مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7375 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آبان 1394 -ساعت : 13:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعالیت‌های انتخاباتی را در فضای مجازی رصد می‌کنیم/ بیان دید‌گاه‌های کارشناسی مانعی ندارد/ توصیه ابراهیمی به نامزدهای انتخابات

اولین مصاحبه مهرداد ابراهیمی به عنوان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران؛

فعالیت‌های انتخاباتی را در فضای مجازی رصد می‌کنیم/ بیان دید‌گاه‌های کارشناسی مانعی ندارد/ توصیه ابراهیمی به نامزدهای انتخابات

اختصاصی مازند مجلس: وی درباره تبلیغات زودهنگام برخی نمایندگان، اظهار کرد: داوطلبان احتمالا تبلیغات غیر رسمی خود را کمی زودتر آغاز می‌کنند اما حق ندارند آن را علنی کنند ضمن اینکه نیاز است از تشویش اذهان عمومی و تخریب نامزدهای دیگر و اقداماتی از این دست بپرهیزند

اختصاصی مازند مجلس : مهرداد ابراهیمی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس به آخرین آمارها و قواعد انتخابات مجلس در مازندران پرداخت.

 

26 آذر ثبت نام مجلس خبرگان و 28 آذر ثبت نام مجلس شورای اسلامی

وی در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی داوطلبان احتمالي اظهار کرد: به استناد ماده واحده استفساريه از ماده 56 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي هيچيك از داوطلبين احتمالي تحت عنوان كانديداتوري نمي توانند فعاليت انتخاباتي داشته باشند، اين ممنوع است و با متخلفين برخورد خواهد شد ضمن اینکه نیاز است از تشویش اذهان عمومی و تخریب نامزدهای دیگر و اقداماتی از این دست بپرهیزند.

وی با بیان اینکه در استان 9 حوزه اصلی و 47 حوزه فرعی داریم، اظهار کرد: 34 تا از 56 بخشداری استان مستقل‌اند که در نهایت 4 نماینده برای خبرگان و 12 نماینده برای مجلس انتخاب می‌شوند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران، آغاز ثبت‌نام نامزدهای پنجمین دوره انتخابات خبرگان را 26 آذر اعلام کرد و افزود: آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز 28 آذر خواهد بود.

ابراهیمی، تصریح کرد: برای مجلس شورای اسلامی 3 حوزه (ساری، بابل و قائمشهر) دو نماینده‌ خواهند داشت و از بقیه حوزه‌ها یک نماینده انتخاب می‌شوند.

 

مشارکت مردمی در این دوره بیش از 70 درصد است

وی، با ارائه آماری میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری 93 درصد اعلام کرد و گفت: میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم 76/3 درصد بوده است و پیش‌بینی می‌کنیم در این دوره انتخابات، مشارکت مردمی بیش از 70 درصد باشد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران، اضافه کرد: تصمیم ما در حال حاضر بر این است که بیش از 13 هزار نیروی انتظامی را بکارگیری کنیم و کسانی که برای شناسنامه یا کارت ملی جدید درخواست داده‌اند اداره ثبت‌احوال برای تسریع درخواست آنها تا قبل اسفندماه اعلام آمادگی کرده است.

 

مازندران از استان‌های پیشرو در برگزاری انتخابات الکترونیک است

ابراهیمی، با اظهار اینکه مازندران از استان‌های پیشرو در برگزاری انتخابات الکترونیک هست، افزود: برای این منظور تبلیغات و آموزش‌های لازم در دستور کار ما هست و آموزش به فرمانداران و بخشداران در حال انجام است و در حالت کلی برای برگزاری انتخابات الکترونیک کمتر از یک درصد در خطوط تلفن ثابت و ... مشکل داشته باشیم که به زودی این موارد برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در دور قبل انتخابات مجلس 3هزار و 781 صندوق اخذ رای در استان داشتیم، خاطرنشان کرد: در این دوره که انتخابات الکترونیک در استان برگزار می‌شود تعداد صندوق‌ها کمتر خواهد بود.

 

2 میلیون واجد شرایط در استان داریم

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران، با اعلام اینکه در حال حاضر جمعیت استان حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر است، بیان کرد: تعداد واجدین شرایط آرا در استان 2 میلیون نفر است.

ابراهیمی با بیان اینکه همه 22 فرمانداری استان آموزش‌های لازم را برای برگزاری انتخابات دیده‌اند، گفت: تا روز انتخابات این آموزش‌ها ادامه دارد و چون بیشتر فرآیند انتخابات الکترونیکی هست دغدغه چندانی نداریم.

 

داوطلبین از تخریب نامزدهای دیگر بپرهیزند

وی درباره تبلیغات زودهنگام برخی نمایندگان، اظهار کرد: داوطلبان احتمالا تبلیغات غیر رسمی خود را کمی زودتر آغاز می‌کنند اما حق ندارند آن را علنی کنند ضمن اینکه نیاز است از تشویش اذهان عمومی و تخریب نامزدهای دیگر و اقداماتی از این دست بپرهیزند.

ابراهیمی از حامیان نامزدهای انتخاباتی خواست که از تضعیف، بی‌حرمتی یا تخریب به سایر نامزدها و حامیان آنها بپرهیزند، دین خود را به دنیا نفروشند و جانب حق را نگه دارند.    

 

فعالیت‌های انتخاباتی را در فضای مجازی رصد می‌کنیم

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران، تصریح کرد: تشکیلات قضایی پای کار است و در صورت مشاهده، با هر اقدام غیر قانونی برخورد می‌کنیم ضمن اینکه در فضای مجازی را هم رصد می‌کنیم تا اتفاق ناخوشایندی روی ندهد.

 

بیان دید‌گاه‌های کارشناسی مانعی ندارد

ابراهیمی، درباره گفتگوها و دیدگاه‌های نامزدهای انتخابات به عنوان کارشناس در رسانه‌های مختلف، بیان کرد: بسیاری از نامزدها در مسائلی کارشناس و صاحب‌نظر هستند و بیان دیدگاه آنها مانعی ندارد اما نباید مستقیما برای خود تبلیغات کنند.

 

رسانه‌ها پژواک افکار عمومی هستند

وی، درباره نقش مهم رسانه‌ها در انتخابات، گفت: رسانه‌ها پژواک افکار عمومی هستند و نیاز است برای هرچه پرشورتر شدن انتخابات تلاش کنند و توقع ما این است که به دور از سیاه نمایی و حب و بغض واقعیت‌های جامعه را منتشر کنند و در دل مردم ایجاد نا امیدی نکنند.

 

توصیه ابراهیمی به نامزدهای انتخابات

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران، همچنین به نامزدهای انتخابات توصیه کرد که کتاب قانون انتخابات را مطالعه کنند و رفتار و فعالیت‌های آنها در راستای تقویت نظام باشد و از تخریب و تضعیف رقیبان خود بپرهیزند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهرداد ابراهیمی - انتخابات در مازندران - فعالیت انتخاباتی - تبلیغات زودهنگام - انتخابات الکترونیک -

نظرات کاربران در مورد : فعالیت‌های انتخاباتی را در فضای مجازی رصد می‌کنیم/ بیان دید‌گاه‌های کارشناسی مانعی ندارد/ توصیه ابراهیمی به نامزدهای انتخابات
 • تخلفپاسخ1سه شنبه 26 آبان 1394

  آقای ....دارن روستاهای اطراف ساری رو اسفالت می کنن/ و جالب اینکه هزینه اش رو ... میده

  • توقع0سه شنبه 26 آبان 1394

   ای کاش همیشه انتخابات باشه خخخخخ

 • شهروند سارویپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  یکی از کاندیدا که احتمالا رد صلاحیت هم میشه همه جا درخواست مساعدت شهروندان رو جمع می کنه میده به ... امضا میگیره و ...

 • لیلیپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  امیرکلا بابل رو هم بیاییید سر بزنید. واویلاست

 • التپهپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  بهشهر/ خوشبختانه فرماندار عوض شده ایشون هم به نماینده فعلی خیلی نزدیک بودند هم به شیخ معروف

 • آملیپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  شورای شهر آمل کمتر برای نماینده فعلی بنر بچسبونه سطح شهر

  • تیز بین0سه شنبه 26 آبان 1394

   شهرداری امام زاده عبدالله هم ....

 • پیشگوپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  بعضی نامزدا اصلا تبلیغات نمی کنن از پیش برنده اند؟ کلا تو فضا نیستن انگار میدونن برنده میشن

 • مدرس دانشگاه آزاد قائمشهرپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  درود بر مرد کارکشته انتخابات. چهره محبوب اصلاح طلبان با بودن آقای ابراهیمی دغدغه سلامت انتخابات نخواهیم داشت. بالاخره استاندار به خودش اومد و صدای حامیان واقعی دولت رو شنید

  • هم عقیده0چهار شنبه 27 آبان 1394

   با شماموافقم . استان و حتی ایران به افراد با تجربه و توانمندی مثل آقای ابراهیمی نیاز دارد

 • اسکیپاسخ0سه شنبه 26 آبان 1394

  توی آمل بعضی ها همه امکانات دولتی و رسانه ای رو می خان برای یک کاندیدا زن به کار بگیرند لطفا رصد کنید

 • یک مازنیپاسخ0چهار شنبه 27 آبان 1394

  به به لذت بردم از این مصاحبه، بالاخره یه مدیر باسواد هم تو استان دیدیم.

 • ش.بپاسخ0چهار شنبه 27 آبان 1394

  همانگونه مدرس محترم دانشگاه قائمشهر فرمایش کردند. انتخابات این دوره با حضور پربرکت جناب دکتر با صحت کامل و بدون کمتریم تنش برگزار خواهد شد.

نظر شما در مورد : فعالیت‌های انتخاباتی را در فضای مجازی رصد می‌کنیم/ بیان دید‌گاه‌های کارشناسی مانعی ندارد/ توصیه ابراهیمی به نامزدهای انتخابات

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها