امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 12:05:13

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6668 -تاریخ انتشار : سه شنبه 12 آبان 1394 -ساعت : 13:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ربیع‌فلاح، از این اینجا رانده از آنجا مانده!

اختصاصی مازندمجلس/ وقتی حنای استاندار مازندران رنگی ندارد؛

ربیع‌فلاح، از این اینجا رانده از آنجا مانده!

اختصاصی مازند مجلس: بسیاری بودند که با دیده تردید به استانداری ربیع فلاح که سابقه اجرایی چندانی هم نداشت می‌نگریستند، فلاح اما با چنان شور و حرارتی از سازندگی و تحول می‌گفت که این تفکر را القا می‌کرد لابد اندیشه‌هایی در سر و برنامه‌ای جامع و مدون در دست دارد که خود را اینگونه به آب و آتش می‌زند و در سخنرانی‌هایش مدام از توسعه و تحول مازندران سخن می‌گوید

اختصاصی مازند مجلس :با روی کار آمدن دولت تدبیر، ربیع فلاح به عنوان استاندار مازندران در بدو حضور در عمارت استانداری و در مراسم تودیع، بذر امید را در فضای سرد و غم‌زده‌ی مازندران پاشید و از سازندگی و تحول 2 ساله استان خبر داد و ‌گفت برای مازندران کاری می‌کند کارستان!

یادمان نمی‌رود هنوز بسیاری بودند که با دیده تردید به سخنان ربیع فلاح که سابقه اجرایی چندانی هم نداشت می‌نگریستند، فلاح اما با چنان شور و حرارتی از سازندگی و تحول می‌گفت که این تفکر را القا می‌کرد لابد اندیشه‌هایی در سر و برنامه‌ای جامع و مدون در دست دارد که خود را اینگونه به آب و آتش می‌زند و در سخنرانی‌هایش مدام از توسعه و تحول مازندران سخن می‌گوید. بین خودمان بماند ما و بسیاری از اهالی رسانه هم خوشحال شدیم از این که فردی پیدا شده دغدغه توسعه و تحول استان دارد و می‌خواهد ظرف مدت کوتاه 2 سال استان را متحول کند گفتیم دیگر اوضاع نامناسب اقتصادی و کسادی بازار استان پایان می‌یابد و به تبع آن معضلات کارگران و دغدغه‌هایشان بهبود یافته و گرفتاری‌ها و نابسامانی‌های روستاییان به سامان می‌رسد. معضلات کشاورزان یکی پس از دیگری برطرف می‌شود و آنها مجبور نیستند برای فروش محصولات خود از هفت خان رستم عبور کنند. جاده‌های مازندران، امن می‌شود و تصافات و تلفات فراوان جاده‌ای مازندران به شدت کاهش می‌یابد، شهرک‌های صنعتی و معادن استان فعال می‌شوند و بازار کار رونق می‌یابد. به صنعت گردشگری توجه می‌شود و جاذبه هایی چون سورت و شیرین‌رود و آبندان‌ها و مناطق دیدنی استان ساماندهی می‌شوند و گردشگری رونق می‌یابد. و ... .

 

گفتیم با بهبود اوضاع مازندران، اخبار و تیترهای رسانه‌ها نیز مثبت‌تر و خوشایندتر می‌شود و پیوسته خبرهای خوش اطلاع‌رسانی می‌شود مثلا بجای آنکه بگوییم دراین ماه 16 تلفات در جاده‌های مازندران داشتیم می‌گوییم در این ماه نسبت به مدت مشابه پارسال 16 درصد کاهش تلفات داشتیم یا بجای آنکه بگوییم برنج ها در شالیکوبی ها دپو شده و بازار به شدت راکد است می‌گوییم برنج‌ها با برنامه‌ریزی مسئولان با قیمتی مناسب از برنجکاران خریداری شد و بر تعداد برنجکاران در سال‌های آتی افزوده می‌شود.

 

روزها و هفته و ماه‌ها گذشت و وزیران و مسئولان کشوری بسیاری به مازندران آمدند و رفتند استاندار در همه این سفرها نوید از آینده خوش مازندران داد و از بهبود اوضاع گفت مثلا در سفر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ربیع فلاح بیکاری جوانان تحصیل کرده را بزرگترین معضل مازندران توصیف کرد و گفت برای حل این معضل 2 راهکار دارد اما هرگز این راهکارها و دیگر وعده‌های استانداری عملی نشد و روز به روز بر تعداد مخالفان و ناراضیان عملکرد استانداری افزوده می‌شد در این میان هر از گاهی زمزمه سفر دکتر روحانی به مازندران در استان پیچیده می‌شد. ربیع فلاح شاید برای جبران آنچه گذشت در جلسه ستاد استقبال مردمی سفردولت تدبیر در محل فرمانداری شهرستان ساری گفته بود: «شاخص‌های جبران عقب‌ماندگی 35 ساله مازندران در نهاد ریاست جمهوری تبیین شد و عقب ماندگی استان به صورت شتابان جبران می شود».

 

حالا دیگر چشم امید همه به سفر آقای روحانی و برنامه‌ها و تدابیر دولت بود که به نوعی نقطه عطف بهبود اوضاع نابسامان مازندران محسوب می‌شد.

 

آقای روحانی آمد و رفت و نتیجه آن شد منطقه آزاد که ماه‌ها خوراک رسانه‌ای مسئولان و نمایندگان مجلس مازندران و حتی ابزاری برای تبلیغات غیررسمی آنها شده بود با این جمله آقای روحانی مبنی بر اینکه «هنوز گزارش کاملی از منطقه آزاد مازندران به دولت نرسیده است» خیال همه را راحت کرد که دولت برنامه‌ای برای ایجاد منطقه آزاد در مازندران ندارد! و دیدیم که سفر دولت تدبیر (با اختصاص حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار) به استان هم نتوانست ، دردی را از مشکلات ریشه‌ای و کلان مازندران دوا کند و جز سخنرانی و افتتاح چند طرح که به همين مناسبت مسکوت گذاشته شده بود دستاورد قابل توجهی نصيب توسعه مازندران و مردمش نشد و ربیع فلاح نتوانست یا نخواست آنگونه که انتظار می‌رفت وخامت اوضاع استان را به دولت نشان دهد یا بگوشش برساند!

 

حالا ربیع فلاح ماند و یک استان دربدری. ربیع فلاح ماند و خیل انبوه مخالفان و ناراضیان؛ اصلاح‌طلبانی که از ابتدا مخالف حضور نیروهای دولت قبل در بدنه اصلی دولت تدبیر بودند و اکنون تغییرات در استانداری را کمی دیرو نابهنگام می‌دانند. کشاورزانی که هنوز پس از 2 سال چشمشان به دست دولت است تا خسارات ناشی از برف کاملا پرداخت شود اما خبری نیست که نیست. فارغ‌االتحصیلان بیکار و دانشجویان کم‌بضاعتی که حتی کار ویزیتوری با ماهی 300 هزار تومان گیرشان نمی‌آید! مردم و گروه‌های مختلفی که تغییری در مسائل استان و بهبود وضعیت زندگی‌شان نمی‌بینند و ادامه فعالیت ربیع‌فلاح را در استانداری بی‌ثمر می‌دانند و دولتی که در مواجهه با اولین استاندار برگزیده‌‌اش بلاتکلیف است و ترجیح می‌دهد تا پایان انتخابات تصمیمی نگیرد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ربیع فلاح - استانداری مازندران -

مطالب مرتبط با : ربیع‌فلاح، از این اینجا رانده از آنجا مانده!
نظر شما در مورد : ربیع‌فلاح، از این اینجا رانده از آنجا مانده!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها