مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 6855 -تاریخ انتشار : شنبه 16 آبان 1394 -ساعت : 15:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شکل‌گیری شورای اصلاح‌طلبان در این حوزه به صورت فعلی جواب‌ده نیست/ توسعه باید بر محور اندیشه باشد

ولی‌اله حسنی خورشیدی مدیرکل منابع انسانی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات؛

شکل‌گیری شورای اصلاح‌طلبان در این حوزه به صورت فعلی جواب‌ده نیست/ توسعه باید بر محور اندیشه باشد

اختصاصی مازندمجلس: رنج اصلاح‌طلبان شرق مازندران از نبود یک رهبر/عرصه سیاست، پرچالش‌ترین و لغزان‌ترین عرصه اجتماعی انسانی است / آقای رحمانی خلیلی نقش خود را بازی می‌کند من نیز اگر جای او بودم شاید چنین رفتاری داشتم ایراد بر شخص آقای رحمانی نیست/ احتمال انصراف و اجماع وجود ندارد/ طبق شنیده‌ها استقبال از رئیس‌جمهور سرد بوده است

اختصاصی مازند مجلس : ولی‌ا... حسنی خورشیدی مدیرکل منابع انسانی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه توسعه در مازندران تنها تکنولوژی محور و سرمایه محور نیست، اظهار کرد: توسعه باید بر محور اندیشه باشد و در کارهای اجتماعی نیاز است جامعه باور باشیم. باید بدانیم کارهای همگانی را همگان انجام می‌دهند و نباید انتظار داشته باشیم یک نفر کار همه را انجام دهد.

وی با اظهار اینکه در استان و حوزه نکا، بهشهر و گلوگاه، نگاه و اندیشه توسعه‌ای حاکم نبوده، افزود: اگر چنین نگاهی حاکم بود به مردم و جامعه توجه می‌شد و کارها سازمان می‌یافت.

مدیرکل منابع انسانی وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، با بیان اینکه حتی در کشور چنین فضایی ایجاد نشد که علاقمندان سیاسی، آنگونه که باید وارد صحنه شوند، تصریح کرد: پس از دوم خرداد، انتظار رشد و شکوفایی احزاب می‌رفت و اقداماتی نیز انجام شد اما در ادامه در مدیریت آن ضعیف عمل شد.

حسنی خورشیدی، با اعلام اینکه ورودش در انتخابات مجلس از حوزه شرق مازندران قطعی است، گفت: احتمال انصراف و اجماع نیز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه عرصه انتخابات، یک عرصه سیاسی است، اظهار کرد: این عرصه، منطق خاص خود را دارد و توصیه، دستور و... نمی‌تواند کارایی داشته باشد به همین دلیل است که عرصه سیاست، پرچالش‌ترین و لغزان‌ترین عرصه اجتماعی انسانی است.

مدیرمسئول هفته‌نامه بهنگر، درباره نقش حجت‌الاسلام رحمانی خلیلی و تنش‌های پیش‌آمده اصلاح‌طلبان حوزه بیان کرد: آقای رحمانی خلیلی نقش خود را بازی می‌کند من نیز اگر جای او بودم شاید چنین رفتاری داشتم ایراد بر شخص آقای رحمانی نیست نظر بنده این است در حالت کلی کسانی که می‌خواهند انتقادات سیاسی با مراجع قدرت یا عامل سیاسی داشته باشند نیاز است با زبان سیاست و قدرت صحبت کنند.

حسنی خورشیدی، درباره آخرین وضعیت حوزه انتخابیه شرق مازندران، اظهار کرد: بعضی اصولگرایان یا معتدلان متمایل به اصولگرایان حوزه، نگران روی‌کار آمدن اصلاح‌طلبان هستند درحالی که صحیح‌تر این است بیاییم فضا را مهیا کنیم و تلاش کنیم از هر دو جناح چپ و راست، کارآمدترین نیروها روی‌کار بیایند.

وی با بیان اینکه شرق مازندران همواره از نبود رهبری مناسب برای اصلاح‌طلبان، رنج می‌برد، گفت: اصولگرایان در سالهای گذشته از چنین امتیازی برخوردار بودند اما در حال حاضر این جناح هم وضعیت خوبی ندارد بنابراین به دلیل نبود رهبری مناسب در دو جناح، در ائتلاف و رسیدن به اجماع هر دو جریان حوزه، ضعف وجود دارد.

مدیرکل سابق پست استان گلستان، با اظهار اینکه شکل‌گیری و کار شورای اصلاح‌طلبان در این حوزه به صورت فعلی جواب‌ده نیست، افزود: این ملاک از چه نوع مرجعی صادر می‌شود که مثلا از هر 10 هزارنفر یا هزار نفر یک نفر نماینده در شورا حضور داشته باشد. مثلا اگر یک شهرستان 110 هزار نفر جمعیت داشته باشد 110 نماینده در شورای اصلاح‌طلبان باشد این موضوع کفایت نمی‌کند. تنها چیزی که برای این منطقه جواب‌ده هست این است که دوستانی (غیر از کاندیداها) که مراجع سیاسی هستند، از رسانه‌ها تا شخصیت‌ها کمک کنند. خود کاندیداهای اصلاحاتی ابتدا بپذیرند هرکدام نماینده‌ای معرفی کنند که آنها امروز نقش ستاد مجموعه را بازی کنند و بعد انتخابات شورای مشورتی انجام شوند.

حسنی خورشیدی، درباره احتمال رد صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب توسط شورای نگهبان، تصریح کرد: نامزدهای اصلاح‌طلب با نگاه منفی به شورای نگهبان وارد عرصه انتخابات نشوند که با سیستم هیات نظارت موازی نشوند به قول آقای حجاریان خیلی سربه سر شورای نگهبان نگذارند و اگر می‌دانند رد صلاحیت می‌شوند نیایند اما فکر نکنند که با رد صلاحیت آنها، آسمان به زمین می‌رسد.

وی با اظهار اینکه با شرایط فعلی حوزه، بنده هیچ امیدی به ائتلاف ندارم و چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، گفت: حتی در کشور شورای اصلاح‌طلبان قدرتمندی شکل نگرفت که بتواند در حوزه‌هایی که قدرت اجماع وجود ندارد، وارد عمل شود.

مدیرمسئول هفته‌نامه بهنگر، درباره آرایش سیاسی مجلس بعدی، بیان کرد: معمولا در دور اول انتخاب یک رئیس‌جمهور، مردم سعی می‌کنند نمایندگانی را انتخاب کنند که با دولت همسو باشند بنابراین احتمال مجلسی همسو با دولت بسیار بالاست پیش‌بینی من این است در بدترین شرایط هم در این حوزه یک اصلاح‌طلب وارد مجلس می‌شود.

حسنی خورشیدی، درباره برنامه نامزدهای اصلاح‌طلب حوزه انتخابیه شرق، تصریح کرد: چیدن برنامه به آسانی نیست نیاز است کارشناسان، منطقه را مورد بررسی قرار دهند نقاط ضعف و قوت حوزه را بشناسند و با مشاوره از نخبگان، فعلان سیاسی و اقتصادی منطقه در راستای توسعه استان، برنامه‌های کوتاه مدت و دراز مدت چیده شود.

وی درباره جایگاه دولت در مازندران، اظهار کرد: به شخصه معتقدم حضور دولت در استان‌ها خوب و قابل تقدیر است اما بهتر این است که مردم در این حضور، وارد صحنه نشوند و دولت به دور از حواشی به اقدامات خود بپردازند اما وقتی چنین شیوه‌ای انتخاب می‌شود فعالان عرصه‌های مختلف و مسئولان مختلف سازمان‌ها و ادارات و افراد جامعه موظفند اخلاقا در صحنه حضور یابند و این موضوع استقبال، عدم استقبال گسترده را مسئولان سیاسی استان باید پاسخگو باشند و حتی از دولت عذرخواهی کنند چون طبق شنیده‌ها استقبال از رئیس‌جمهور سرد بوده است. مسئولان استانداری و شهری ساری نیاز بود این فضای نشاط و استقبال گسترده را فراهم می‌کردند.

حسنی خورشیدی با حضور در دفتر مازندمجلس؛
حضور قطعی حسنی خورشیدی در انتخابات/ کاندیدی از طیف اصلاح‌طلبان و نزدیک به دولت برگزیده خواهد شد

حسنی خورشیدی مدیر و کارشناس حوزه فناوری اطلاعات:
در سفر رییس جمهوری از مطالبات حوزه فناوری اطلاعات غفلت نشود

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ولی الله حسنی خورشید - حسنی خورشیدی -

نظر شما در مورد : شکل‌گیری شورای اصلاح‌طلبان در این حوزه به صورت فعلی جواب‌ده نیست/ توسعه باید بر محور اندیشه باشد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها