امروز چهار شنبه 29 شهریور 1396 ساعت 21:08:25

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 76818 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 12:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ما همه چیز را می‌دانیم

ما همه چیز را می‌دانیم

اختصاصی مازندمجلس: احزابی که باید با دقت و رعایت امانت داری و بر اساس ایدئولوژی های تبیین شده به تحلیل فضای سیاسی بپردازند، حضور ندارند و این سبب می شود عده‌ای با توجه به استعدادهای سرشار، کارشناس در همه امور گردند

اختصاصی مازندمجلس: آرمان قلی نژاد پاجی*- در جامعه‌ای که سیاست زده است؛ بخش اعظمی از مردم خود را دانشمند سیاسی می‌پندارند. بخشی از جامعه امروز ایران همه چیزدان محسوب می‌شوند. مردان و زنانی که همواره می گویند: من می دانم، ببین من چی می گم، من خبر از پشت پرده ماجرا دارم؛ این ما هستیم که یا گوینده این معلومات و یا شنونده این افاضات هستیم. مطلبی که هر روز در سطح جامعه بیشتر لمس می شود. این موضوع شاید برای گپ و گفت روزانه و پر کردن اوقات دورهمی های شبانه خوب باشد، اما از دیدگاه جامعه شناسی چندان عادی نیست. جامعه شناسی خود نیز از مواردی است که ما نیک می‌اندیشیم از آن آگاهیم غافل از آن که این سهل ممتنع نیز ساختارهای خاص خود را دارد.

آن چه بهانه این موضوع شد، تصمیمی بود که برای نوشتن سلسله یادداشت‌هایی با موضوع احزاب گرفته بودم؛ اما قبل از آن در هیاهوی انتخابات شورای شهر با مقالاتی مواجه شدم که آدرس‌های عجیبی داشت. برای من که در چند سال گذشته مهمان رسانه‌های استان بودم و از سویی دیگر شهروند این شهر محسوب می‌شوم واژه ها کمی غریب می‌آمد. فردی مقاله خود را با عنوان کارشناس مدیریت شهری امضا می‌کند و دیگری خود را کارشناس مسائل سیاسی معرفی می‌نماید. برخی دیگر با عنوان فعال فرهنگی در رسانه ها حضور دارند. از همه جالب تر علامه‌هایی هستند که هر روز عنوان و امضایشان فرق می‌کند. ردپای این همه اعتماد به نفس را در محاوره بخشی از مردمان این دیار می‌توان یافت، مردان و زنانی که همواره از خدا می خواهند به آنان پول و به مخاطبشان عقل ارزانی نماید. مردمانی که هر چه زر داشته باشند کم است اما از لحاظ عقلی از خود راضی و بی‌نیاز هستند. باز هم جای شکرش باقیست که شکرگزار عدالت خدا در تقسیم این موضوع می‌باشیم.

در چنین شرایطی خلا وجود حقیقی احزاب در جامعه بیش از پیش احساس می‌شود و شاید عدم حضور موثر احزاب منجر به این همه دانشمندپروری شده است. احزابی که باید با دقت و رعایت امانت داری و بر اساس ایدئولوژی های تبیین شده به تحلیل فضای سیاسی بپردازند، حضور ندارند و این سبب می شود عده‌ای با توجه به استعدادهای سرشار، کارشناس در همه امور گردند.

این موضوع تنها محدود به شهروندانی چون من نیست؛ در تمام رده‌ها می شود ردپای عدم معرفت صحیح از جایگاه را درک نمود، گاهی یک شهردار برای یک استان طرح و برنامه ارائه می‌دهد و خود را محق و استاندار را بی کفایت می‌داند؛ گاهی استانداری خود را رییس جمهور می‌داند و گاهی فردی که سابقاً رییس جمهور بوده است هم چنان خودش را در قامت مسئولیت قبلی می‌پندارد و خط مشی سیاست خارجه کشور را جهت دهی می‌کند. ما یا بیش از حد می دانیم و یا اینگونه می‌پنداریم؟ نمی‌دانم ولی آن چه می‌بینم این است که ما همه چیز را می‌دانیم.

در پایان بخشی از آیه ششم سوره انعام را به خودم و همه هدیه می‌نمایم، شاید که بیدار شویم که می‌فرماید:

" آیا نزد شما دانشی هست  که آن را برای ما آشکار کنید؟ شما از چیزی جز گمان پیروی نمی کنید... "

* دبیر حزب اعتدال و توسعه ساری

و مدیر مسئول پایگاه خبری مازند پایشلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آرمان قلی نژاد پاجی - کارشناس - اعتدال و توسعه - اعتدال و توسعه مازند - اعتدال و توسعه ساری -

نظرات کاربران در مورد : ما همه چیز را می‌دانیم
  • بهار - خبرنگارپاسخ0چهار شنبه 12 آبان 1395

    سلام و خسته نباشید خدمت همکاران عزیز
    این یادداشت فاقد ارزش خبری است و از نظر نگارشی هم پر از اشکال است. امیدوارم دوستان برای انتشار اخبار صرف اینکه مقام مذکور مدیر سایت درجه چندمی هستند را ملاک قرار ندهند. موفق باشید

نظر شما در مورد : ما همه چیز را می‌دانیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها