مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6762 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 آبان 1394 -ساعت : 10:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

گزارش اختصاصی مازندمجلس از برگزاری کمپین حمایت از اعتماد به نسل جوان و توسعه ایران؛

دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

اختصاصی مازندمجلس: محمد دامادی: وقتی از احمدی نژاد سوال پرسیدم تهدید شدم، در قائمشهر کتکم زدند/ هر کشوری که نسل جوانش را به کار گرفت پیشرفت کرد/ تایلند ۳.۵ تن در هکتار برنج برداشت می‌کند و چین ۹ تن، حالا ببینید ما چقدر؟/ امروز نسل جوان، سهم خود را در اقتصاد و دیگر عرصه‌ها مطالبه می‌کند/ من سالهاست که یکی از دغدغه‌هایم اتحاد جوانان استان است و این کمپین می‌تواند به حرکتی استانی تبدیل گردد/ می‌گویند جوان بی‌تجربه و خام است. از شما می‌پرسم سیاست‌های غلطی که در کشور اجرا شده و امروز هفت میلیون بیکار و چند میلیون معتادی که داریم چه کسی مسئول است؟

اختصاصی مازند مجلس : کمپین حمایت از اعتماد به نسل جوان و توسعه ایران، در روز چهارشنبه ۱۳ آبان در محل دفتر شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان بابل برگزار گردید.

مجری مراسم، سرکارخانم کرامت از فعالان جوان بود که توضیحاتی پیرامون شهر سالم و ضرورت‌های حضور جوانان در این عرصه داد. پس از آن دکتر مجید مقدری از فعالان سیاسی اصلاح طلب شهرستان بابل سخن گفت.

وی در آغاز از نقش جوانان در ادبیات و اسطوره‌های ایران زمین گفت و جوانان را به خاطر اینکه جویای حقیقت هستند در معرض خطراتی دانست که بزرگترها به خاطر عافیت طلبی از آن دوری می‌کنند. سپس به رویکرد بزرگترها به جوانان اشاره کرد که همیشه آنان را به خام بودن و کم تجربگی متهم می‌کنند. وی توسعه پایدار را منوط به سرمایه گذاری حکومت‌ها روی جوانان دانست. در پایان صحبتش از حضور بزرگترها در مراسم در کنار جوانان تشکر کرد و آن را نشانه اعتمادشان به نسل جوان دانست.

سخنران بعدی مراسم، مهندس سید مصطفی میرتبار، رییس جوان نظام کشاورزی و مسئول شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهر بابل بود. وی ابتدا به نماینده جوان ساری در مجلس شورای اسلامی، آقای محمد دامادی، خیرمقدم گفت. در ادامه، حرکت نسل جوان در روز ۱۳ آبان را دارای سه ویژگی مهم دانست:

۱- داشتن روحیه شجاعت، جسارت و ابتکار عمل.

۲- روحیه استقلال طلبی و استکبارستیزی.

۳- دفاع حضرت امام از این حرکت.

میرتبار ادامه داد: ما شاهد بودیم که عمده فعالیت‌های مبارزاتی در مقطع انقلاب اسلامی بر دوش جوانان بوده است. در جنگ هشت ساله تحمیلی هم جوانان نقش عمده داشتند. اما آنچه بعدا شاهد بودیم اینکه همین جوانان ابتدای انقلاب، عرصه را برای حضور جوانان در دهه‌های سوم و چهارم انقلاب فراهم نکردند. شاید بخشی از مشکلاتی که امروز در کشور داریم معلول همین امر باشد. در پایان یادآور می‌شوم که امروز جوانان بیش از شصت درصد ترکیب جمعیتی کشور را تشکیل می‌دهند. پس روا نیست که سهمی در تصمیم گیریها و اداره امور سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور نداشته باشند، به ویژه آنکه نسلهای قبلی نمی‌توانند به اندازه خود نسل جوان، نیازهای این نسل را درک کنند و برای تامین آن چاره ای بیندیشند."

آخرین سخنران مراسم، محمد دامادی، نماینده جوان ساری در مجلس شورای اسلامی بود. گزیده‌ای از سخنان وی:

- مگر همین سیزده ساله‌ها نبودند که زیر تانک رفتند؟ در جبهه جنگیدند؟ امروز نسل جوان، سهم خود را در اقتصاد و دیگر عرصه ها مطالبه می‌کند.

- در مجلس کلا هشت نفر نماینده جوان حضور دارند ولی دوستان جوان من، نباید تقصیرات را فقط گردن نسلهای قبل بیندازیم، خودمان هم مقصریم، خود را درگیر دعواها و اختلافات کردیم، ما خودزنی کرده‌ایم. من سالهاست که یکی از دغدغه‌هایم اتحاد جوانان استان است و این کمپین می‌تواند به حرکتی استانی تبدیل گردد.

- یکی از دلایل عقب ماندگی مازندران، دعوای شهرها با هم است. از دیگر دلایل عقب ماندگی نه فقط استان که کل کشور، نادیده گرفتن نسل جوان است. ما باید به این درک برسیم که وقتی به قدرت رسیدیم نردبان را با خود بالا نبریم. می‌گویند جوان بی‌تجربه و خام است. از شما می‌پرسم سیاست‌های غلطی که در کشور اجرا شده و امروز هفت میلیون بیکار و چند میلیون معتادی که داریم چه کسی مسئول است؟ ایا نسل من این سیاست‌ها را تدوین کرده است. همه از این وضع گله دارند. وزیر و نماینده و رییس قوه، پس تقصیر کیست؟

- به عقیده من نسل من و شما باید مشکلات را حل کنیم. یکی از علل مشکلات، عدم استفاده از نسل جوان است. هر کشوری که نسل جوانش را به کار گرفت پیشرفت کرد. جایی مراسم عزاداری امام حسین رفته بودم، دیدم بچه‌های سه چهار ساله در مراسم هستند، گفتم مکتب امام حسین حداقل تا هفتاد هشتاد سال دیگر از بین نمی‌رود.

- شما انتخابات ریاست جمهوری را ببینید: هفت هشت نفر هستند در همه دوره‌ها این چند نفر تکرار می‌شوند. وزرا را ببینید.

- معتقدم باید سازمان جوانان تشکیل شود و وزارت ورزش از جوانان تفکیک شود.

- امیدوارم روزی تخصص‌گرایی در کشور جا بیفتد و هر کس کار خودش را انجام دهد. این مطلب را خاطرم هست مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید کرده بودند.

- اعلام کرده بودم که مردم، مشکلات را از راه ایمیل به من اطلاع دهند. هیچ کس ایمیل نزد جز یک نفر که او هم مشهدی بود!

- وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم. دانشگاه کشاورزی مازندران را تعطیل کنیم چه تغییری در وضع کشاورزی استان ایجاد میشود؟ هیچ! اثر دانشگاه نوشیروانی در عمران استان چیست؟ هیچ! تایلند ۳.۵ تن در هکتار برنج برداشت می‌کند و چین ۹ تن، حالا ببینید ما چقدر؟ وضعیت جنگلهایمان اسفبار است، فقط جنگلهای کنار جاده‌ها دست نخورده هستند، بروید در عمق ببینید چه خبر است؟

- وقتی از احمدی نژاد سوال پرسیدم تهدید شدم، در قائمشهر کتکم زدند. وقتی کمیسیون بهداشت مجلس، طرح افزایش جمعیت را به ما داد یک صفحه بیشتر نبود، من به عنوان مخالف طرح ثبت نام کردم. به من گفتند می‌خواهی مخالف نظر حضرت آقا حرف بزنی؟ گفتم حاشا، چه کاره ام من؟ من سرباز ولایت هستم . ولی روی طرح کمیسیون حرف دارم. بالا که رفتم گفتم اولا طرح پیوست ندارد، دوم، امروز چند میلیون بیکار داریم، فردا که جمعیت اضافه شود چگونه می‌خواهیم برایشان کار فراهم کنیم؟ و چند مورد دیگر. در نهایت گفتم اصلا طرح را تصویب هم کردید، تا مردم نخواهند چگونه می‌خواهید عملی‌اش کنید؟ بعد از من، یکی از موافقین طرح آمد پشت تریبون، حمله شدید به من که تو با نظر حضرت آقا مخالفی. بعد از جلسه تلفنم زنگ خورد و مرا کافر! جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند. بعد هم از ساری دوستان مرا خواستند. وقتی رفتم گفتند چرا با نظر حضرت آقا مخالفت کردی؟ گفتم با نظر کمیسیون مخالفت کردم، طرحشان ایراد داشت. خلاصه تا مدت‌ها مورد حمله و اعتراض بودم. بعدها یک بار که نزد حضرت آقا رفته بودیم ایشان هم از آن طرح مجلس انتقاد کردند و آن را دارای اشکال دانستند. جانم آزاد شد. این روحیه جوانی و شجاعت است که می تواند کارهای مهم را انجام دهد.

- من از دوستان جوانم هم گله دارم. همدیگر را نرانیم. ما از یک نسل هستیم و دردهای مشترک داریم. به یکدیگر کمک کنیم و دست هم را بگیریم. گاهی عکس من را با قالیباف می‌زنند و از بی‌تجربه‌گی سیاسی می‌گویند . این دعواها دعوای نسل من نیست. ما باید حق خود را مطالبه کنیم و این با خودزنی قابل دسترسی نیست.

 

قابل ذکر است در این مراسم هیئت رییسه شورای اصلاح طلبان استان مازندران نیز حضور داشتند.


دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محمد دامادی - کمپین حمایت از اعتما - مصطفی میرتبار - شورای اصلاح طلبان اس -

مطالب مرتبط با : دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!
نظرات کاربران در مورد : دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!
 • حسینپاسخ0پنج شنبه 14 آبان 1394

  متاسفم برای نماینده شهرم که برای رفتن دوباره به مجلس همه را قربانی خواسته خودش میکنه
  آقای دامادی به جای رفتن و حمایت از کاندید بابلی به ساری برس

 • ساراپاسخ0یکشنبه 17 آبان 1394

  سلام خدمت دوستان.
  یه سوالی دارم اون قابهای خالی با علامت سبز معناش چیه؟ در ادامه اون داستان قرار بود جای کیا تو اون قابها باشه؟

 • نادر سلیمان نژادپاسخ0دوشنبه 23 آذر 1394

  حالا مگه کی هستی که تو را این چیزها شمردند ؟!!!
  کسی میستی

نظر شما در مورد : دامادی: وضعیت مازندران افتضاح است! هیچ سندی برای توسعه نداریم/ مرا کافر، جوان و جاهل و بی‌تجربه خواندند!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها