق-شماره چهار - احد جاودانی - نشریه موثق - آزادی رسانه - جامعه سالم - سرمقاله -

نظر شما در مورد : آزادی رسانه؛ لازمه جامعه سالم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها