امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 06:08:42

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7486 -تاریخ انتشار : جمعه 29 آبان 1394 -ساعت : 21:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آغاز فعالیت رسمی حزب ندا در مازندران/ رایزنی با احزاب اصلاح‌طلب/ حمایت از نامزدهای همسو

دکتر روح اله صالحی جویباری خبر داد؛

آغاز فعالیت رسمی حزب ندا در مازندران/ رایزنی با احزاب اصلاح‌طلب/ حمایت از نامزدهای همسو

اختصاصی مازند مجلس: در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و فعالیت جدی احزاب در استان ها و اخیرا آغاز فعالیت حزب ندای ایرانیان در مازندران برای تشریح جزئیات فعالیت حزب ندا و برنامه های این تشکیلات اصلاح طلب برای انتخابات مجلس آینده با «دکتر روح اله صالحی جویبای» به عنوان مسئول این حزب در مازندران به گفت و گو نشستیم؛

اختصاصی مازند مجلس: در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و فعالیت جدی احزاب در استان ها و اخیرا آغاز فعالیت حزب ندای ایرانیان در مازندران برای تشریح جزئیات فعالیت حزب ندا و برنامه های این تشکیلات اصلاح طلب برای انتخابات مجلس آینده با «دکتر روح اله صالحی جویبای» به عنوان مسئول این حزب در مازندران به گفت و گو نشستیم؛

مازند مجلس: جناب دکتر، ظاهرا مسئولیت حزب ندای استان مازندران به عهده شما می‌باشد. اگر امکان دارد، خودتان را  در چند جمله معرفی کنید.

صالحی: اینجانب تحصیلکرده رشته علوم سیاسی و از اهالی جویبار هستم. البته اجدادم در منطقه سوادکوه زندگی می کردند از سال 1355 با مسایل سیاسی آشنا شده و وارد مبارزه سیاسی شده بودم بعد از انقلاب در انجمن‌های اسلامی فعالیت میکردم، در دفاع مقدس همراه با فرزندان برومند ملت  رشید ایران اسلامی حضور داشتم. درکسوت شغل شریف معلمی، مشغو ل انجام وظیفه می باشم. در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی، مسئولیت تربیت سیاسی- اجتماعی دانش‌اموزان استان در اداره کل بعهده اینجانب بود. البته از سال 1375 در دانشگاههای مازندران (پیام نور ساری، بهشهر- علم و صنعت بهشهر- آزاد ساری، جویبار، قائمشهر- پزشکی ساری- غیر انتفاعی هدف ساری، پیوند قائمشهر- مرکز مدیریت دولتی ساری-مرکز ضمن خدمت فرهنگیان ساری-مرکز تربیت معلم آمل، ساری) تاکنون مشغول تدریس بوده و هستم.

مازند مجلس: جهت آشنایی مردم، در مورد حزب ندای ایرانیان چند جمله‌ایی بیان کنید.

صالحی: حزب ندا، یک حزب اصلاح‌طلب میباشد، اصلاحات یک فرآیند تدریجی و تکاملی است در نتیجه دارای ظرفیت‌های فراوانی برای جذب نیرو، هدایت و تعالی نیروهاست.  حزب ندا بدنبال جذب نیروهای علاقمند، تحصیلکرده و توانمند  جهت  آموزش و کادرسازی نیروهای انسانی است تا در صحنه‌های سیاسی- اجتماعی و نظام اداری بتوانند در خدمت مردم و منافع آنان باشند.
این حزب، بدنبال رفتا‌ر‌های  ساختارشکنانه نیست و نخواهد بود. حزب ندا معتقد است قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارای ظرفیت‌های فراوانی برای مردم‌سالاری و تأمین حقوق شهروندی است. بنابراین با حاکمیت قانون درهمه مناسبات حکومتی، زمینه‌های اجرایی آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی فراهم خواهد شد.

مازند مجلس: افراد علاقمند به فعالیت‌های سیاسی، در حزب ندای ایرانیان چگونه می‌توانند عضو شوند و فعالیت‌های حزبی خود را آغاز کنند؟

صالحی: افراد علاقمند می‌توانند با ورود به سایت حزب ندای ایرانیان و پر کردن فرم عضویت، به عضویت حزب درآیند. پس از آن واحد تشکیلات حزب دراستان، با این افراد تماس گرفته و زمینه‌های حضور آنان را در حزب، جلسات و فعالیت‌های حزبی فراهم خواهد کرد. بزودی درهمه شهرستان‌های  استان واحدها و شاخه‌های حزبی تشکیل و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. همین جا لازم می‌بینم از همه افراد خصوصا اساتید دانشگاه، معلمان، مهندسان، پزشکان، دانشجویان ، بازاریان و...   دعوت بعمل آورم تا ما را در این امر مهم یاری کنند.

مازند مجلس: آقای دکتر صالحی، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند 1394 چه برنامه‌ایی دارید؟

صالحی: حزب ندا بعنوان یک حزب اصلاح‌طلب  جهت حمایت از کاندیداها،  برنامه‌هایی دارد. از جمله دیدار با کاندیداها و آشنایی با دیدگاهها و برنامه‌های آنان برای دفاع از حقوق و منافع مردم، رایزنی با احزاب اصلاح‌طلب جهت همفکری و اتخاذ استراتژی‌های مشخص در حمایت از کاندیداها، تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های حزب و کاندیداها برای مردم که منجر به افزایش مشارکت مردم در انتخابات و تشکیل مجلسی توانمند برای دفاع از حقوق و منافع مردم خصوصا در حوزه‌های اقتصادی، اشتغال، تولیدات کشاورزی و صنعتی، جوانان، فرهنگیان و کارگران باشد. چرا که ما معتقدیم پارلمان قدرتمند و آگاه می‌تواند مسئولیت نمایندگی واقعی مردم را بخوبی درک کند و به فکر منافع خود و یا یک عده و گروه خاص نباشد. مهمترین مسئله مردم ما این است که چرا مجلس و نمایندگان آن، مدافع حقیقی مردم نیستند.

مازند مجلس: چرا نمایندگان مازندران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس جمهوری اسلامی، تاکنون نتوانستند در حد و اندازه نمایندگان تبریز، اصفهان، مشهد و ... ظاهر شوند؟ مشکل در کجاست؟

صالحی: به نظر می‌رسد سه تا مسئله خیلی مهم باشد: یکی اینکه؛ چه کسانی کاندیدا می‌شوند و با چه ابزارها و روش‌هایی افکار عمومی را متوجه خود می‌کنند در نتیجه با آرای مردم به مجلس راه می‌یابند؟ دوم؛ فرهنگ سیاسی مردم، که چقدر مردم استان ما  به مجلس و نمایندگی  اهمیت می‌دهند و مجلس و نمایندگان آن را، عصاره‌ی  شخصیت و فضایل خود می‌دانند؟ سوم اینکه؛ تحصیلکرده‌های استان ما، تا چه اندازه در قبال مردم و آینده‌ی استان و کشورشان احساس مسئولیت و تکلیف می‌کنند؟ همه مسایل استان ما از جمله انتخابات برمی‌گردد به این سه مسئله کلیدی. البته مسایل دیگری نیز مطرح می‌باشد که به اندازه این سه مسئله  دارای اهمیت نمی‌باشد.

اما مسئله اول؛ در کشور ما افراد بدلیل مناسبات  فامیلی، باندی و قومی رشد می‌کنند  و در مناسبات قدرت و اداری جای می‌گیرند و ارتقاء می‌یابند. حتی متأسفانه از قدرت بدست‌آمده غالبا" سوء استفاده می‌کنند. گاهی مشاهده می‌کنید که افراد در پست‌ها و مناصبی جای می‌گیرند که صلاحیت لازم را ندارند و حتی بدتر از آن، در ظرف دو سال چندتا پست می‌گیرند تا آدم مهمی جلوه داده شوند وبعد کاندیدای مجلس می‌شوند و ...  از طرف دیگر؛ روش‌ها و ابزارهای رقابت انتخاباتی غالبا" پوپولیستی  است  چون انتخابات مبتنی بر نظام حزبی و رقابت حزبی نیست تا افراد آموزش دیده و کارآمد وارد انتخابات شوند و منصب نمایندگی را عهده‌دار شوند. بنابر این برای توانمند کردن مجلس و نمایندگان ، یکی از شیوه‌های مهم پیدایش احزاب قدرتمند می‌باشد.

مسئله دوم؛ فرهنگ سیاسی مردم می‌باشد که خودش به عوامل گوناگونی وابسته است. از جمله؛ باورهای مردم در مورد سیاست و سیاست‌ورزی، نقش و کارکرد حکومت و حاکمان، شیوه‌ها وابزارهای بکار گرفته شده توسط کاندیداها در رقابت انتخاباتی در ادوار گذشته، کارکرد نمایندگان در ادوار مختلف ، باورهای مردم در مورد اثر‌گذاری  و یا بی‌تأثیر بودن آرایشان، تقدم و تأخر منافع فردی بر منافع جمعی و ملی و ... همه اینها  می‌تواند در شکل‌گیری فرهنگ سیاسی و رویکردهای سیاسی مردم اثر بگذارد.

مسئله سوم؛ تحصیلکرده‌ها می توانند بهترین و مهمترین نقش را  در جامعه از جمله در حوزه سیاست ایفاء بکنند. البته می‌دانید که در فرهنک دینی و ایرانی ما، علم و دانش دارای اهمیت بسیاری است و به همین دلیل عالم و دانشمند مسئولیت بسیار و سنگینی دارند. اگر تحصیلکرده‌های جامعه ما، وظایف خود را بخوبی انجام ندهند خصوصا در عرصه‌ی سیاست، دیگر نباید انتظار تحولات مثبت و سازنده را در جامعه و پارلمان و نمایندگی داشته باشیم.

توضیح مازند مجلس: پایگاه خبری – تحلیلی مازند مجلس آمادگی دارد با هماهنگی‌های صورت گرفته، نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به مسئولین حزب ندا در مازندران معرفی نماید.


آغاز فعالیت رسمی حزب ندا در مازندران/ رایزنی با احزاب اصلاح‌طلب/ حمایت از نامزدهای همسولینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روح اله صالحی جویبار - قائمشهر - حزب ندا -

نظرات کاربران در مورد : آغاز فعالیت رسمی حزب ندا در مازندران/ رایزنی با احزاب اصلاح‌طلب/ حمایت از نامزدهای همسو
 • مددیپاسخ1یکشنبه 01 آذر 1394

  کشور ما به نمایندگانی مثل دکتر صالحی نیاز داره. جاش توو مجلس خیلی خالیه

 • پرهامپاسخ1سه شنبه 03 آذر 1394

  آقای دکتر من یکی از علاقمندان شما هستم یه سوال:
  آقا چرا شما همیشه در حالی که با دستتون به جایی اشاره می‌ کنید عکس می‌ گیرید؟ آیا هدف و منظور خاصی دارید؟
  با تشکر پرهام و دوستان

 • دبیر جویباریپاسخ0شنبه 10 بهمن 1394

  با سلام خدمت دکتر ، شما برای پذیرش عضویت در حزب ندا ابتدا باید اساسنامه و اعتقادات حزب را در برابر دید همگان قرار دهید تا داوطلبان با آگاهی کامل به عضویت حزب در آیند.

 • دبیر جویباریپاسخ0شنبه 10 بهمن 1394

  جناب آقای دکتر برای برون رفت از انتخابات پوپولیستی ، احزاب باید از درون خود کاندیدا معرفی نمایند تا از هر جهت به کاندیدای خود اطمینان داشته باشد و حزب ندا هم باید چنین کند نه اینکه به حمایت یکی از کاندیداهای ثبت نام شده بپردازد و او هم پس از ورود به مجلس خودسر و مستقل عمل نماید.

نظر شما در مورد : آغاز فعالیت رسمی حزب ندا در مازندران/ رایزنی با احزاب اصلاح‌طلب/ حمایت از نامزدهای همسو

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها