مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7274 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 آبان 1394 -ساعت : 18:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
در انتخابات هنوز وارد مصادیق نشدیم/ انتصاب حسین زادگان را به فال نیک می گیریم

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان ساری:

در انتخابات هنوز وارد مصادیق نشدیم/ انتصاب حسین زادگان را به فال نیک می گیریم

اختصاصی مازندمجلس: در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی بحث‌هایی در شورا شده است اما با توجه به مشترک بودن نامزدها در دو حوزه ساری و میاندورود، بنا است که چهارشنبه آتی جلسه مشترکی با اعضای شورای اصلاح‌طلبان میاندورود هم برگزار شود تا بتوانیم نظرات را جمع بندی کنیم البته در دیدار و گفتگو با نامزدها مطلقاً وارد مصدایق نشدیم و قرار شد ما تنها شاخص‌هایی را تعیین و معرفی کنیم و اگر لازم شد وارد مصادیق شویم

اختصاصی مازند مجلس: رضا زرین‌کمر سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان ساری، عصر امروز در دفتر مازندمجلس در گفتگویی با دو رسانه مازندمجلس و مازندنومه، اظهار کرد: پروسه کلی شورای اصلاح‌طلبان چند سال قبل زیرنظر آقای موسوی لاری و رئیس دولت اصلاحات شکل گرفت و تشکیل این شورا فقط مختص پروژه‌های شهرستانی و یا برگزاری انتخاباتی مانند مجلس نیست. البته انتخابات ساری بعد از یک مدت طولانی در 9 مرداد 94 در سالن هلال احمر برگزار شد که تقریبا 30 نفرکاندید و 15 نفر به عنوان عضو اصلی و 3 نفر هم به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

در انتخابات هنوز وارد مصادیق نشدیم

وی، با بیان اینکه شورای موقت به سرپرستی آقای روزبهی در 15 مرداد تشکیل و شورا تحویل اعضای منتخب و فعالیت به شکل رسمی آغاز شد، افزود: از زمانی که شورا شکل گرفت تاکنون 10 جلسه تشکیل شده است و تصویب اساسنامه و تدوین شرح وظایف و همچنین معرفی اعضا برای شورای استان از جمله اقدامات این شورا می‌باشد و در ترکیب معرفی شده به شورای استان هم جوان و هم افراد باتجربه حضور دارند.

زرین‌کمر، مشخص شدن شرح وظایف کمیته‌ها و شناسایی اعضای گوشه نشین اصلاح‌طلب را یکی دیگر از رویکردهای اصلاح‌طلبان در شورا عنوان کرد و گفت: در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی هم بحث‌هایی در شورا شده است اما با توجه به مشترک بودن نامزدها در دو حوزه ساری و میاندورود، بنا است که چهارشنبه آتی جلسه مشترکی با اعضای شورای اصلاح‌طلبان میاندورود هم برگزار شود تا بتوانیم نظرات را جمع بندی کنیم البته در دیدار و گفتگو با نامزدها مطلقاً وارد مصدایق نشدیم و قرار شد ما تنها شاخص‌هایی را تعیین و معرفی کنیم و اگر لازم شد وارد مصادیق شویم.

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان تصریح کرد: هدف ما مشارکت بیشتر مردم و اثر بخش بودن آرای مردم است تا یک مجلس اصلاح‌طلب تر، متعادل‌تر و نزدیک‌تر به تفکردولت شکل بگیرد و با توجه به تعدد گزینه‌های اصلاح‌طلب تلاش می کنیم تا با یک هماهنگی و هم‌افزایی برای اولین بار زمینه‌های تصدی هر دو کرسی مجلس را فراهم آوریم.

 

اصلاح‌طلبان استان و ساری به نوع مدیریت استاندار مازندران نقد دارند

وی درباره سفر رئیس جمهور به مازندران، اظهار کرد: عدم دعوت بسیاری از اصلاح‌طلبان، اعضای شورای هماهنگی خدمات سفر و حتی عدم دعوت از رسانه‌های حامی دولت در استان برای پوشش جلسات سفرو حاشیه‌هایی که بوجود آمد؛ اصلاح‌طلبان استان و ساری مواضعی اتخاذ کردند و به نوع مدیریت استاندار مازندران نقد داشتند، مخصوصاً بعد از اینکه استاندار مدیرکل سیاسی انتخابات که یکی از معدود نیروهای اصلاح‌طلب به بازی گرفته شده در استانداری بود و عزل شد، این مواضع شدیدتر شد.

زرین‌کمر درپاسخ به این پرسش که عده‌ای اعتقاد دارند استقبال مردم از رئیس‎جمهور و هیات دولت کمرنگ بوده، گفت: حضور دکتر روحانی را در دو مقطع می توانیم بررسی کنیم. حضور قبل از انتخابات که بسیار گرم بود ، حماسه مسجد جامع ساری که جو بسیار عجیب و غریبی ایجاد شده بود که البته خوش اقبالی ما هم بود که بعد از حمایت های آیت ا... هاشمی و کنار رفتن آقای عارف به نفع آقای روحانی، مردم ساری و مازندران شروع کننده موج حمایت از روحانی باشند، البته همگرایی خوبی در استان ایجاد شده بود. اما موج حضور مردم به گونه‌ای بود که برنامه ریزی برنامه‌ها از دست ما خارج شد و آقای روحانی دو ساعت با تاخیر وارد شدند اما مردم بیش از 4 ساعت سراپا ایستاده و شعار می دادند، این حس لااقل برای من عجیب بود اما بعد از انتخابات بحران پیچیده هسته‌ای و معطوف بودن بخش قابل توجهی از توان دولت به این موضوع که البته در نهایت دستاورد بزرگی برای ملت داشته است باعث شد تا دولت در بعضی زمینه‌ها حضورش کمرنگ شود. البته دولت نارسایی‌های بزرگ دیگری هم دارد که برای رفع شدن این مشکلات نیازمند گذشت زمان هستیم.

 
انتصاب حسین زادگان را به فال نیک می گیریم

سخنگوی شورای اصلاح‌طلبان درباره فضایی که با انتصاب آقای حسین زادگان در ساری بوجود آمد، بیان کرد: اینکه آقای فلاح راساً اقدام کرده یا تحت فشار تصمیم گرفته بر من پوشیده است اما اگر فلاح می توانست به تنهایی چنین تصمیم بگیرد، زودتر از اینها اینکار را می کرد به هر حال این موضوع را به فال نیک می گیریم. یکی از امتیازات این دولت به کارگیری افراد متخصص است برای مثال شما در وزارت خارجه می بینید که با آوردن نیروهای متخصص در عرض کمتر از دو سال مشکل هسته ای کشور حل می شود ، در سطح استان نیز ما از این موضوع استقبال می کنیم و اعتقاد داریم که کار اجتماعی با هم افزایی انجام می شود در مورد آقای ابراهیمی بسیار خوشحالیم چرا که در این زمینه خیلی بحث اصلاح‌طلبی مطرح نیست بلکه وی یک نیروی قدیمی و بومی در استانداری است اما در مورد آقای حسین‌زادگان باید عرض کنیم که ایشان جزو شاخص‌ترین چهره‌های ساری و استان هستند. ویژگی‌های منحصر به فردی دارند ، شما ببینید ایشان در یک دوره انتخابات با سنی اندکی بیش‌تر از 30 سال در انتخابات مجلس ششم شرکت می کند و رای شاخصی هم می‌آورد یا در فرمانداری ساری هم عملکرد قابل توجهی داشته است.

وی با اظهار اینکه نقش حسین‌زادگان را بسیار فعال‌تر از وضع کنونی می‌بینیم، افزود: امیدواریم در فعالیت‌ها با هم افزایی و کمک گرفتن از نخبگان موفق باشند و فضای مدیریتی ساری بسیار موفق‌تر از گذشته باشد. امیدواریم که به NGOها و تشکل‌های عمومی و مردم نهاد در این دوره بیشتر میدان داده شود تا نقش میانجی آنها در رابطه دولت و ملت پررنگ‌تر شود.


در انتخابات هنوز وارد مصادیق نشدیم/ انتصاب حسین زادگان را به فال نیک می گیریم

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رضا زرین کمر - مجید حسین زادگان - شورای اصلاح طلبان سا -

نظر شما در مورد : در انتخابات هنوز وارد مصادیق نشدیم/ انتصاب حسین زادگان را به فال نیک می گیریم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها