مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7021 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 آبان 1394 -ساعت : 16:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بابابزرگ‌های اصلاح طلب و نوه‌های منتقد

رفتار شناسی برخی از نامزدهای انتخابات

بابابزرگ‌های اصلاح طلب و نوه‌های منتقد

اختصاصی مازند مجلس: دوران اربابان سیاسی، بهره برداری‌های شخصی، هزینه کردن از شخصیت‌های ملی و ارزش‌های اصلاح طلبی، گذشته است و امروز حلقه منتقدین آنان در حد خانواده‌های خود تنگ شده است و این بابابزرگ‌های سیاسی به علت عملکرد ضعیفشان حتی نمی‌توانند پاسخگوی نوه‌های خود باشند چه رسد به نخبگان سیاسی و فعالین رسانه‌ای.

اختصاصی مازند مجلس :باز هم موسم انتخابات شد و بهار فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی، زمان وعده‌های انتخاباتی و نشست‌های محفلی، زمان دیدارهای خصوصی و همایش‌های عمومی و در این میان جریان موسوم به اصلاحات که دایه داری فعالیت سیاسی به شکل حزبی آن و مدعی توسعه جامعه مدنی می‌باشد بیش از سایر گروه‌ها و جریان‌های سیاسی حضوری فعالانه در این عرصه‌ها دارد اما باید دید این فعالیت‌های شبانه روزی برخی نامزدهای همیشه در صحنه انتخابات و فعالین سیاسی با چه انگیزه و اهدافی صورت می‌پذیرد و علت عدم حداقل‌ترین تحرکات اجتماعی آنان در سال‌های گذشته و حتی آن هنگام که در اریکه قدرت بوده‌اند چیست؟ و چگونه افرادی که طی سال‌های گذشته هرگز نه تنها در عرصه‌های سیاسی بلکه در مسائل اجتماعی و حتی موارد انسان دوستانه در هنگانم وقوع حوادث غیر مترقبه، اعیاد و اعزاداری‌های مذهبی حضور حتی اندک هم نداشته‌اند در همه حوز‌ها حضوری شبانه روزی دارند، نماز میت می‌خوانند، در مجلس ختم شرکت می‌کنند، برای قشر زحمت کش کشاورزان سنگ صبور می‌شوند دغدغه صنعت و اشتغال دارند و ...

در حالی که هرگز اقدامی برای کاهش معضلات اجتماعی، دستگیری از محرومان و دیداری با پابرهنگان جنوب شهر نداشته‌اند. آیا برای عمل به مسئولیت‌های انسانی نیز منصب حکومتی باید داشت؟

چرا در طول ایام سال آتش درد معضلات اجتماعی افراد همچون طلاق، اعتیاد، تکدیگری، بی‌کاری، معیشت و ... گُر نمی‌گیرد و فقط نطق‌های آتشین و مسئولیت اجتماعی برخی افراد در ماه‌های منتهی به انتخابات ظهور و بروز می‌بابد و در فراری رو به جلو جوانان و فعالین سیاسی همسو را مخاطب خویش قرار می‌دهند که مگر شما اصلاح طلب نیستید؟ پس چرا برای ما سینه چاک نمی‌کنید و پا به میدان نمی‌گذارید؟ به آنکه اشاره‌ای به حیات سیاسی غیرمسئولانه و ناکارآمد خود طی سال‌های گذشته داشته باشند و پاسخگوی ده‌ها پرسش بی‌جواب باشند.

آنانی که فعالیت سیاسی و نشاط جوانی جوانان را برای مطامع شخصی، اشتهار اجتماعی و خلاء شخصیتی و بازیابی آبروی از دست رفته خود ‌می‌خواهند و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را به جاده‌ای یک سویه تبدیل نموده‌اند که تنها به خودشان ختم می‌شود. اگر بتوان این بابابزرگ‌های سیاسی را اصلاح‌طلب نامید باید گفت اینان هیچ فهمی درستی از زایش سیاسی، تعهد اجتماعی و کار تشکیلاتی ندارند.

حال آنکه دوران اربابان سیاسی، بهره برداری‌های شخصی، هزینه کردن از شخصیت‌های ملی و ارزش‌های اصلاح طلبی، گذشته است و امروز حلقه منتقدین آنان در حد خانواده‌های خود تنگ شده است و این بابابزرگ‌های سیاسی به علت عملکرد ضعیفشان حتی نمی‌توانند پاسخگوی نوه‌های خود باشند چه رسد به نخبگان سیاسی و فعالین رسانه‌ای.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بابابزگ های سیاسی - پدربزرگ های سیاسی -

نظرات کاربران در مورد : بابابزرگ‌های اصلاح طلب و نوه‌های منتقد
 • سلیمانپاسخ8سه شنبه 19 آبان 1394

  تشکر از مازند مجلس بخاطر شناخت وتحلیل درست اوضاع کاندیدای اصلاح طلب بالاخص در شهرستان بهشهر- منم نظرم همینه، باید کهنسالان و پیران، عرصه را برآی جوانان پرشور و سازنده کشور مهیا نمایند، به امید پیروزی اصلاح طلبان کشور در مجلس آینده به خصوص دکتر وحید عزیز در حوزه انتخاباتی بهشهر.

 • مددیپاسخ6سه شنبه 19 آبان 1394

  واقعا باید قدیمی ها برن کنار جوونا بیان حرفای جدید کارای جدید مطابق با نیازای روز باشه تفکرات جدید بیان تا کی میخوان به قدرت بچسبن ؟ آیا شکستای متوالی درس عبرت نشد؟!!!!

 • احسانپاسخ7سه شنبه 19 آبان 1394

  واقعا کی میخوان از غرورش کم کنه.کسی که از هشت بار حضور پنج بار شکست خورده نباید به خودش بیاد.اصلاح طلبان دارن چوب این اقا رو میخورم ما نمیگیم از داداشش حمایت کنه از اصلاح طلبان حمایت کنه.دیگه 73 سالشه. یه کم تفکر و تعقل اقا شیخ عزیز خسته شدیم

 • رضاپاسخ7سه شنبه 19 آبان 1394

  واقعا این بابا بزرگها چه گلی بر سر ما زدن چرا نمیرن کنار تا جوونها بیان اخه تا کی باید اینا رو تحمل کنیم مردم به جوونها اعتماد بیشتری دارن

 • عمارپاسخ0شنبه 23 آبان 1394

  زمانه عوض شده. امروز عصر تكنولوژيه. كسي كه نتونه با اسمارت فون يا موبايل هوشمند كار كنه بيسواد حساب ميشه. هر ادمي براي دوره و زمان خودش مفيده. دنياي جديد رو بايد نسل جديد اداره كنه. چرا نميخوايم بفهميم. آخه چقدر دنيا طلبي؟ چقدر غرور و تكبر؟ از طرفي اين نسل قديمي مدعي هستند كه جوان ها كم تجربه اند و بدرد سمت نمايندگي نميخورند!! از اون طرف براي جمع كردن راي همين جوانها ، بهشون هزار تا وعده وعيد براي بعد پيروزي شون ميدن. آخه چقدر تناقض در رفتار و كردار.
  علم مديريت نسبت به زمانه بزرگان سني ما تغيير كرده.

نظر شما در مورد : بابابزرگ‌های اصلاح طلب و نوه‌های منتقد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها