مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6560 -تاریخ انتشار : یکشنبه 10 آبان 1394 -ساعت : 16:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صداقت و دیگر هیچ... !

اختصاصی مازندمجلس/

صداقت و دیگر هیچ... !

اختصاصی مازندمجلس: استاندار محترم باید بداند که هرنوع شایعه ای بدون زمینه و بستر لازم بوجود نمی‌آید و عملکرد مدیریت استانداری در هفته‌های اخیر خود بهترین زمینه برای ایجاد شایعه و تشویش اذهان عمومی در سطح استان می‌باشد . اتفاقی که در عزل و همچنین در حال حاضر در معرفی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری روی داد خود بهترین دلیل این امر است

اختصاصی مازند مجلس : پس  از عزل ناگهاني حسين حسن نژاد مديركل پيشين سياسي و انتخابات استانداري مازندران به همراه تغيير و تحولات ديگري که در سطح مديران استان در هفته های اخیر به وقوع پيوست و حرف و حديث هاي فراواني را به دنبال داشت و موجب روانه شدن سيل انتقادات از  سوي فعالان سياسي و اصحاب رسانه استاني و کشوري  به سوي استانداري  مازندران گرديده بود ، به نحوی که  حتي مسئولان وزارت کشور نيز  ناچار به موضع گيري شده بودند . اتفاق جالب دیگری  که نشان  دهنده وجود تنش و ناآرامی در سطح مدیریت کلان  استانداری می‌باشد به وقوع پیوست.

عصر روز گذشته در شبکه های مجازی خبری دست به دست شد که پس از اندک زمانی بر روی خروجی سایت‌های محلی قرار گرفت که خبر از انتصاب "مهرداد ابراهيمي فرماندار کنونی فریدونکنار " به سمت مدير کل سياسي و انتخابات استانداري می‌داد .

خبری که به فاصله اندکی از انتشار آن توسط  سایت‌های دیگر و به نقل از فرماندار فریدونکنار تکذیب شد .

اما این پایان ماجرا نبود ، زیرا خبرگزاری فارس در خبری که در این زمینه منتشر کرد  همچنان بر این انتصاب تاکید و دیگر اخبار منتشر شده را موثق ندانست . نکته جالب دراین بین ادعای خبرگزاری‌ها  در انجام مصاحبه تلفنی با فرماندار فریدونکنار  در تایید و تکذیب این خبر بوده است  که در نوع خود جالب می‌باشد و نشان دهنده خوشمزگی فضای رسانه‌ای ما است .

آخرین برگ از این دفتر اما اظهار نظر علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری  با خبرگزاری مهر بوده است که در سخنانی اظهار داشت  " هنوز گزینه‌ای در این سمت قطعی نشده است و تا این لحظه چنین خبری صحت ندارد "

خبری که البته لحظاتی بعد تایید شد و نشاندهنده بی‌اطلاعی معاون سیاسی امنیتی استانداری  از تصمیمات گرفته شده در استانداری است.

آن چیزی که در این وضعیت مشاهده می‌گردد وضعیت نابسامان و ضعف مفرط مدیریت استانداری در زمینه  تصمیم گیری ، هماهنگی ستادی و اطلاع رسانی  می‌باشد. البته تاکید محافظه کارانه  معاون سیاسی امنیتی با بیان اینکه تا  " بدین لحظه " چنین خبری صحت ندارد خود نشان دهنده آن بود  که امکان دارد که تا " لحظات دیگر " چنین خبری صحت پیدا نماید . که از قضا چنین گشت.  آیا این امر  نشان دهنده عدم هماهنگی بین مدیریت عالی استانداری نیست؟  البته با عملکردی که در چند وقت اخیر در استانداری مشاهده نمودیم این امر چندان دور از انتظار نبوده است.

جالب اینکه استاندار محترم ظهر شنبه در پایان جلسه شورای برنامه‌ریزی استان  عده ای را به عنوان ورشکسته سیاسی خطاب قرار داده بودند که به شایعات دامن می‌زنند و فضای استان را متشنج می‌کنند . (لینک)

استاندار محترم باید بداند که هرنوع شایعه ای بدون زمینه و بستر لازم بوجود نمی‌آید و عملکرد مدیریت استانداری در هفته‌های اخیر خود بهترین زمینه برای ایجاد شایعه و تشویش اذهان عمومی در سطح استان می‌باشد . اتفاقی که در عزل و همچنین در حال حاضر در معرفی  مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری روی داد خود بهترین دلیل این امر است. هنگامی که  حسین حسن نژاد  تنها با انتشار خبر کوتاهی از سوی روابط عمومی استانداری و بدون هیچ توضیح دیگری از سمت خود عزل گردید این سوال مطرح شد که دلیل تعجیل در این امر چه بوده است. آیا مسئولین مربوطه نمی‌توانستند  مانند دیگر عزل و نصب‌های صورت گرفته در تمامی سازمانها مراسمی در این خصوص برگزار و دلایل آن را بیان نمایند؟ آیا اظهارنظر مدیرکل سابق مبنی بر بی‌خبری از دلایل عزل خود و اینکه از سوی جراید در جریان این امر قرار گفته است، خود موجب ایجاد سوالات و حدس و گمان‌های متعدد در زمینه عملکرد مدیریتی استان نخواهد شد.

عملکردی که پس از سفر ریاست محترم جمهور به استان  با واکنش‌های مختلفی  مواجه و توسط کارشناسان و اهالی رسانه مورد انتقاد قرار گرفت. عدم تدوین برنامه جامع توسعه استان توسط استانداری به عنوان عالی‌ترین مرجع هماهنگ کننده ادارات و سازمان‌های استان که موجب تخصیص اعتبار،  آن چنانکه  جوابگوی مشکلات استان باشد ، و عدم تهیه گزارش توجیهی در زمینه توانمندی استان مازندران در تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری که در سخنان رئیس محترم جمهور نیز به آن اشاره گردیده بود، از مهم ترین محورهای مورد بحثی بود که  منتقدان به آن اشاره داشتند.

اما پاسخ به این انتقادات چه بوده است ؟ عزل و نصب‌های مدیران ستادی؟! یا برکناری مدیرکل سیاسی و انتخابات؟  احتمالا برکناری فرماندار کلاردشت نیز به دلیل عدم استقبال مناسب از رییس جمهور بوده است!!

 انتخاب همکاران و مسئولین زیر دست از اختیارات هر مدیری می‌باشد  لیکن اگر در زمان نامناسب و بدون هرگونه توجیح منطقی صورت پذیرد به نوعی تداعی کننده فرار رو به جلو جهت عدم پذیرفتن مسئولیت خود در رویدادها و قربانی نمودن دیگران می‌‌گردد.

سیاستی که در دولت گذشته از سوی عالی‌ترین مقامات آن به کرات مشاهده گردید که از ذکر آن اجتناب می‌ورزیم و قطعا یکی از دلایل اصلی  استقبال  از رویکرد " تدبیر و امید " در   انتخابات سال 92 اجتناب و روی گردانی از آن مشی و سیاست بوده است که تمامی مسئولان باید به این خواست عمومی احترام و از انجام اعمال هزینه ساز اجتناب ورزند.


خبر خبرگزاری فارس مبنی بر انتصاب مهرداد ابراهیمی به سمت مدیرکل سیاسی و انتخابات

خبر خبرگزاری مهر مبنی بر تکذیب این خبر توسط یونسی

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تغییر در استانداری م -

نظر شما در مورد : صداقت و دیگر هیچ... !

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها