مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6425 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 آبان 1394 -ساعت : 14:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حضور قطعی حسنی خورشیدی در انتخابات/ کاندیدی از طیف اصلاح‌طلبان و نزدیک به دولت برگزیده خواهد شد

حسنی خورشیدی با حضور در دفتر مازندمجلس؛

حضور قطعی حسنی خورشیدی در انتخابات/ کاندیدی از طیف اصلاح‌طلبان و نزدیک به دولت برگزیده خواهد شد

اختصاصی مازند مجلس: در مجلس هشتم حسنی خورشیدی با آنکه شانس بالایی داشت اما برای جلوگیری از تشتت آرا، به نفع کاندیدای اصلاح‌طلبان انصراف داد، اما با این وجود به خاطر ائتلاف نکردن دیگر نامزدهای اصلاح طلب، این جریان شکست خورد و تا امروز این شکست ادامه دارد

اختصاصی مازند مجلس : ولی اله حسنی خورشیدی مدیر ارشد سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور در دفتر پایگاه خبری مازندمجلس از حضور قطعی خود در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بهشهر، گلوگاه و نکا خبر داد.

حسنی خورشیدی با اشاره به به انتخابات پیش روی در شرقی ترین حوزه مازندران گفت: غالبا انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره اول یک رئیس جمهور مبتنی بر ذائقه‌ انتخابات ریاست جمهوری است. در این دوره هم به نظر می‌رسد نامزدی از طیف اصلاح‌طلبان و نزدیک به دولت برگزیده خواهد شد.

آخرین حضور ولی‌اله حسنی خورشیدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 82 (هفتمین دوره) بود که بیش از 17 هزار رای کسب کرد. در آن انتخابات محمدحسن جمشیدی اردشیری با 50 هزار رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخاب شد.

در مجلس هشتم حسنی خورشیدی جزو کاندیداهای اصلاح طلبی بود که وضعیت بسیار مناسبی در این حوزه داشت اما برای جلوگیری از ریزش آرای این طیف و تقسیم نشدن آرا، به نفع کاندیدای اصلاح‌طلبان انصراف داد که کار با ارزشی تلقی می‌شود اما با این وجود به خاطر ائتلاف نکردن دیگر نامزدهای اصلاح طلب، این جریان شکست خورد و تا امروز این شکست ادامه دارد.

امروزه بسیاری از اصلاح طلبان استان دلیل شکست‌های مداوم اصلاح‌طلبان در شرقی‌ترین حوزه مازندران را نبود اجماع و تشتت آرا می‌دانند که به صورت مشخص به انتخابات دوره هشتم مجلس در حوزه بهشهر، نکا و گلوگاه اشاره می‌کنند و آن را با انتخابات ریاست جمهوری سال 84 مقایسه می‌کنند.

در مجلس نهم نیز که متاسفانه رد صلاحیت‌های گسترده‌ای اتفاق افتاد و باعث شد طیف بزرگی از سیاسیون از مشارکت در سرنوشت کشور بازبمانند، حسنی خورشیدی نیز رد صلاحیت شد.

حسنی خورشیدی که اکنون مدیر کل منابع انسانی وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات را برعهده دارد به نظر می‌آید در حال حاضر بیشترین تعامل را با دولت تدبیر و امید دارد و محتمل‌ترین گزینه اعتدال‌گرایان و اصلاح‌طلبان برای انتخابات دهم باشد.

حسنی خورشیدی در آستانه 55 سالگی به سر می‌برد و دارای لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران و فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس است.

متن کامل این مصاحبه به زودی در پایگاه خبری مازندمجلس منتشر می‌شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ولی اله حسنی خورشیدی - حسنی خورشیدی - حوزه انتخابیه بهشهر - نکا و گلوگاه - نامزد اصلاح طلبان به - شرقی ترین حوزه مازند - ولی الله حسنی خورشید - حسنی خورشیدی - ولی الله حسنی خورشید - حسنی نامزد انتخابات - حضور حسنی خورشیدی در - ولی الله حسنی خورشید -

نظرات کاربران در مورد : حضور قطعی حسنی خورشیدی در انتخابات/ کاندیدی از طیف اصلاح‌طلبان و نزدیک به دولت برگزیده خواهد شد
 • عمرانپاسخ0شنبه 09 آبان 1394

  اخبار موثق و غیر‌موثق از رایزنی گسترده برای حضور یک فرد بومی و فرد دیگر غیر‌بومی برای استانداری مازندران خبر می‌دهد که عزت‌الله اکبری در رسانه‌های مختلف به عنوان مطرح‌ترین چهره جایگزین ربیع فلاح جلودار معرفی شده است و در برخی دیگر از اخبار هم تعیین تکلیف استانداری مازندران را در جلسه آینده هیئت دولت بیان کرده اند.
  به نظر می‌رسد خط سومی برای مدیریت توسعه آینده‌نگرانه استان مازندران لازم باشد که جدای از تعریف رایج سیاسی چپ و راست بتواند با تلفیق توانمندی‌های نیرو‌های کار‌آمد معتقد به مبانی نظام اسلامی و تعهد و تخصص لازم و بهره‌مندی از توان اعضای هیئت دولت به واسطه سابقه آشنایی با آنان در این استان به صورت ویژه و کار‌آمد فعالیت کند.
  ارتباط ویژه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که با مسئولیت دفتر وی در گذشته همراه بود و با اعضای شاخص دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور ارتباط مناسبی دارد و نمایندگی مجلس 5 و 8 مجلس شورای اسلامی و مسئولیت کمیته سرمایه‌گذاری خارجی مجلس هشتم، تحقیق و عنوان پایان‌نامه «موانع سرمایه‌گذاری خارجی در ایران» برای کارشناسی ارشد، ریاست صنایع و معادن استان تهران در دولت نهم و دهم با وجود نزدیکی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت و اصطکاک دولت با مجمع و استفاده از توانمندی وی برای مدیریت، حضور در دفتر ساسی ایران در سازمان ملل برای دهه 60 بخشی از توانمندی‌های وی در مدیریت کلان است.

 • عمرانپاسخ0شنبه 09 آبان 1394

  موضوع نساجی و قول پیگیری وی برای احیای آن و شرکت زغالسنگ البرز مرکزی که در راستای قول دولت گذشته انجام شده بود دارای قوت‌های مختلفی است که ریشه‌ها و بستر‌های آن را می‌توان مقدمه توسعه آن بدانیم و موفقیت نسبی این دو طرح بزرگ و تاثیر‌گذار را می‌توان در مدیریت و پیگیری وی ذکر کرد و البته عدم دست‌یابی به همه اهداف مورد نظر را باید در تحریم‌های گسترده و موانع مختلف مدیریتی هم جستجو کرد.
  ضربه به دولت تدبیر و امید در مازندران به دلیل ضعف مدیریتی و عدم استفاده از توانمندی‌های پسا‌تحریم و صرف انرژی استانی بر له یا علیه دیگران موجب عقب ماندن بیشتر استان مازندران از توسعه خواهد بود و ضربه به منافع ملی است.
  نظر موافق مجمع نمایندگان استان مازندران که در رای‌گیری اوایل دولت یازدهم عزت الله اکبری را به عنوان نفر دوم بعد از مهندس نریمان انتخاب کردند و ارتباط نزدیک با چهره‌های برجسته استانی نیز از مواردی است که می‌تواند در انتخاب استاندار بعدی مؤثر باشد.

  • مددی0سه شنبه 12 آبان 1394

   عزت الله اکبری؟؟؟ واقعا متاسفم از این انتخاب!
   آقایون میخوان ابرو رو درست کنند اما با این انتخاب میززنند چشمو کور می کنن!

 • باقری خلیلی پاسخ2شنبه 09 آبان 1394

  فقط شیخ اصلاحات

نظر شما در مورد : حضور قطعی حسنی خورشیدی در انتخابات/ کاندیدی از طیف اصلاح‌طلبان و نزدیک به دولت برگزیده خواهد شد

*

*