مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6516 -تاریخ انتشار : شنبه 09 آبان 1394 -ساعت : 21:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نظر نخبگان مازندران پیرامون عملکرد استاندار

اختصاصی مازندمجلس/ مورفولوژی تردید؛

نظر نخبگان مازندران پیرامون عملکرد استاندار

اختصاصی مازند مجلس: با کمال احترام و تاکید بر حفظ ادب و حرمت نهاد فخیمه وزارت کشور و استانداری مازندران، در صورتی که به جای پاسخگویی و اقناع افکار عمومی همچنان بر طبل بی‌تفاوتی بکوبند در سلسله مباحثی که در پیش است به ناچار از نقش برخی افراد، نهادها و جریاناتی که بنا به دلایلی که بازگفته خواهد شد رل تعیین کننده در ادامه شرایط فعلی دارند پرده برداشته و مستقیما با مردم و افکار عمومی مازندران سخن بگوییم

اختصاصی مازند مجلس : آنچه در مدیریت کلان استان مازندران مشاهده می شود نارضایتی فعالان و دست اندرکاران سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است. از هر گوشه‌ای صدای اعتراضی به گوش می‌رسد اما گویا آنچه قرار است به جایی نرسد فریاد است. متاسفانه و بنا بر برخی دلایل پیدا و پنهان، وزارت کشور همچنان چشم بر بسیاری واقعیات موجود بسته است و بی‌محابا از مدیریت استاندار مازندران که خودی و غیر خودی از آن می‌نالند، حمایت می‌کند.

اگر قرار است پاسخگو نبودن وزارت خانه مربوطه و معاون سیاسی آن نهاد محترم خدشه‌ای بر روند نوزایی و آبادانی استان مازندران که اتفاقا شعار دولت تدبیر و امید هم بود وارد کند چاره‌ای نمی ماند جز واکاوی مستندات ریشه‌های این ضعف ساختاری که گویا مسئولان هنوز به اهمیت این معضل پی نبرده‌اند. با کمال احترام و تاکید بر حفظ ادب و حرمت نهاد فخیمه وزارت کشور و استانداری مازندران، در صورتی که به جای پاسخگویی و اقناع افکار عمومی همچنان بر طبل بی‌تفاوتی بکوبند در سلسله مباحثی که در پیش است به ناچار از نقش برخی افراد، نهادها و جریاناتی که بنا به دلایلی که بازگفته خواهد شد رل تعیین کننده در ادامه شرایط فعلی دارند پرده برداشته و مستقیما با مردم و افکار عمومی مازندران سخن بگوییم.

امیدواریم که "استقبال سرد" از رئیس جمهور در مازندران که سوژه بسیاری از جریانات داخل و خارج از کشور شده است آئینه عبرتی باشد برای سیاست گزاران و مهره چینان دولت اعتدال که در آینده همه چیز را به پای منافع و مصلحت بعضی اشخاص قربانی نکنند.

در ادامه توجه مخاطبان عزیز را به برخی اظهار نظرات افراد ذی‌نفوذ سیاسی و اجتماعی از همه طیف‌ها چه اصولگرا و چه اصلاح طلب جلب می‌کنیم که مشتی از خروار ناامیدی‌ها و نارضایتی‌ها از سیاست دولت تدبیر و در استان مازندران است؛

 

 

5/8/94 سید تقی جعفریان رئیس اتحادیه شالیکوبی داران و صنایع جانبی منطقه شمال کشور: «نمی دانم چرا استاندار مازندران این مسئله (نابسامانی وضعیت برنج در مازندران) را مخفی کرده و باید این را از خود او بپرسید، اما ما وظیفه داشتیم صدای کشاورزان را به دولت برسانیم که این کار را کردیم، اما اینکه چرا اجازه شنیده شدن توسط دکتر روحانی را نداده‌اند، من نمی‌دانم.»

 

7/8/94 بهاری نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و از فعالان اصلاح طلب: می‌خواهند کم رونقی استقبال از رئیس جمهور و بی برنامگی موجود را به گردن حسن نژاد بیاندازند در حالی که وی اصلا نقشی در سفر نداشت. با رای بالایی که مردم در انتخابات ریاست جمهوری به دولت تدبیر و امید دادند توقع داشتند به استان توجه بیشتری شود. به عقیده من این واکنش مردم به ضعف مدیریتی استان سبب شکل گیری تعارض میان دو رفتار موج ساز خرداد 92 و حرکت کم رونق مهر 94 شد.

مردم می‌پرسند این منطقه آزاد با توجه به نقشی که در توسعه استان و بهبود اشتغال دارد چه شد؟ چرا استاندار یک مرتبه برای امیرآباد رقیب تراشیدند در حالی که استانهای دیگر دومین منطقه آزاد را در صدد مصوبه گرفتن هستند.

 

5/8/94 عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل: یوسفیان ملا در واکنش به برکناری مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری مازندران، اظهار کرد: عزل و انتصاب‌ها باید بر اساس شایسته سالاری باشد و نباید بخاطر برخی غرض ورزی‌ها این جابه جایی‌ها صورت بگیرد. وی افزود: استاندار مازندران در جریان تغییر مدیریت‌ها باید شایسته سالار باشد، چون غیر اینصورت با خلأی مدیریت مواجه می‌شویم.

نماینده مردم آمل در مجلس با تاکید بر اینکه استاندار نماینده دولت تدبیر وامید است، ادامه داد: باید پیگیری شود که برکناری مدیرکل سیاسی امنیتی مازندران برپایه شایسته سالاری بوده است یا خیر و نباید انتصاب‌ها خارج از جریان غرض ورزی صورت بگیرد.

یوسفیان ملا با تأکید بر اینکه پویایی وتوسعه استان پیامد برخورداری از مدیریت جامع و یکپارچه است، ابراز کرد: رفع مشکلات وکمبودهای موجود در زیرساخت‌ها با برخورداری از سیستم مدیریت عاری از قرض ورزی میسر می‌شود.

وی درخاتمه خاطرنشان کرد: استانداران به خصوص استاندار مازندران باید مراقب باشد تا بدنه مدیریت استان در بحث عزل و نصب‌ها به قلع و قمع غیر کارشناسی آلوده شود.

 

5/8/94 شمشیربند رئیس شورای شهر ساری: ما انتظار داریم که مدیران ما بیایند و ریشه‌ای فکر کنند. این پست و موقعیت امروز دست ما و شماست و فردا نیست همانطور که دیروز دست دیگران بود. لذا از همه مسئولین استانی و ملی خالصانه تقاضا داریم که بیایند و شفاف با مردم صحبت کنند که پس از سفر ریاست جمهوری چه چیزی نصیب استان شد. من قبلا هم عرض کردم که حق مازندران نبود که آقای روحانی یک روز بیاید و برود واقعا حق مازندران نبود. اینها را چه کسی باید هماهنگ کند؟ اینها را مدیر استان باید هماهنگ می‌کرد. عظمت استان مازندران جایگاه استان مازندران را نیازمندی‌های استان مازندران را باید حفظ می‌کردیم.

باید چنان هماهنگ می‌شد که از ریاست جمهور سه روز برای مازندران وقت می‌گرفتیم که بیاید جای جای استان را ببیند. اسمی یک روز ولی در واقع چند ساعت آمدند مازندران و رفتند. ما باید از وجود دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور و مرد تدبیر استفاده می‌کردیم که متاسفانه تا الان که استفاده نشد. در دو سال گذشته اصلا مدیران استانی استفاده بهینه برای مردم مازندران نکردند. این نقطه ضعفی برای استان ماست. در دو سال باقیمانده این ضعف مدیریت استانی باید برای مازندران برطرف شود.

 

18/5/94 صابری دبیر جامعه اسلامی مهندسین و دبیر جامعه پیروان خط امام مازندران: به نظر من استاندار ضعیف عمل کرده است حتی زمان حضورش در جهاد نیز ضعیف عمل کرده است الان نیز تصمیم گیرنده نهایی استانداری نیست!

 

16/94/ 4 محمدعلی مینایی‌فر دبیر حزب موتلفه اسلامی مازندران : اصلاح‌طلبان چندان موافق ادامه فعالیت استاندار فعلی نیستند ... استاندار در جلسات مختلف، معمولا از گروه‌ها و احزاب دعوت نمی‌کند و حتی می‌توان گفت، قسمت سیاسی مازندران تعطیل است!

 

7/8/94 امیری مدیرکل سابق آموزش وپرورش مازندران: با اظهار اینکه سایر مباحث سفر به مدیریت داخلی استان مربوط می‌شود، گفت: بقیه موارد بستگی به این دارد که مدیریت استان برای بهبود اوضاع و جذب استقبال مردمی، چطور برنامه‌ریزی کردند و در اجرای آن چقدر موفق بودند.

امیری، اضافه کرد: در جذب استقبال مردم و برنامه‌هایی از این دست که بیشتر برنامه‌های اجرایی است، نیاز بود مدیران استان، در طول این 2 سال، با برنامه‌ریزی و اجرای صحیح، رضایت عمومی را فراهم می‌کردند تا این سفر با استقبال بیشتری روبرو شود و بازتاب بیشتری داشته باشد.

 

94/6/ 11 حمید شریعت‌نژاد مدرس دانشگاه و فعال اصولگرای مازندران :  ربیع فلاح از گروه اصولگرایان حامی دولت محسوب می‌شود و جدا از اصولگرایان نیست خود وی نیز معترف است و می‌داند حمایت گروه اصولگرای حامی دولت آقای روحانی موجب احراز این جایگاه وی شد. ... نیاز است آقای فلاح تلاش بیشتری کند کارگروه‌هایش را فعال‌تر کند و از حالت صورتجلسه‌ای به حالت اجرایی و عملیاتی در بیاورد.

 

7/8/94 سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار استان مازندران: پس از گذشت بيش از دوسال از انتخاب استاندار ، هنوز دستگاههاي مهم اجرايي و سياسي منجمله فرمانداري ها ، ادارات ديگر ، در شهرستانها باقيمانده ي دولت قبل و غير همسو با تدبير و اعتدال مي باشند كه متاسفانه استاندار محترم در اجراي اين امر مهم كوتاهي و ضعف فراواني را از خود نشان دادند.

در چند ماه اخير مانده به سفر دولت محترم به مازندران، با ايجاد بحث هاي اختلاف انگيز منطقه ي ازاد تجاري ، چنان فضاي التهاب و تشويش و نگراني را در بين مردم ايجاد نمود كه مردم غرب استان را با شرق استان و و برخي شهرها را در مقابل و تقابل شديد با هم قرار داد تا هركدام ساز خود را بنوازند و كمپين تشكيل دهند و در نهايت شايعه ي سخنان فرزند ايشان در يك مراسم كه فرمود منطقه‌ی ازاد قطعا براي يكي از شهرهاي شرق استان است، عملا مردم عزيز غرب مازندران را در يك فضاي قهر و سرخوردگي با دولت سوق داد كه اين هم يكي از ضعف هاي استاندار محترم بود.

در رابطه با ضعف هاي شديد در برنامه ريزي سفر هيات دولت كه بسيار نامناسب و از جهت رفع تكليف بود، منجمله عدم اختصاص ورزاي مناسب براي غرب استان ، ناهماهنگي و عدم همكاري برخي فرمانداران و مسولين شهرستاني در فراهم ساختن مقدمات سفر، استقبال مردم وگروههاي هنري در فرودگاه و ديدارنخبگان ، عدم برنامه جامع و تفصيلي براي استان، ارائه ي گزارش هاي غير واقعي به جنابعالي و ايجاد نارضايتي در كل مردم و خواص سياسي استان ، همگي از نقاط ضعف ايشان در مديريت استان است.

جناب اقاي رييس جمهور ، اگر در انتخابات سال ٩٦ از مردم اين استان انتظار تكرار حماسه‌ی سال ٩٢ را داريد بايد با اقدامي قاطع و تصميمي معقولانه براي جبران اين ضعف هاي اشكار كه براي مدير ارشد يك استان بي سابقه ميباشد چاره اي بينديشيد.

 

5/8/94 بیانیه مجمع اصلاح طلبان جوان مازندران: فلاح؛ که جلوداري اش در بي کفايتي اداره سهل ترين امور استان نيز بر کسي پوشيده نيست، در اتحادي سُست با شيفتگان دولت مردود سابق و فرصت طلبان و صحنه گردانان پشت پرده ( هم آناني که در دو سال گذشته براي انتفاع خويش و همپالگي هايشان بر چشم منصفان و دلسوزان ديار سبز خاک پاشيده و هرگونه نقد بر مديريت فلاح در استان را به مخالفت با دولت تعبير مي کرده و راه هموار توسعه استان را با توجه به شرايط مثبت اقتصادي و سياسي کشور، هر روز دست نيافتني تر کرده اند) توطئه عزل جناب حسن نژاد را رقم زدند.

هم اينان، امروز براي ناکارآمدي خود در ستاد استقبال از دولت که به ستاد به افتضاح کشيدن دولت در استان اشتهار يافت، به دنبال قرباني کردن مظلومي مي گشتند تا براي انحراف نگاه ناظران از بي کفايتي شان در تدارک يک سفر ساده دولت، آن هم با بسيجِ شلخته همه امکانات استانداري و نتيجه ضايع گرفتن، عقده هاي حقارت شان را التيامي بخشند و به اصطلاح ايشان را عامل عدم بساماني در سفر رياست جمهوري معرفي کنند!

لذا فلاح با مشاورتِ بدمنشان، در اقدامی ناپخته و نابخردانه ديگری تنها ملجاء انديشه ورزان پايبند به جريان پاينده اصلاحات در مرکز قدرت استان را حذف، تا مانعي براي تاختن اسب چموش طمع ورزان و کاسبان هميشه حامي جناب فلاح نباشد!

بر بزرگان اصلاحات استان که در برآمدن دولت تدبير و اميد و رأي معنادار مردم شريف مازندران به جناب آقاي روحاني، مردم و همه استعداد اصلاح طلبان استان را به خدمت گرفته بودند، فرض است تا با تعليق نجابت خويش، اين بار در ادامه هشدار هاي مکرّر دلسوزان براي نشان دادن واکنش محکم به بداخلاقي و بي تعهدي استاندار ناکار آمد و جريان پس مانده از دولت قبل، دريابند که موقع واکنش بهنگام شان است، تا به فلاح و نانجیبان بد خلق بی حیا و فرصت طلب بفهمانند که وزن شان به آن اندازه نيست که بتواند همه اقدامات بد و ناجوانمردانه خويش را به گستاخي شان گره بزند!

7/8/94 بیانیه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان قائمشهر: در فضای پر التهاب و پر تنش استان مازندران در سالهای کنونی که دشمنی ها و کینه توزی های مداوم جریانات مختلف، فرصت حرکت پرشتاب و مستمر در جهت پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی را گرفته است باز تولید بحران، امری ناصواب به نظر می رسد.

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان قائمشهر ضمن ابراز نگرانی از وقوع تحولات در استانداری به جد خواستار اطلاع‌رسانی شفاف در این زمینه و مهمتر از همه انتصاب جایگزینی به مراتب آزاد اندیش در عرصه سیاسی استان به دلیل برداشتن محدودیتها برای ایجاد فضای شاداب سیاسی می باشد و اعلام می دارد این عزل و نصب‌ها اگر در جهت پیشبرد اهداف والای دولت جمهوری اسلامی، آزادی بیان و برنامه های دولت تدبیر و امید نباشد، فاقد ارزشی درخور خواهد بود.»

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استانداری مازندران - من یک ورشکسته سیاسی -

مطالب مرتبط با : نظر نخبگان مازندران پیرامون عملکرد استاندار
نظر شما در مورد : نظر نخبگان مازندران پیرامون عملکرد استاندار

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها