مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6518 -تاریخ انتشار : یکشنبه 10 آبان 1394 -ساعت : 00:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فصل جدیدی از کارآمدی حوزه آموزش و پژوهش در مازندران گشوده خواهد شد

گفت و گوی اختصاصی با مدیر مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران

فصل جدیدی از کارآمدی حوزه آموزش و پژوهش در مازندران گشوده خواهد شد

اختصاصی مازندمجلس: تمام توان و تلاشم را برای پیشبرد سیاست‌های دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پژوهش در سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران به کار خواهم گرفت/ دیگر وقتی برای اموری غیر از آموزش و پژوهش در استان ندارم

اختصاصی مازند مجلس :  لطف‌اله آجدانی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری مازندران شخصیتی است که چهره فرهنگی و علمی‌اش بر چهره سیاسی‌اش می‌چربد. آجدانی پیش از ورود به استانداری مازندران بیشتر در دانشگاه‌ها و محافل علمی حضور داشت و دستاورد سال‌ها تحقیق و پژوهش او صدها مقاله در مجلات مهم کشوری و ده‌ها سخنرانی در همایش‌های ملی و بین‌المللی است.

وی تاکنون با بزرگانی همچون دکتر غلامعلی حدادعادل، پرفسور نراقی، پرفسور منوچهر آشتیانی مناظره کرده است که این نشان از سطح بالای سواد این دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی است. گفتنی است هم اکنون یکی از کتاب‌هایش با مصویه وزارت علوم در مقطع فوق لیسانس و دکترای علوم سیاسی دانشگاههای کشور تدریس می‌شود.

آجدانی که حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی داشت، در روزهای اخیر به علت ضیق وقت و مشغله بسیار و همینطور رسیدگی بیشتر به کارهای علمی و پژوهشی تصمیم به ترک شبکه‌های اجتماعی گرفته است تا بیشتر به مسائل علمی بپردازد.

در همین راستا مصاحبه‌ای با وی ترتیب دادیم که در ادامه می‌آید:

 

مازندمجلس: با توجه به انحلال دفتر آموزش و پژوهش استانداری مازندران و انتقال آن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران، چه تغییراتی در وظایف و اختیارات شما به عنوان مدیریت آن به وجود آمده است؟

آجدانی: بر اساس تغییرات به وجود آمده ؛ هم اکنون مسوولیت کلیه نظارت بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی در مازندران بر عهده مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران قرار گرفته است. با توجه به اهمیت آینده نگری درفرایند توسعه، این مرکز بر اساس شرح وظایف و اختیارات محوله از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و ذیل مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری کشور رسالت مهمی در ساماندهی ، مدیریت ، نظارت و راهبری فعالیت های آموزشی و پژوهشی در چارچوب وظایف و اختیارات محوله با تاکید بر آینده نگری و توسعه در استان را برعهده خواهد داشت.

با توجه به حضور آقای دکتر امید علی پارسا به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران که از با دانش ترین و توانمندترین مدیران کشور و دارای تفکر توسعه محور است، قطعا با بهره گیری از رهنمودهای ایشان ، و تلاش مجموعه همکاران ارزشمند ما در مرکز آموزش و پژوهش؛ فصل جدیدی از کارآمدی حوزه آموزش و پژوهش در مازندران گشوده خواهد شد.

 

مازندمجلس: مهم ترین اهداف و برنامه های شما در مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران چیست؟

آجدانی: آسیب شناسی مستمر از وضع موجود آموزش و پژوهش و شناخت کارشناسانه و واقع بینانه از فرصت ها و تهدیدها و نقاط قوت و ضعف و شناسایی راهکارهای مناسب و کارآمد با استفاده از مشورت صاحب نظران و هم افزایی علمی در راستای برون رفت از مشکلات موجود و بهبود در حوزه آموزش و پژوهش ، استراتژی ما در مرکز آموزش و پژوهش است. بر اساس این استراتژی برای ما استفاده از همه ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاهها و مراکز پژوهشی دولتی و موسسات آموزشی و پژوهشی بخش خصوصی و نیز پژوهشگران آزاد و غیر دولتی بسیار اهمیت خواهد داشت. تاکید ما بر اولویت آموزشها و پژوهشهای کاربردی و توسعه محور است.

کوشش خواهیم کرد تازمینه های فرصت های عادلانه و برابر آموزشی و پژوهشی را در مازندران تسهیل و تسریع و تقویت کنیم. در نظر داریم به تدریج بخش خصوصی را در به ویژه حوزه پژوهش مشارکت دهیم. یکی از برنامه های ما تشکیل انجمن خیرین و حامیان پژوهش در مازندران است. تسهیل و تقویت رابطه و تعامل دانشگاه و صنعت و حمایت از فرآیند تبدیل علم به ایده و فناوری و محصول با هدف ورود آن به بازار و تولید ثروت و ارزش افزوده یکی از اهداف مهم ما در این مرکز است. تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و حمایت از نخبگان و مراکز رشد و فناوری و شرکت های دانش بنیان و گسترش فعالیت ها در حوزه نانو فناوری به طور جدی در دستور کار ما قرار دارد. یکی دیگر از اهداف و برنامه های ما در این مرکز، حمایت از توسعه ی مراکز تحقیق و توسعه در حوزه صنعت استان است. خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه تدوین طرح جامع پژوهشی مازندران و راه اندازی و گسترش سامانه پژوهشی استان انجام شده است که در نوع خود در کشور بی نظیر است. تاکید میکنم حضور دکتر پارسا به سبب برخورداری وی از تفکر توسعه محور و حمایت جدی او از حوزه آموزش و به ویژه پژوهش و عزم جدی و تلاش ارزشمند مجموعه همکاران توانمند ما در مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، نوید دهنده اتفاقات امیدبخشی در حوزه آموزش و پژوهش مازندران بیش از پیش خواهد بود.

 

مازندمجلس: با توجه به پاره ای تحولات مدیریتی در استانداری مازندران و کنش ها و واکنش های مختلف در موافقت و مخالفت با اتفاقات سیاسی اخیر در مازندران، ارزیابی شما چیست؟

آجدانی: من مدیر و مسوول مرکز آموزش و پژوهشهای توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران هستم و مسوولیت من پرداختن و پیگیری امورآموزشی و پژوهشی بر اساس شرح وظایف و اختیارات قانونی من است. با توجه به اولویت و اهمیت حوزه آموزش و پژوهش در استان برای من؛ ترجیح می دهم در سایر امور چه نفیا و چه اثباتا ورود نکنم.

امیدوارم آنچه اتفاق می افتد با رعایت مصالح نظام و دولت تدبیر و امید و منافع ملی و مصالح و منافع استان و مردم استان اتفاقات خیر باشد. وانگهی با توجه به گستردگی وظایف و تکالیف سازمانی من در حوزه آموزش و پژوهش اسنان و اهمیت برنامه ریزی ها و اقدامات و نظارت و پیگیری ها در حوزه تحت مدیریت بنده ، دیگر وقتی برای پرداختن به سایر امور ندارم.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لطف الله آجدانی - استانداری مازندران - معاونت آموزش و پژوهش -

نظرات کاربران در مورد : فصل جدیدی از کارآمدی حوزه آموزش و پژوهش در مازندران گشوده خواهد شد
  • 123پاسخ0یکشنبه 01 آذر 1394

    جملاتی نظیر - خواهد شد-بودجه خواهم گرفت .در جلسه مطرح خواهم کرد -در این مورد درخواستی دادیم - منتظر جواب کارشناسان هستیم - در سفر مقامات مطرح خواهد شد -سعی خواهیم کرد -و..... نمونه ادبیاتی است که طی این دو سال از سوی استاندار ودوستانش بیان میشود بدون اینکه خروجی ونتیجه ای داشته باشد

نظر شما در مورد : فصل جدیدی از کارآمدی حوزه آموزش و پژوهش در مازندران گشوده خواهد شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها