مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 84993 -تاریخ انتشار : شنبه 06 شهریور 1395 -ساعت : 16:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسئولان عملکرد فعال تری  برای جذب سرمایه گذار داشته باشند

مسئولان عملکرد فعال تری برای جذب سرمایه گذار داشته باشند

مازندمجلس:عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،گفت: اجرای دقیق قانون حمایت از سرمایه گذار خارجی،حمایت مسئولان و تبلیغات رسانه ها می تواند شرایط جذب سرمایه گذار در کشور را فراهم کند

مازندمجلس: عزت الله یوسفیان ملا درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،درخصوص عملکرد نامناسب در جذب سرمایه گذار خارجی گفت: سال ها است قانونی در حمایت از سرمایه گذاری در کشور تصویب شده؛اما از این قانون استفاده مطلوبی نشده است.

عالی ترین مقامات کشور از جذب سرمایه گذار حمایت کرده اند/ایران جزو امن ترین کشورهای جهان محسوب می شود

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:در قانون حمایت از سرمایه گذاری خارجی،امتیازهای خوبی مانند معافیت های مالیاتی و حفاظت از حقوق سرمایه گذاران لحاظ شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:عالی ترین مقامات جمهوری اسلامی ایران از جذب سرمایه گذار حمایت کرده اند و علاوه براین موضوعات ،ایران جزء امن ترین کشورهای جهان محسوب می شود.

یوسفیان ملا افزود:در شرایطی که در برخی کشورهای اروپایی و منطقه و کشور آمریکا ناامنی وجود دارد،ایران امنیت کافی دارد.

وی افزود: اینکه با وجود مزیت های مذکور، رتبه ایران در جذب سرمایه گذار خارجی خوب نیست بخشی به دلیل تبلیغ دشمنان علیه ایران است که متاسفانه با بی ملاحظگی برخی ها در داخل کشور نیز همراه می شود.  

مسئولان عملکرد فعال تری  برای جذب سرمایه گذار داشته باشند

یوسفیان ملا ادامه داد: رسانه ها باید مزیت های سرمایه گذاری در ایران را تشریح کنند و علاوه بر این برخی از مسئولان نیز باید عملکرد فعال تری در فراهم کردن شرایط برای جذب سرمایه گذار داشته باشند و با بی ملاحظگی در اظهار نظرها موقعیت عالی ایران برای جذب سرمایه گذار را تخریب نکنند.  

وی افزود:بسیاری از سرمایه گذارها برای سرمایه گذاری درهرکشور ابتدا هزینه هایی را صرف می کنند تا یک موسسه پژوهشی کار تحقیقاتی را در کشور موردنظر انجام دهد که بطور مثال تا 10 سال آینده وضعیت سرمایه هایشان در صورت سرمایه گذاری،چگونه خواهد بود این در حالی است که در ایران امنیت سرمایه گذاری در سطح بالایی است.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اجرای دقیق قانون حمایت از سرمایه گذار خارجی، حمایت مسئولان و تبلیغات رسانه ها می تواند شرایط جذب سرمایه گذار را در کشور را فراهم کند.

گفتنی است؛دکتر لاریجانی در رابطه با رتبه ایران در جذب سرمایه گذار خارجی اظهار داشته بود؛ رتبه ایران در بین ۱۸۱ کشور از لحاظ سهم سرمایه‌گذاری خارجی را ۱۶۴ که این موضوع نشان می‌دهد که از نظر جذب سرمایه‌گذاری مشکل وجود دارد


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسفیان ملا؛ جذب سرم - مسئولان -

نظر شما در مورد : مسئولان عملکرد فعال تری برای جذب سرمایه گذار داشته باشند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها