مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7390 -تاریخ انتشار : سه شنبه 26 آبان 1394 -ساعت : 18:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
از مهندس دامادی در هر حوزه‌ای کمک خواستیم خالصانه وارد شد/ علت اختلافات دامادی و عبوری اطرافیان هستند/ به دامادی رای خواهم داد

علی‌اکبر زلیکانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری مازندمجلس؛

از مهندس دامادی در هر حوزه‌ای کمک خواستیم خالصانه وارد شد/ علت اختلافات دامادی و عبوری اطرافیان هستند/ به دامادی رای خواهم داد

اختصاصی مازندمجلس: با تصمیمات ناگهانی و غیرکارشناسی که گرفته شد شهر ساری در محور شمال تا دانشگاه روزبهان محدود شده است و هیچوقت نمی‌تواند تا دریا امتداد داشته باشد در صورتی که در طرح جامع شهر ساری که تایید و تعریف شده بود که شهر در امتداد اتوبان ساری به دریا و به عمق 250 متر از هر طرف تا لب ساحل جزو محدوده شهر ساری باشد که ساری را تا دانشگاه روزبهان به خاطر ایجاد بخش رودپی محدود کردند. این را هم نمایندگان وقت و فرماندار وقت و مسئولان استانی باید پاسخگو باشند

اختصاصی مازند مجلس : پایگاه خبری مازندمجلس در ماه‌های منتهی به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر به گفت‌وگو نشسته است. در همین راستا با اعضای شورای مرکز استان گفت‌وگو نمودیم که در ادامه مصاحبه با علی اکبر زلیکانی منتشر می‌شود.

زلیکانی که به عنوان نفر دوازدهم شورا موفق شد به پارلمان شهر ساری راه یابد فردی است که شاید با دو کارشناسی ارشد و سالها فعالیت در استانداری یکی از فنی‌ترین چهره‌های دوره چهارم شورا باشد وی در آغازین روزهای شروع چهارمین دوره شورای شهر ساری با چهره‌ای منتقد و مستقل شناخته می‌شد که هرچه از مدت سابقه حضو وی در شورا می‌گذشت بر کیفیت و نگاه فنی انتقادات وی افزوده می‌شد.


مازند مجلس: مهندس زلیکانی به کدام جناح و حزب سیاسی تعلق دارد؟

زلیکانی: همه میدانند که من اصلاح طلب هستم . منتها کار حزبی نکردم ولی گرایش فکری بنده کاملا اصلاح طلبی است. کاش همه اصلاح طلب بودند. چون وقتی اصلاح طلب می‌شوی یک چشم‌هایی مراقب شما می‌شوند و تحت نظارت قرار می‌گیری و این نظارت به نفع شما خواهد بود. اما اصولگرا که باشی مانند داستان آقای احمدی نژاد تا مرز تقدس بالا می‌روی. بزرگترین مشکل اصولگرایی هم همین است که دوستان خودشان را مبرا از نقد و انتقاد و نظارت می‌دانند. البته من اصلاح طلب معتقد به نظام و رهبری هستم و سرم را هم می‌دهم.


مازند مجلس: در انتخابات آتی مجلس به چه کسانی رای خواهید داد؟

زلیکانی: فعلا فقط به آقای مهندس دامادی رای خواهم داد در مورد نفر دوم هنوز به جمع بندی نرسیده‌ام.


مازند مجلس: با این نزدیکی که با آقای دامادی دارید آیا در امور مربوط به شورای شهر هم از وی مشورت می‌گیرید؟

زلیکانی: اگر منظورتان از مشورت در مورد تصمیم گیری‌ها و رای گیری‌ها باشد نه ولی همیشه از آقای دامادی کمک گرفته‌ایم. مثلا در مورد طرح جامع که گفتم یا آب شرب ساری یا همین مورد آخر که تماس گرفتیم و گفتیم که دوستان در استانداری بنا دارند روگذر سه راه جویبار را حذف کنند که ایشان با قاطعیت اعلام کردند که به هیچ عنوان اجازه این کار را نخواهند داد و گفتند من هم با وزیر و هم با معاون وزیر صحبت کردم و قول دادند که این کار تحت هر شرایطی انجام خواهد شد و نخواهند گذاشت کسانی با اهداف پشت پرده مانع از این کار که شصت میلیارد بودجه برایش گرفتیم شوند. مهندس دامادی هم رئیس کمیسیون آب مجلس هستند هم عضو کمیسیون عمران هستند و ظرفیت مناسبی برای شهر .


مازند مجلس: در مجموع از همکاری نمایندگان مجلس برای پیشبرد امور شهر ساری راضی هستید؟

زلیکانی: راستش با آن نماینده دیگر ساری هیچ ارتباطی ندارم اما از مهندس دامادی در هر حوزه‌ای کمک خواستیم خالصانه و با جان و دل وارد شدند و کمک کردند.


مازند مجلس: یکی از مسائل چالش برانگیز شورای شهر ساری ورود به موضوعاتی مانند فرودگاه ساری و زمین ماهفروجک بوده است. یکی از دستور جلسات شورا در حضور نماینده ولی فقیه الحاق روستاهای انجیل نسام و بادله و نهایتا الحاق مجدد فرودگاه ساری به محدوده جغرافیایی ساری بوده است. چرا این دستور جلسه پس از یکی دو روز از سایت شورا حذف شد؟

زلیکانی: واقعیت اینست که وارد شدن به حیطه تقسیمات کشوری تبعات خاص خودش را دارد.هم چالش برانگیز هستند هم مسائل امنیتی دارند. این را بیشتر باید نمایندگان وقت و مسئولان پاسخ بدهند. هر چند نام این فرودگاه تا ابد به نام فرودگاه ساری باقی خواهد ماند چون قوانین بین المللی اجازه تغییر نام را نمی‌دهد. به هر حال این هم از تصمیمات خلق الساعه دوره احمدی‌نژاد و گروهش است. ولی بهتر است خیلی دامن زده نشود چون پیچیده‌تر خواهد شد. ببینید همین شهر ساری از دوره احمدی‌نژاد و گروهش متحمل چه زیان بزرگی شده است. اینها بزرگترین ضربه را به شهر ساری زدند. با تصمیمات ناگهانی و غیرکارشناسی که گرفته شد شهر ساری در محور شمال تا دانشگاه روزبهان محدود شده است و هیچوقت نمی‌تواند تا دریا امتداد داشته باشد در صورتی که در طرح جامع شهر ساری که تایید و تعریف شده بود که شهر در امتداد اتوبان ساری به دریا و به عمق 250 متر از هر طرف تا لب ساحل جزو محدوده شهر ساری باشد که با تصمیم غیر کارشناسی و غلطی که گرفته شد ساری را تا دانشگاه روزبهان به خاطر ایجاد بخش رودپی محدود کردند در صورتی که اراضی ساحلی فرح آباد متعلق به شهرداری ساری است و می‌شد کمی صبر کرد تا تکلیف طرح جامع روشن شود. این اشتباهات و تصمیمات غلط نباید رخ میداد اما فعلا به خاطر همان مسائل امنیتی باید سکوت کرد. این را هم نمایندگان وقت و فرماندار وقت و مسئولان استانی باید پاسخگو باشند.


مازند مجلس: در رابطه با ماجراهای پیش آمده در مورد زمین زندان ساری واقعیت را برای ما بگویید که چه بود؟

زلیکانی: واقعیت اینست که زمین زندان توسط شهرداری فروخته شد و خریدار عوارض صدور پروانه را هم کامل پرداخت کرد اما فکر میکنم که نکته مبهم این ماجرا اینست که  شرایط مزایده به خوبی رعایت نشده است.هر چند من از دوستانمان در شورای سوم پرسیدم که چه بود ماجرا و آنها هم گفتند مزایده درست انجام شده است. در حال حاضر زمین مربوط به بخش خصوصی است و شهرداری هم پولش را گرفته است.


مازند مجلس: آیا با نظرات برخی از اعضای شورای شهر و شهردار موافقید که استانداری در راه توسعه ساری مانع تراشی می کند؟

زلیکانی: نه. من اصلا این را قبول ندارم. مخصوصا در رده مدیران. نه تنها مانع تراشی نمی‌کنند که در انجام وظایف نظارتی اهمال هم می‌کنند. شهرداری باید خودش را با استانداری هماهنگ کند نه استانداری. البته در رده کارشناسان ممکن است کارشکنی‌هایی صورت گیرد که من انکار نمی‌کنم. مخصوصا در کمیسیون ماده پنج که برخی از کارشناسان با نگاه مغرضانه و قومی قبیله‌ای به مسائل نگاه می‌کنند. اما اینکه مدیران ارشد مانند استاندار و معاونان مانع تراشی کنند را به هیچ وجه تایید نمی‌کنم.


مازند مجلس: رابطه شما با مهندس عبوری چطور است؟

زلیکانی: من رابطه خیلی خوبی با مهندس عبوری دارم. چون الحمدالله آدم کم خرجی برای شهرداری هستم. فکر میکنم عبوری پتانسیل بزرگی برای شهر است. اگر مشاوران خوبی در کنار ایشان قرار بگیرند می‌تواند بسیار مفید برای شهر باشد و از ظرفیت‌های ملی و استانی او بیشتر استفاده کرد. اما بعضا ظرفیت‌های ایشان فدای منافع شخصی گروه خاصی می‌شود. واقعا حیف است. عبوری نباید خودش را خرج هیچ فرد خاصی بکند.

مازند مجلس: رابطه مهندس عبوری با مهندس دامادی را چطور میبینید؟ آیا آنطور که گفته می‌شود بین این دو مسئول شهر اختلافاتی وجود دارد؟

زلیکانی: راستش من بین خود این دو نفر اختلافی نمی‌بینم. یکی نماینده مجلس است و دیگری شهردار. دامادی که نمی خواست شهردار شود. عبوری هم که برای مجلس نیامد. اختلافاتی اگر وجود دارد مربوط به اشخاص منفعت طلب دور و بر اینهاست. هر دو هم جوان و آینده دار هستند و هم به یکدیگر نزدیک هستند. علت اختلافات اطرافیان هستند. من با محمد دامادی رفاقت نزدیک دارم و با اطمینان می‌گویم  که دامادی نه تنها با عبوری که با هیچکس دیگری مشکل ندارد. دامادی کاراکتری خوش اخلاق، با معرفت و با روحیه بالا دارد و اصلا اهل دعوا نیست. عبوری و دامادی مدام ارتباط تلفنی دارند و خیلی راحت با هم صحبت می‌کنند.

تنظیم: جواد اکبری

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی اکبر زلیکانی - محمد دامادی -

مطالب مرتبط با : از مهندس دامادی در هر حوزه‌ای کمک خواستیم خالصانه وارد شد/ علت اختلافات دامادی و عبوری اطرافیان هستند/ به دامادی رای خواهم داد
نظرات کاربران در مورد : از مهندس دامادی در هر حوزه‌ای کمک خواستیم خالصانه وارد شد/ علت اختلافات دامادی و عبوری اطرافیان هستند/ به دامادی رای خواهم داد
 • جوان اصلاح طلبپاسخ6سه شنبه 26 آبان 1394

  درود بر مهندس زلیکانی، عضو سالم شورا، بالاخره یکی پیدا شد توی این مازند مجلس که هر حرفی رو میزنه بره و حرف حق بزنه

 • 123پاسخ6سه شنبه 26 آبان 1394

  آقای ذلیکانی لطفا با مردم زاویه نگیرید .نمایندگان فعلی ساری چه گلی بر سر این مردم زدند که شما از آنها حمایت میکنید ؟علت اختلاف عبوری ودامادی عملگرا بودن شهردار جوان میباشد .شهردار اهل کار وسازندگی ولی دامادی دنبال موج سواری میباشد .شما به نظر مردم بی احترامی نکنید !!!

 • سیاست زده پاسخ1سه شنبه 26 آبان 1394

  اخرش نفهمیدیم کی به کیه چی به چیه و کی راس میگه من برم خودم و تحویل داعش یدم .......

 • یاورپاسخ6سه شنبه 26 آبان 1394

  قدیما میگفتن .....دست به دامان تو ام یا حسین
  جدیدا میگن ......دست به دامان تو ام عبوری
  عجب رسمی تا دیروز دشنام میداد به عبوری . حالا عبوری شد ظرفیت استانی و ملی
  زاویه دامادی با عملگرایی کاملا مشخصه اکبر آقا

 • همشهری پاسخ6سه شنبه 26 آبان 1394

  خدارو شکر که با نماینده دیگه ارتباط نداری چون آبروش میرفت کسی که روز عاشورا ببا سلاح سرد حمله ور میشه به جوان طرفدار شجاعی ومادر جوان رو زیر کتک وسیلی میگیره چگونه می تونه با نماینده دیگه ارتباط داشته باشه اون آبروی دامادی رو هم برده گفته که دامادی خودش باعبوری مشکل نداره اطرافیان هستن حتما امثال شماها چرا دامادی آلت دست وابزار قرار میگیره چطور میخواد از حقوق ملت دفاع کنه کسی که تحت تاثیر قرار میگیره معلومه با نماینده دیگه ارتباطی نداری چون به امثال شماها باج نمیده وآلت وابزار نمیشه

 • دوست پاسخ5سه شنبه 26 آبان 1394

  آقای زلیکانی واقعا نمی دونی که نماینده دیگه چه کاری برای شورای سهر وساری انجامداده جواب خدا وجدسو چی میخوای بگی چرا اینقدر بی انصاف هستی جای تعجب هم نیست از امثال شما هر کاری برمیادظاهرا با یکی از مراجع هم دیدن کردند آمرجع تقلید بدانند که باچه کسی هم صحبت شدند توبه میکند کسی که سیلی به زنی میزنه به جرم حمایت از نماینده شهرش داشتن دوتا مدرک مهم نیست باید مبادی آداب واخلاق اسلامی باشیم آیا اآیا اخلاق اسلامی اینو میگه که از موقعیت وجایگاه خودتون سواستفاده میکنیدوفحاشی وتوهین بکنه ادعای ولای بودن داره رهبر ایا تایید میکنن که فحاسی کنید وسلاح سرد به سوی افراد بکشید واقعا!!!!

 • حسین پورپاسخ2سه شنبه 26 آبان 1394

  در مورد فرودگاه اگر دوست داشتی سکوت کن... ما سکوت نمیکنیم... به ممد دامادی هم بگو سکوت نکند... استاندار هم رفتنی است... تو که کارمند استانداری هستی باید ......کنی...

 • سارویپاسخ3چهار شنبه 27 آبان 1394

  برادر گرامی مهندس ذلیکانی رو همه میشناسن این وصله ها به مهندس نمیچسبه ایشان چون هیچ گونه مشکل اخلاقی و مالی چون نداره شما میخواهید هر جور شده ایشون رو به حاشیه ببرید اما برای همه روشنه که انسانی سالم و دلسوز مردم هست گواه ان حضور در کمیسیون های مختلفی هست که همش منافع مردم مد نظرش هست کافیست کمی وقت بزارین و به شهرداری ساری تشریف ببرین از مسئولین شهرداری بپرسین حضور ایشون در شهرداری برای حل مشکلات مردم چقدر مفید واقع شده

 • یاسرپاسخ6چهار شنبه 27 آبان 1394

  درود بر دو جوان ساروی دامادی و زلیکانی که هردو ضد فساد هستند

 • سامانپاسخ6چهار شنبه 27 آبان 1394

  خدا رو شکر کسانی که از دامادی حمایت می کنند آدم های سالمی هستند و فساد ندارند اما همه کسانی که ریگی به کفش دارند با ایشان مخالف هستند

 • بهروز وثوقپاسخ1چهار شنبه 27 آبان 1394

  آقای مهندس درباره ای زدوبند های شهرداری به خصوص پروژه ترک محله بیشتر توضیح بده

 • سینا سارویپاسخ1پنج شنبه 28 آبان 1394

  اقای ذلیکانی خودت واسه شهر چه کار مفیدی انجام دادی لطفا تدضیح بدین تل روشن شیم مگه شما موقع تصمیمات درباره فرودگاه و محدوده شهر در شورا حضور نداشتی پس چرا مخالفت نکردی پس چرا ما به شما رای دادیم تا به شورای شهر ورود پیدا کنید لطفا توضیح دهید.

 • عاشق نظام پاسخ1پنج شنبه 28 آبان 1394

  میگید دروغه برید دودانگه سوال کنید کهروز عاشورا چه اتفاقی افتاده ایشون باسلاح سرد به جوانی حمله ور شد ومادر جوان رو زیر سیلیی ومشت ولگد گرفت به جرم حمایت از نمایتده دیگر شهر که به قول خودش باهاش ارتباطی نداره وپرونده الان تو دادگستری هست ومطمئین بازهم ایشون وفق ومبری میشن چون از موقعیت خودشون سواستفاده میکن دوستی که گفتی این وصله ها به زلیکانی نمی چسبه برو تحقیق کن در همون زمان کارش وسلاح کشیدنش تیتر روزنامه ها شده بود ولی اسم کاملشو درج نکردن گفتند عضو شورای شهر ساری به نام ع -ز به سوی جوانی با سلح سر حمله ور شد ایشون کسی نبود جز زلیکانی که الان ادعای فضل میکنه

 • سید سارویپاسخ0یکشنبه 01 آذر 1394

  سلام شما بعنون نماینده شورای شهر حق تبلیغات یا حمایت از یک نامزد انتخاباتی رو دارید؟ لطفا جواب؟

 • ساروی پاسخ0دوشنبه 30 آذر 1394

  شما مطمئن هستید که آقای عبوری و دامادی هیچ مشکلی ندارند و از طرفی نمی دونید که آقای عبوری به قول شما کاملا با اون یکی نماینده ساری در ارتباط هستند و ...

نظر شما در مورد : از مهندس دامادی در هر حوزه‌ای کمک خواستیم خالصانه وارد شد/ علت اختلافات دامادی و عبوری اطرافیان هستند/ به دامادی رای خواهم داد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها