امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 11:56:30

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7273 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آبان 1394 -ساعت : 17:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیرانی که برکنار شدند؛ نمایندگانی که خوابند

اختصاصی مازندمجلس/

مدیرانی که برکنار شدند؛ نمایندگانی که خوابند

اختصاصی مازندمجلس: هدف از این نوشتار کوبیدن بر طبل جنگ شهرها نیست اما باید پرسید جایگاه مرکز استان در مدیریت استان کجاست؟ شاید با تقسیم ساری به دو منطقه ساری و میاندورود، سکه ساری از رونق افتاد و بزرگی خود در استان را از دست داد و حتی شاید در آینده شاهد انتقال مرکز استان به شهر دیگری باشیم

اختصاصی مازند مجلس : در مدت کوتاهی سه مدیر ساروی از صحنه سیاست مازندران کنار گذاشته شده‌اند. ابتدا حسین حسن‌نژاد مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران برکنار شد. چند روز بعد محمدی تاکامی مدیر دفتر شهری و شوراهای استانداری عزل شد و دیروز اصغری آقمشهدی سرپرست دانشگاه مازندران عوض شد. البته تغییرات مدیران ساروی بیش از اینهاست و تاکنون چندین مدیر ساروی دیگر از کار برکنار شدند.

هرچند که ملاک انتصاب افراد باید شایستگی و توانمندی و پاکدستی باشد و در این امر شکی نیست، اما کنار گذاشته شدن تمام مدیران ساروی در استان بسیار عجیب به نظر می‌آید. از طرفی آیا مدیران ساروی شایستگی حضور در عرصه‌های مدیریتی را ندارند و یا دست‌های دیگری در کار است که می‌خواهند کم کم سارویان را از عرصه سیاست استان کنار بگذارند؟ و از همه مهم‌تر، چرا نمایندگان ساری در این موارد کاملا سکوت اختیار می‌کنند؟

هرچند که از دیدگاه ایده‌آل نگری دخالت در انتصابات وظیفه نمایندگان مجلس نیست اما برای برخی مناصب که در این حوزه انتخابیه مهم هستند آنچنان درگیری در بین نمایندگان بوجود می‌آید که اصلا قابل هضم نیست. برخی پست‌های حساس در ساری به مانند گوشت قربانی هستند که به شدت در پی تصاحب آن کرسی توسط یک شخص نزدیک به خود هستند.

انتصابات در استان زمانی برای دو نماینده ساری و میاندورود مهم می‌شود که در جهت رسیدن به اهداف خود باشد در غیر این صورت هیچ اهمیتی ندارد و هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند. دفاع از حق و حقوق یک شهر وظیفه نمایندگان است که متاسفانه در شهر ساری آنچنان که باید شاهدش نیستیم.

مظلومیت شهر ساری تا به آنجا هست که حتی نتوانسته نمایندگانی در شورای اسلامی شهر به خود ببیند که از شهرشان تمام قد دفاع کنند، به طور مثال زمانی که عضوی از شورای شهر ساری از مطالبات ساری و حقوق مرکز استان حرفی می‌زند، جوابیه‌ای سنگین از دیگر عضو شورای شهر ساری که خود را (نیمی) مازندران و نیمی (سمنانی) می‌داند دریافت می‌کند که این جای بحث دارد. در این مورد باید به شهروندان اطلاع رسانی شود و به خصوص دو سال دیگر و در آستانه دور پنجم انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا باید شهروندان را از این اظهار نظرات آگاه کرد تا با چشم باز و آگاهی آرای خود را در صندوق رای بریزند.

هدف از این نوشتار کوبیدن بر طبل جنگ شهرها نیست اما باید پرسید جایگاه مرکز استان در مدیریت استان کجاست؟ شاید با تقسیم ساری به دو منطقه ساری و میاندورود، سکه ساری از رونق افتاد و بزرگی خود در استان را از دست داد و حتی شاید در آینده شاهد انتقال مرکز استان به شهر دیگری باشیم. به نظر می‌آید مرکز استانی که ساحل ندارد، مرکز استانی که فرودگاه ندارد و مرکز استانی که جمعیتش (پس از جدایی میاندورود) از بعضی شهرهای دیگر کمتر شده باید کم کم غزل خداحافظی را با ساختمان استانداری  بخواند. هرچند که هم‌اکنون هم تنها ساختمان استانداری است که در شهر ساری مانده.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390، جمعیت برخی از شهرستان‌های مازندران به صورت تقریبی به شرح زیر است:

آمل

370 هزار نفر

بابل

495 هزار نفر

ساری

478 هزار نفر

قائم شهر

320 هزار نفر

میاندورود

55 هزار نفر

 

همانطور که در جدول مشخص است پس از جدایی میاندورود از ساری، بابل پرجمعیت‌ترین شهرستان مازندران محسوب می‌شود.

 

علیجان شمشیربند: نمایندگان مجلس در مورد شهر ساری بسیار کوتاهی کرده‌اند

در همین رابطه علیجان شمشیربند رئیس شورای شهر ساری به خبرنگار مازندمجلس گفت: ما به وظایف مدیران و دستگاه‌های مختلف کشور کمتر آشنایی داریم. در مورد نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم وظایفی دارند که قانون برایشان مشخص کرده است که آن هم عمدتا تقنین و قانونگذاری و بعد هم نظارت بر اجرای قانون است. اما متاسفانه هم نمایندگان و هم مردم نسبت به شرح وظایف آنها عدول می‌کنند. نمایندگان در شعارهای تبلیغاتی خود وعده‌ها و قول‌هایی می‌دهند که در حیطه وظایف اصلی آنها نیست. مانند عمران و آبادانی مناطق مختلف، حل مشکلات شخصی مردم در مورد اشتغال یا وام گرفتن‌ها. اصلا چیزهایی که در توان نمایندگان محترم نیست پس نباید این قول‌ها را بدهند. در سطح کشور هم همینطور است اما وقتی به صحبت‌ها و کارهای اینها نگاه می‌کنید می‌بینید که خیلی فعال هستند. در بحث بودجه‌های ملی و خارج از مصوبات ارتباطات خوبی با وزارت خانه‌ها و مسئولان کشوری ایجاد می‌کنند و موفق می‌شوند امکانات خوبی را از پایتخت به استان‌هایشان ببرند که متاسفانه استان مازندران در این مورد بسیار ضعیف عمل می‌کند که شهر ساری هم خارج از این ضعف نیست و نمایندگان ساری واقعا ضعیف عمل می‌کنند. ما ندیدیم که نمایندگان مجلس ما مانند بقیه نمایندگان شهرها و استان‌های دیگر مخصوصا مراکز استان‌ها که بودجه‌های کلانی را خارج از مصوبات ملی جذب می‌کنند با سفر وزیر و روسای سازمان‌ها و رئیس جمهور و غیره. ما واقعا همچین چیزی را نداشتیم و از این بابت گله مندیم. شخص بنده هم گله دارم. البته عرض کردیم که اینها جزو شرح وظایفشان نیست اما چون در کل کشور عرف شده است و همه ورود پیدا می‌کنند ما هم توقع داریم که اینها هم قوی ورود پیدا کنند تا مردم بی‌نصیب نمانند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نمایندگان ساری - مدیران ساروی - انتصابات در ساری -

مطالب مرتبط با : مدیرانی که برکنار شدند؛ نمایندگانی که خوابند
نظرات کاربران در مورد : مدیرانی که برکنار شدند؛ نمایندگانی که خوابند
 • جوان سارویپاسخ9یکشنبه 24 آبان 1394

  مازند مجلس برای تخریب دامادی شمشیر رو از رو بسته و الا مگه میشه از این نامه بی بخبر باشه؟

  آقای دامادی اولن فردی بود در استان که اول خواهان نصب مدیران همسو با دولت بود و بعد روی مدیران ساروی تاکید کرد، اسم حسین زادگان رو هم در نامه به رئیس جمهور اورد، نتیجه این نامه رو هم عملا این روز ها دیدیم

  نامه سرگشاده نماینده مردم ساری و میاندرود به رئیس جمهور

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921028000803

  • یه ساروی0یکشنبه 24 آبان 1394

   چرا بعد از تغییرات اخیر کوچکترین موضعی نگرفت؟ اینکه فرماندار ساری یه ساروی شده چقدر مهمه واقعا. شماها کارتون فقط هوچی گری و سر و صداست دریغ از عملکرد. کماکان منتظر موضع گیری آقای دامادی علیه این مسائل و جدایی میاندرود از ساری هستیم. محدود شدن ساری تا ششصد دستگاه از دیگر هنرهای عضو کمیسیون عمران مجلس یعنی دامادیه. دامادی نه تنها عملکرد نداره بلکه عملکرد منفی هم داره چون فقط جایی که منافع خودش در خطر باشه حرف میزنه

 • عرشیاپاسخ6یکشنبه 24 آبان 1394

  ساری نمایندگان ساروی هم نداشته، یا چهار دانگه یا دودانگه و میاندرود، ساری این بار نماینده ساروی خواهد داشت و استاندار ما هم ساروی خواهد شد

 • تمپاسخ5یکشنبه 24 آبان 1394

  این خبر بوی نفاق میدهد

 • جنوب شهرساریپاسخ4یکشنبه 24 آبان 1394

  مطمئن باشید اینبارازچهاردانگه ساری یک نماینده واحتمالا دونماینده واردمجلس می شوند.

 • جنوب شهر ساریپاسخ3یکشنبه 24 آبان 1394

  مطمئن باشید این دوره هم ازچهاردانگه یکی واحتمالا دونماینده وارد مجلس می شوند

 • شاهدپاسخ0یکشنبه 24 آبان 1394

  دمت گرم مازند مجلس با سند حرف زدی.... دیگه وقتی رئیس شورای شهر ساری از عملکرد نمایندگان راضی نیست وای به حال دیگران... نمایده که نداریم...دو نفر برای خودشان ول میچرخند..

 • سارويپاسخ0پنج شنبه 28 آبان 1394

  نمايندگان فعلي ساري واقعاً در حد و اندازه ساري ظاهر نشدند و سطح مركز مازندران را در مجلس تنزل دادند.

 • دلسوز سارويپاسخ0پنج شنبه 28 آبان 1394

  خدمت همشهريان خودم ( ساروي و مياندرودي ) عرض مي كنم اين بار با توجه به تعدد كانديداي اين حوزه با مطالعه و دقت بيشتر در انتخاب نماينده اصلح دقت كنيم و الحمدلله تعداد كانديدا هم زياد است و از بين آنها بهترين و پاك ترين با صداقت ترين سخنورترين اصلح ترين معتدل ترين را انتخاب كنيم و به مجلس بفرستيم و در شان شهر و ديارمان در مجلس باشند . گول تبليغات سوء را نخوريم كه فلان كانديدا فلان جا شام داده و فلان كانديدا كوچه را آسفالت كرده ووووووو . به خودمان بياييم همشهريان عزيز

نظر شما در مورد : مدیرانی که برکنار شدند؛ نمایندگانی که خوابند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها