مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 90034 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 -ساعت : 18:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تطهیر مازندران از هجمه به مطهری

پرونده موثق؛

تطهیر مازندران از هجمه به مطهری

اختصاصی مازندمجلس: هفته گذشته بود که نامه «علی مطهری» به «مصطفی پور محمدی» وزیر دادگستری پیرامون نحوه اجرای حکم امام خمینی (ره) در برخورد با منافقین در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت و سر و صدای بسیاری به پا کرد. این سر و صدا به حدی بود که انتشار صوت 40 دقیقه‌ای منتظری را تحت شعاع قرار داد

اختصاصی مازندمجلس: هفته گذشته بود که نامه «علی مطهری» به «مصطفی پور محمدی» وزیر دادگستری پیرامون نحوه اجرای حکم امام خمینی (ره) در برخورد با منافقین در خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت و سر و صدای بسیاری به پا کرد. این سر و صدا به حدی بود که انتشار صوت 40 دقیقه‌ای منتظری را تحت شعاع قرار داد. برخی از نمایندگان مجلس که نزدیک به جبهه پایداری هستند از این نامه جنجالی ساختند و حتی همکار خود را زیر سوال بردند.

ماجرا از كجا آغاز شد؟

ماجرا از تذكر محسن كوهكن، نماينده لنجان به علي مطهري كه از قضا در غياب لاريجاني و پزشكيان رياست مجلس را هم بر عهده داشت، شروع شد.  فارغ از واکنش پور محمدی به این نامه «محسن کوهکن» نماینده‌ی لنجان در تذکرش با استناد به بند 7 ماده 22 آیین‌نامه با تاکید بر لزوم رعایت برخی مسائل در نطق‌ها و گفته‌ها و نوشته‌ها از سوی اعضای هیات رییسه خطاب به مطهری گفت: آقای مطهری از شما خواهش می‌کنم تا زمانی که به عنوان نایب رئیس هستید از هرگونه نطق و یا نامه‌ای که زیبنده اعضای هیات رییسه نیست خودداری کنید.

علي مطهري:

چه كسي گفته با اين نامه امام زير سوال رفته؟

سخنان كوهكن كه تمام شد علي مطهري در پاسخ به او با لحني آرام گفت: اولا بر خلاف آنچه فرموديد كه در پاسخ به شما نگويم نامه را بخوانيد، اين صحبت روشن است كه شما نامه را نخوانديد و ان‌شاءالله حتما محتواي آن را ببينيد. اينكه مسائل را با هم مخلوط كنيد كار درستي نيست. هر وقت به مسائل فرهنگي پرداخته مي‌شود عده‌اي مي‌گويند وقتي اين همه مشكل معيشتي داريم چرا به اين مسائل مي‌پردازيد. در حالي كه هر مساله‌اي بايد در جاي خود حل شود و اين طور نيست كه فقط به يك بعد جامعه بپردازيد. مطهري ادامه داد: گفته مي‌شود با اين نامه يا طرح بحث، امام زير سوال رفته؛ چه كسي گفته امام زير سوال رفته است؟ بحث بر سر نحوه اجراي حكم امام بوده كه اگر كوتاهي‌هايي صورت گرفته آقايان توضيحاتي ارايه دهند. اينكه مي‌گوييد از اين نامه بيگانگان استفاده مي‌كنند، سوال اين است كه چه استفاده‌اي مي‌شود. در بسياري از موارد امام و رهبري صحبت‌هايي را مطرح كردند كه رسانه‌هاي بيگانه آن را تقدير كردند نمونه آن زماني است كه منشور ٨ گانه امام صادر شد مبني بر اينكه تجسس نكنيد و شنود نگذاريد، يك هفته رسانه‌هاي بيگانه از امام تمجيد كردند. اين دليل نمي‌شود كه امام نعوذ بالله مخالف انقلاب بوده است. سخنان مطهري كه به اينجا رسيد همهمه‌ها كم كم آغاز شد.

حسينعلي حاجي دليگاني، جبار كوچكي‌نژاد و محمدعلي پورمختار شروع به فرياد زدن و هو كردن علي مطهري كردند. علي مطهري اما در ميان اين سر و صداها جملات پاياني‌اش را هم گفت: مساله نايب‌رييسي هيچ ربطي ندارد كه ما حرف حق را نگوييم، در موقع اداره جلسه ممكن است ملاحظاتي باشد اما در هر جايي هر نماينده براي بيان نظراتش آزاد است. در اين مورد حرف اين است كه توضيح داده شود و توضيح دادن نيز كار لازمي است و اين به معناي حمايت از منافقان نيست.

در همين حال جواد كريمي قدوسي خشمگين از صندلي‌اش بلند شد و به طرف جايگاه هيات رييسه رفت و در حالي كه مشت گره كرده‌اش را به طرف علي مطهري گرفته بود: فرياد زد «مرگ بر منافق.» بعد هم خطاب به او گفت: «بار آخرت باشد.»! البته او كه ديد در اين حمله نماينده‌اي او را همراهي نمي‌كند خيلي زود به قسمت انتهايي صحن برگشت

در گوشه‌اي ديگر جبار كوچكي‌نژاد، محمدعلي پورمختار و حاجي دليگاني در تدارك تهيه متني بودند كه بعد معلوم شد متن شكايت از علي مطهري به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان بوده است. كمي بعد محمدعلي پورمختار نامه به دست در ميان نمايندگان حركت مي‌كرد تا براي متني كه با دوستانش نوشته بود امضا جمع كند. موسوي لارگاني و عليرضا سليمي از جمله كساني بودند كه اين متن را امضا كردند.

در حالي كه محمدعلي پورمختار در گفت‌وگو با ايسنا از نامه درخواست رسيدگي به صلاحيت علي مطهري به عنوان نايب‌رييس مجلس به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان با ٣٠ امضا سخن گفته، خبرگزاري‌هاي فارس و تسنيم امضاهاي اين نامه را تنها ٢٠ امضا بيان كرده‌اند.

علی اصغر یوسف‌نژاد:

نامه‌ای تقدیم هیات رییسه مجلس نشد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: نامه‌ای به‌منظور سلب صلاحیت علی مطهری به هیات رییسه مجلس تقدیم نشده است.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به مراجعه تعدادی از نمایندگان به‌منظور بازپس گیری امضاهای خود از نامه‌ای که ادعا شده جهت سلب صلاحیت مطهری از حضور در جایگاه نایب‌رییسی مجلس تهیه شده، گفت: عده‌ای از نمایندگان به هیات رییسه مراجعه کردند که با بازپس‌گیری امضاهای خود مانع از انجام این کار شوند.

او ادامه داد: با این حال، درنهایت به دخالت یکی از نمایندگان مقرر شد که این موضوع در جلسه‌ای با حضور امضاکنندگان، آقای پزشکیان به‌عنوان نایب رئیس نخست مجلس و خود آقای مطهری مورد بحث قرار بگیرد و پس از آن در این باره تصمیم‌گیری شود.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نماینده‌ای که مانع از بازپس‌گیری امضاها توسط نمایندگان شد و پیشنهاد تشکیل جلسه در این‌باره را مطرح کرد، خود از امضاکنندگان این نامه نبوده، گفت: نکته اول این است که باتوجه به این‌که احتمالاً سوءتفاهم نمایندگان از صحبت‌های آقای مطهری، منجر به بروز این مشکل شده، یکی از نمایندگان پیشنهاد کرد در جلسه‌ای این سوءتفاهم مرتفع شود و درنتیجه یک‌باره این موضوع مختومه شود و همگی امضای خود را پس بگیرند و مسئله حائز اهمیت دیگر این‌که تا جایی که بنده اطلاع دارم، اساساً چنین نامه‌ای تقدیم هیات رییسه نشده است.

عضو فراکسیون امید در مجلس با بیان این‌که موضوع سلب صلاحیت آقای مطهری از دو جنبه قابل بررسی است، گفت: درصورتی که شکایت وارده نسبت به مسائل مربوط به شخص ایشان به‌عنوان یک نماینده مطرح شده باشد، بنابر قانون این مسئله باید در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد.

او اضافه کرد: با این حال، درصورتی که این شکایت نسبت به عملکرد آقای مطهری به‌عنوان نایب رییس مجلس ایراد شده باشد، بنابر آیین‌نامه داخلی مجلس این شکایت باید در کمیسیون آیین‌نامه داخلی، با حضور اعضای این کمیسیون و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه به صحن علنی مجلس گزارش می‌شود و درنهایت بنابر رای نمایندگان در صحن، تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

یوسف‌نژاد در پایان با بیان این‌که در حال رایزنی برای حل این مشکل در جلسه‌ای دوستانه هستیم، تصریح کرد: تاکنون هیچ نامه‌ای به‌صورت رسمی ازسوی شکایت‌کنندگان به هیات رییسه تقدیم نشده و صرفاً به‌صورت شفاهی مسائلی از سوی برخی از نمایندگان مطرح شده است.

سید علی ادیانی:

هو کردن مطهری توسط اینجانب کذب محض است

ادیانی با تکذیب گزارش روزنامه اعتماد آن را کذب محض خواند و منکر هو کردن علی مطهری شد.

وی در گفت‌وگو با مازندمجلس، گفت: صرف نظر از محتوای نامه علی مطهری به وزیر محترم دادگستری و صرف نظر از اینکه آیا این اقدام مطهری در چهارچوب یک سیاست ورزی و پختگی سیاسی بود و یا خیر، و صرف نظر از اینکه آیا موضع گیری علی مطهری یک واگرایی سیاسی تلقی می‌شود یا نه، انتشار گزارش روزنامه اعتماد مبنی بر هو کردن علی مطهری توسط اینجانب کذب محض است.

ادیانی افزود: من معتقدم که نظرات مخالف را باید مستدل در چارچوب ضوابط و اصول بیان کرد. از آنجایی که خبر روزنامه اعتماد مصداق بارز نشر اکاذیب است بدون تردید در صحن علنی مجلس علیه این روزنامه و اقدام غیراخلاقی آن اعلام موضع نموده و از طریق قانونی و دستگاه قضا پیگیری لازم را انجام خواهم داد تا هر قلم به دستی بدور از اخلاق و بی‌پروا  به نشر اکاذیب اقدام ننماید.

گفتنی است در گزارش روزنامه اعتماد آمده بود که علی ادیانی به همراه چند نماینده دیگر اقدام به هو کردن علی مطهری کرده‌اند که البته کسانی که شخصیت دکتر علی ادیانی را می‌شناسند می‌دانند که هرگز چنین رفتارهای سخیفی از ایشان سر نمی‌زند.

سوتیتر: انتشار گزارش روزنامه اعتماد مبنی بر هو کردن علی مطهری توسط اینجانب کذب محض است.

عبدا... رضیان:

این نامه را اصلا ندیدم/ پیگیر این تخلف هستم

پس از آنکه کریمی قدوسی خبر از تهیه نامه با امضای بیش از 30 نماینده مبنی بر حذف علی مطهری از هیات رئیسه مجلس داد، تصویری از این نامه با امضای جمعی از نمایندگان منتشر شد که امضای عبدالله رضیان نماینده قائمشهر و ولی اله نانواکناری نماینده بابلسر پای این نامه دیده می‌شد اما عبدالله رضیان در گفت‌وگو با مازندمجلس با تکذیب این نامه گفت که حتی این نامه را ندیده است.

رضیان افزود: صرف‌نظر از رفاقت بنده با اقای مطهری، بنده چیزی با چنین مفهومی ندیدم و اگر چه امضایی شبیه به امضای بنده وجود دارد ولیکن شدیدا آن را تکذیب می‌نمایم و متن آن مورد تایید من نمی‌باشد و پیگیر این موضوع هستم.

ولی‌ا.. نانواکناری:

سکوت در برابر امضا

امضای نانواکناری نماینده بابلسر و فریدونکنار و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی هم در پای این نامه مشاهده می‌شود اما وی هیچ اظهار نظر رسمی نسبت به این نامه و امضا اعلام نکرده است. با توجه به حضور وی در کمیسیون مهم امنیت ملی، و از آنجا که قدوسی نماینده مشهد که از طراحان اصلی این نامه نیز در کمیسیون امنیت ملی عضویت دارد، مطمئنا از نگارش این نامه مطلع بوده و با علم به این موضوع آن را امضا کرده است. همانطور که گفته شد اظهار نظر رسمی از وی در این مورد منتشر نشده است.

این مطلب در ششمین شماره نشریه موثق (14 شهریور 95) منتشر شد


تطهیر مازندران از هجمه به مطهری


منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی مطهری - علی اصغر یوسف نژاد - آیت الله منتظری - ولی اله نانواکناری - عبداله رضیان - علی ادیانی - شماره 6 موثق -

مطالب مرتبط با : تطهیر مازندران از هجمه به مطهری
نظرات کاربران در مورد : تطهیر مازندران از هجمه به مطهری
  • حسینپاسخ0پنج شنبه 18 شهریور 1395

    با سلام،حالا این آخوندزاده ی حزب بادی کیه که بخواهید نام بزرگ و عزیز مازندران را بخاطر ایشان تطهیر نمائید. داد و فریادهای این آقازاده برای نون بیشتر از پول نفت مملکت است و چنانچه شما که متاسفانه مازندرانی نیز هستید قصد تطهیر خود در بین همفکرانتان دارید،خواشمندم تطهیر خود را تطهیر مازندران بزرگ و عزیز ننامید و لکه خجالت و ننگ خود را از نام مازندران بزدائید.با تشکر

نظر شما در مورد : تطهیر مازندران از هجمه به مطهری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها