امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 06:01:44

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7511 -تاریخ انتشار : شنبه 30 آبان 1394 -ساعت : 11:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کارگران مشغول کارند؟! بابایی کارنامی در سه راه سرنوشت

کارنامه کاری کارنامی؛

کارگران مشغول کارند؟! بابایی کارنامی در سه راه سرنوشت

اختصاصی مازندمجلس: دریابیگی در پاسخ به این سوال که آیا بابایی کارنامی در لیست نامزدهای خانه کارگر قرار می‌گیرد؟، گفت: «فعلا مشخص نیست، آقای بابایی مدیرکل ما بود فعلا به ایشان و به همه نامزدها ارادت داریم ولی کار انتخاب دست ما نیست ستاد ما 21 نفرند نظر جمع ملاک است ضمن اینکه تهران هم باید نظر دهد ملاک‌ها را خدمت نامزدها عرض کردیم کسانی که شانس رای آوری بیشتری دارند با نظر جمع انتخاب می‌شوند ضمن اینکه رای ما هم باندی و گروهی و سیاسی و جناحی نیست»

اختصاصی مازند مجلس: شاید کمتر کسی فکر می‌کرد جوانی 23 ساله که به عنوان کارگر در کارخانه چوب و کاغذ مازندران جذب شده بود، بتواند در کسوت نماینده کارگران خود را بالا بکشد و مسئولیت‌هایی در سطح استانی و حتی کشوری بگیرد و اکنون در 43 سالگی پس از گذراندن مسئولیت‌های مختلف از بخشداری تا قائم مقام وزیر، در جمع بزرگان مازندران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی رقابت کند.

علی بابایی کارنامی، تجربه مدیریت اداره کل تعاون را در دو دولت متفاوت دارد و برخلاف تفکر کسانی که وی را منتصب به دولت قبل می‌دانستند، بابایی پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری با چرخشی اعتدالی به سمت دکتر روحانی رفت و همچنان در پست خود به مدیریت ادامه داد و در 16 فروردین امسال در جلسه شورای اداری اداره کل تعاون استان مازندران نوشهر از برنامه‌های ویژه این اداره کل در سال جدید گفت و گفت: «اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی، توجه ویژه به بخش تعاون، شناسایی ظرفیت‌های منطقه و ...از "برنامه های ویژه" وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد که با جدیت پیگیر اجرای آن در استان هستیم».

اما، در میانه راه و پس از فرا رسیدن دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، علیرغم مخالفت دوستان و نزدیکان از سمت خود استعفا داد و اداره کار استان را که روزگار خوشی را نمی‌گذارند، رها کرد و به جمع نامزدهای انتخاباتی پیوست. مخالفت اطرافیان از این جهت بود که وی تاکنون سابقه حضور در هیچ انتخاباتی را نداشت و پیوسته در سمت‌های انتصابی خدمت می‌کرد و این ریسکی بزرگ برای وی محسوب می‌شد اما بابایی توانست موافقت آنها را بدست آورد و با انگیزه‌ای مضاعف چشم به صندلی سبز مجلس بدوزد. گروهی دلیل استعفا و ریسک بزرگ وی را امتیازات و ویژگی‌های وسوسه‌کننده نمایندگی در پارلمان ایران می‌دانند که بسیاری در حسرت جلوس بر یکی از کرسی آن هستند. گروهی دیگر معتقدند بابایی با وجود مشکلات و معضلات فراوان اداره کل، برای ماندن برنامه‌ای مدون و جامع در دست نداشت و درست در زمان تزریق امید به جامعه از انگیزه خالی شده و ترجیح داد شانس خود را برای انتخابات مجلس امتحان کند. اما خود بابایی اعتقاد دیگری دارد وی در گفتگو با ما هدف از کاندیداتوری خود را ضعف نمایندگان فعلی (در رفع معضلات حوزه انتخابیه و بالاتر ازآن ناتوانی در وضع قوانین مناسب) و کارایی بیشتر خود در مجلس عنوان کرد و با صراحت گفت: «می‌خواهم با برنامه‌ای منظم در یک بازه زمانی 4 ساله، اقتدار از دست رفته این حوزه را برگردانم و تنها کسی هستم که می‌توانم با کنار زدن چهره‌های تکراری شهر، دایره قدرت این حوزه را گسترش دهم».

 

شعارهایی نزدیک به شعارهای دولت قبل

بابایی، با انتقاد شدید از نمایندگان فعلی مجلس، عدم شناخت کافی از شرح وظایف دستگاه‌ها و دخالت بیش از حد آنها در اجرا و انتصابات و ساختار حاکمیتی را مانعی بزرگ برای ترقی استان عنوان کرد و گفت: « در ایجاد وضعیت فعلی استان 70 درصد نمایندگان مجلس و 30 درصد دستگاه‌های اجرایی نقش دارند». مدیرکل سابق تعاون استان، در پاسخ به این سوال ما، مبنی بر اینکه چرا در مخالفت با دخالت‌های نمایندگان استعفا نداده‌اید، افزود: «نمی‌توانستم، می‌خواستم برای کشورم تلاش کنم ما تلاش کردیم که وضعیت این شد اگر تلاش نمی‌کردیم باید کاسه گدایی بدست می‌گرفتیم».

بابایی، انتخابات امسال را متفاوت از سایر انتخابات می‌داند و معتقد است با حضور وی اتقاقات خاصی در این حوزه روی خواهد داد از اینرو مدعی است که انتخابات امسال رقابتی دوسویه است که خود در یک سوی رقابت است و تمام نامزدهای دیگر در سویی دیگر. وی بیشترین پایگاه اجتماعی خود را فقرا، کارگران و اقشار آسیب‌پذیر جامعه‌ می‌داند که ما را یاد شعارهای یک بنده خدایی می‌اندازد و حتی در سمت مدیرکلی و قائم ‌مقامی وزیر، خود را یک کارگر می‌داند و می‌‌گوید: « من امسال لیدر و نماینده تفکرات این مجموعه‌ام و کسی نمی‌تواند بگوید علی بابایی کارگر نیست» البته همه می‌دانند آقای بابایی شکسته نفسی می‌فرمایند و بین کارگر، و مدیر و قائم‌مقام فاصله فراوان است و کارگران شرایط و مشکلات خاص خود را دارند و مدیران شرایط و امکانات خاص خود را بنابراین می‌توانیم بگوییم: علی بابایی کارگر "بود".

 

دریابیگی: حضور بابایی در لیست نامزدهای خانه کارگری قطعی نیست

بابایی همچنین از اقدامات تشکلاتی خود در اداره کار، راضی به نظر می‌رسد و اظهار کرد: «تشکلات کارفرمایان و کارگران از رفتن من ناراحت هستند و این نشان می‌دهد که من این قابلیت را دارم یک هم افزایی بین مردم عادی جامعه بر اساس منشور قانون و اخلاق تنظیم کنم». اما نصرا... دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران نظر دیگری دارد وی در گفتگو با ما اظهار کرد: «در حال حاضر می بایست در مازندران بیش از "هزار" تشکل کارگری داشته باشیم که نداریم همچنین بر اساس قانون هر واحدهایی که 35 کارگر بیشتر دارد باید شورای اسلامی کار داشته در شرایطی که ما «60» تا تشکل کارگری بیشتر نداریم».

دریابیگی در پاسخ به این سوال که آیا بابایی کارنامی در لیست نامزدهای خانه کارگر قرار می‌گیرد؟، گفت: «فعلا مشخص نیست، آقای بابایی مدیرکل ما بود فعلا به ایشان و به همه نامزدها ارادت داریم ولی کار انتخاب دست ما نیست ستاد ما 21 نفرند نظر جمع ملاک است ضمن اینکه تهران هم باید نظر دهد ملاک‌ها را خدمت نامزدها عرض کردیم کسانی که شانس رای آوری بیشتری دارند با نظر جمع انتخاب می‌شوند ضمن اینکه رای ما هم باندی و گروهی و سیاسی و جناحی نیست».

 

 چرخش مالی وحشتناک منفی مازندران

اگرچه بابایی کارنامی خود را مستحق حضور در مجلس می‌داند اما گروهی با وجود برخی اقدامات مثبت وی چون برگزاری اولین المپیاد فرهنگی ورزشی کارگران، آموزش ایمنی کارگران و ...، عملکرد وی در اداره کل تعاون، کار و رفاع اجتماعی را رضایت‌بخش نمی‌دانند و معتقدند: «عدم وجود هیچگونه تعادل بین نیروی کار و بازار کار در 5 سال گذشته نشان می‌دهد که اداره تعاون در ایجاد و افزایش فرصت‌های شغلی موفق نبوده و بلکه برعکس با تعطیل شدن روز افزون کارگاه ‌ها و کارخانه‌ها، حتی بخشی از نیروی کار را از دست داد و به گونه‌ای شد که در این دوران طبق آمارها کمترین میزان اشتغال کارگری در بخش صنعت را تجربه کردیم و قراردادهای موقت، دستمزدهای پائین، سو استفاده از افزایش بیکاری توسط بخش خدمات، به گسترش فقر در جامعه کارگری مازندران دامن زده است» که مجموع اینها به گفته خود بابایی موجب شده رشد اقتصادی و چرخش مالی مازندران وحشتناک منفی شود و مازندران در بهبود فضای کسب و کار در بین 31 استان کشور رتبه سی‌ام را به خود اختصاص دهد. گروهی دیگر در تایید این ماجرا بر این عقیده اند که «وجود بیش از 55 درصد تحصیلکردگان بیکار در مازندران، افزایش آمار بیکاری، بلاتکلیفی صنعت و تجارت و کاهش فرصت‌های شغلی روز به روز اقتصاد استان را ضعیف‌تر کرد». در حالی که انتظار می‌رفت با وجود ظرفیت‌های مناسب استان، بابایی کارنامی جسورانه‌تر عمل می‌کرد و با تولید فکر و استفاده از ظرفیت‌های فراوان استان، حداقل باعث کاهش این معضلات می‌شد و اینگونه توانایی و مدیریت خود را در شرایط بحرانی به همه نشان می‌داد نه اینکه منتظر راهکار و دستپخت دولت بماند.

 

وضعیت اشتغال در کشور ربطی به یک دستگاه ندارد

این در حالی است که بابایی پس از استعفا، بر نمایندگان مجلس به خاطرعدم تولید فکر برای حل مشکلات و معضلات استان، خرده گرفته و بیان کرد:« نماینده باید با قانون‌گذاری در پی حل معضلات باشد نه اینکه فقط طرح مشکل کند طرح مشکل کارهمه است همه می‌توانند بگویند مازندران مشکل بیکاری دارد، مشکل اقتصادی و ...دارد» اما خود در سمت مدیرکلی اداره کار، چنین اعتقادی را رعایت نمی‌کند و وقتی علت آن را جویا شدیم اینگونه پاسخ می‌دهد: «وضعیت اشتغال در کشور ما یک چارچوبی دارد که ربطی به یک دستگاه ندارد اداره تعاون هیچ مسئولیت مستقیمی در این باره ندارد نه اینکه اصلا نداشته باشد بارها گفتم باز هم می‌گویم اشتغال پارامتری‌ست که تابع اقتصاد کلان کشور است» و اینگونه خود را از متولی‌گری اصلی کارآفرینی و حفاظت از اشتغال در استان تبرئه کند در حالی که در آن روی سکه، وزیر تعاون با عذرخواهی از بیکاری‌های موجود، قول‌ها و وعده‌های مختلف می‌دهد و سعی می‌کند به نوعی از مردم دلجویی کند.

 

اقشار کم‌بضاعت جامعه از شعارهای تکراری خسته شدند

با جمع‌بندی مطالب فوق می‌توان گفت اگرچه مهمترین پایگاه اجتماعی بابابی ضعفا هستند اما هم کارگران و هم دیگر اقشار کم‌بضاعت جامعه از شعارهای تکراری و چند ده ساله حمایت از فقرا که عملا حاصلی برای بهبود اوضاع آنها نداشته است، خسته شدند. بنابراین و با وجود نامزدهای مطرح و نامدار در حوزه ساری و میاندورود بابایی رقابت سختی پیش‌رو دارد رقابتی که یا وی را پس از پیروزی روانه بهارستان می‌کند یا در صورت عدم پیروزی، به صدارت یکی از نهادهای استان منصوب می‌کند یا اینکه برای مدتی هرچند کوتاه دوران استراحت وی را رقم می‌زند. باید دید آرای مردم و دست تقدیر چه سرنوشتی را برای آینده بابایی رقم می‌زند...

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بابایی کارنامی -

نظرات کاربران در مورد : کارگران مشغول کارند؟! بابایی کارنامی در سه راه سرنوشت
 • ساروی اصیلپاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  آره دیگه مشکلات کار و برطرف کرد الان میخاد مشکلات استان و حل کنه !! خدا خیرش بده

 • حرف حقپاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  امثال بابایی در مجلس جایگاهی ندارند این دور نمایندگان چاردانگه و دو دانگه نداریم این همه سال داشتیم چه کار کردن بابایی هم یکی از اوناس حرفاش و باور نکنید همش شعاره داره مظلوم نمایی می‌کنه

  • ناشناس1شنبه 30 آبان 1394

   ایندفعه به شدت آرای چهاردانگه شکسته میشه و هیچ چهاردانگه ای رای نمیاره

  • چهاردانگه‌ای ریکا7شنبه 30 آبان 1394

   باز هم چهاردانگه و این بار بابایی قهرمان! چهاردانگه‌ای عشق است حتی اگه کار نکنند ما باز به اینا رای میدیم و میخوایم لاقل یک نماینده درمجلس داشته باشیم و این بار نوبت علی بابایی کارنامی مرد شماره یک ساری هست ما از شجاعی و سیاسی کاریاش دازده شدیم نیاز به نیروی جدید داریم پس همه باهم: علی بابایی کارنامی

 • رضاییپاسخ6شنبه 30 آبان 1394

  فقط آقای بابایی کارنامی مرد روزهای سخت

  • از جنس مردم0شنبه 30 آبان 1394

   کدام روزهای سخت؟ کاری نکرد آقای بابایی. چقدر اشتغال ایجاد کرد مشکلات کارگران روز به روز در حال زیادشدن است برادر من در ماه 5 روز هم سر کار نمی رود با 4 تا عایله

 • ضد احمدی نژادپاسخ1شنبه 30 آبان 1394

  احمدی نژاد مازندران وارد می شود :)))

  • ........0شنبه 30 آبان 1394

   خخخخخخخخخخخخخ

 • درود بر امید کارگرانپاسخ6شنبه 30 آبان 1394

  اقای بابایی وامدار هیچ شخص و محفلی نیست نه وابسته به جریاگ عبوریه نه وابسته به جریان حجازی، نه عبدالله.... پشتشه نه عبدالله.... ایشون فیط خدا رو داره و کارگران رو، اقای کارنامی با قشری نشست و برخاست داره که نمایندگان فعلی و همه کاندیدا ساری هیچ نشستی با اونها ندارند مردمی ، مازند مجلس مردباش تایید کن

  • بی طرف0شنبه 30 آبان 1394

   اقای بابایی انسان خوبیست ولی بدرد نمایندگی نمی خورد از چاله به چاه رفتن است

 • کلاغ سیاهپاسخ1شنبه 30 آبان 1394

  هیچ زد و بندی بین ایشون و وام های خود اشتغالی و بانک رفاه وجود نداره،

 • با ولایت تا شهادتپاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  به جرئت می گم مازند مجلس امروز یکی از بهترین سایت های مازندرانه جلسه ای دیروز با عنوا.....در ساری تشکیل شد نیم ساعت اول همه داشتد راجع به مازند مجلس و ماهیتش صحبت می کردن، برا همه سوال بوی شما کی هستید، آقای ...... گفت من دفترشون رفتم ممنون که همه طیف ها رو پوشش میدبد

 • روستپاسخ1شنبه 30 آبان 1394

  ایشون اگر به اینجا رسیدن با حمایت شجاعی بود تا مرحله مدیر کلی که اصلا استخدام دولت نبودند وبرای مدیر کلی شجاعی حکم استخدام او رو از رییس جمهور وقت گرفت وگر موفقیتی داشت به کمک وهمراهی شجاعی بود اگر چه ایشون نمک نشناس بودن وبرای مطرح کردن خودشون در قرم ا ل شروع به تخریب نمایتدگان کرد ولی اگر هیچ کاری نکرده باشند حداقل برای شما خوب بود کا با حمایت شجاعی به اینجا رسیدید ودر کسوت مدیر کلی چون تصیم به نمایندگی گرفتیدو شرمسار شجاعی مجبور شدید از شجاعی فاصله بگیرید ودر نتیجا در مویریت هم موفق نبودید شما در پست مدیر کلی نتونستید موفق بشی چطور میخواید نماینده بشید خوب گفتی رای نیارم اشکال نداره ح اقل مطرح میشم شما تا زمان مدیر کل شدن حتی استخدام دولت نبودید با سفارش وپیگیری شجاعی نماینده شدید نماینده رو زیر سوال میبرید نماینده پیگیر کار امثال شماها بود گنمی دونست که ................. واقعا برای نماینده متاسفم که نیروها را بر اساس شایسته سالاری حمایت نکرد ووقتی اینجوری رشد میکنن با سفارش وپارتی فکر میکنه نمایندگی هم پارتی بازی وسفارشی هست اگه رای نیاره میخواد چکار کنه دیگه حتما حمایت شجاعی رو هم از دست میده قبل دکتر شجاعی در لوای حمایت پسرعموی مرحومش آیت الله بود یعنی این آقای بابایی زمانی نبود که مستقل باشه همیشه ...... بود وبا ........ به اینجا رسید اگر کار بلد وقوی بود در اداره کار قدمی میگرفت ومشکل بیکاری رو حداقلی کم میکدد تنها کارش راننده شخصی گرفتن ................................ بود اگر از طبقه کارگر هست کدام کارگر خودش وخانوادهش ................................ بیخود آقای بابایی شعار من کارگر هستم سر نده یه چیز بگو مردم باورش بشه این فرد که برای نمایندگی به همه دوستی ها پشت پا زده وچشمشو به محبتهای نماینده بسته واگرچه نمایندها رقیب به حساب نمیارن وتازه اونها رو نقد میکنه اگه اشکال داشتند چرا شما همرا وهمدم و........ بودید وقتی کسی رو قبول نداریچگونه باهاش حشر ونشر داریدمطمئنا به نمایندگی هم برسه پشت پا به کارگران میزنه واونها رو فراموش میکنه از چنین جماعتی هر چیز بر میاد افراد..................... که فقط به دنبال تثبیت موبعیت خودشون هستند

 • مطلعپاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  از فتنه همان برون تراود که دروست

 • دوست پاسخ1شنبه 30 آبان 1394

  آقایی که میگید بابایی وامدار کسی نیست بابایی وامدار آیت الله شجاعی مرحوم ودکتر شجاعی هست به اعتبار وحمایت آنها رشد کرد از خودش هیچی نداره من تعجب از شجاعی هستم که چی داشت این آقا که در دفاع از او در مجلس نطق کرد وحالا اون میاید نماینده رو نقد میکنه که در عرل ونصبها دخالت میکنن برای شما آقای بابایی بد نشد خیلی هم خوب بود چرا اون موقع مصاحب ه واعترلض نکردید انسان ایقدر نمک نشناس میشه

 • اصلاح طلبپاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  احسنت اقای دریابیگی هیچ حزب اصلاح‌طلبی نباید از اصولگرایان حمایت کند ما این همه نامزد اصلاح طلب چرا باید احزاب ما از نامزدهای مستقل حمایت کند؟

  • کارگر جوان4شنبه 30 آبان 1394

   آقای دریابیگی این کار شما مخالف خواست کارگراست ما فقد اقای بابایی

  • ذره بین1شنبه 30 آبان 1394

   آقای مامایی کارنامی اصلا اصلاح طلب نبوده که اصلاح طلب ها بخوان براش تره خورد کنند/ عجیبه که اعدعای اعتدال می کنه

 • tپاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  من که گفتم مارند مجلس خط وربطی عمل میکنه پیامی گذاشتم واون پیام رو نراشت وبراز اطمینان که فقط در پی تخریب یکی از نمایندگان فعلی محلس هطت پیا می گذاشت ونماینده رو مورد نقد قرار دادم اگرچه به اون نقد اعتقادی ندارم مازند محلس مطلب قبلی رو نذاشت ونقد رو گذاشت برای آدرس وادن در هر دو پیام از شجاعی مرحوم نام برده شد اگه راستی حسینی کار میکنید پیام قبلی منو بذارید منتظرم

 • 123پاسخ0شنبه 30 آبان 1394

  متاسفانه آقای بابایی در کسوت مدیر کلی هم نتوانست چنگی به دل بزند . هیچ کار خارق العاده ای از ایشان سراغ نداریم . احتمالاایشان برای کسب مقام وپست با کاندیدا های دیگر تبانی خواهند کرد .چون احتمال رای آوری ایشان خیلی پایین میباشد

  • مازند مجلس0یکشنبه 01 آذر 1394

   با سلام خدمت شما، ضمن اینکه اعلام می داریم مازند مجلس هیچ وابستی به جریانات سیاسی ندارد بر خلاف نظر شما، خطی و ربطی هم عمل نمی کند. تاکنون کلیه کامنت هایی که در آن توهین و .. وجود نداشته است منتشر گردیده. لذا اگر فکر می کند کامنت شما نیز با وجود آنکه عاری از توهین بوده و منتشر نگردیده، مجدد ان را ارسال نماییم تا منتشر کنیم

 • استاد دانشگاهپاسخ0یکشنبه 01 آذر 1394

  آقای بابایی ان زمانی که دبیر شورای اشتغال استان بودند برای اشتعال جوانان شهرمان چه کردند که حالا در سمت نمایندگی می خواهند انجام دهند؟ خواهشن به دقت فکر کنید.

 • علی عباسیپاسخ1یکشنبه 01 آذر 1394

  آقای بابایی !! کار خانه گارکر با شما تمام شده دیگه به شما نیازی ندارند !!!! اینها ذات شان همینه تشکیلات مدعی کارگری که هرگز به درد جامعه گارگری نخوردند بلکه به دنبال منافع سیاسی و جناحی بودند

  • امیری0سه شنبه 03 آذر 1394

   آقای محمدی! حرف بدی نزدش برادر دریا بیپگی که ناراحت شدید گفته تصمیم جمع هستش نگفت که نیستش گفت فعلا معلوم نیست

 • جواد محمدیپاسخ2یکشنبه 01 آذر 1394

  آقای بابایی چقدر به شما گفتیم دور و بر این دریابیگی و دارو دسته اش نباش !!!! اینها فقط به دنبال منافع خودشان هستند . و تا زمانی که مدیرکل هستید دور وبر شما می آیند

  • خندیدم0سه شنبه 03 آذر 1394

   هه هه هه هه هه ...

 • سارويپاسخ0یکشنبه 01 آذر 1394

  آقاي بابايي در دولت قبل خود را اصولگرا معرفي كرد و با آمدن دولت تدبير اميد سريعاً 180 درجه چرخيد شد اصلاح طلب .خدا بداد ما برسد.

نظر شما در مورد : کارگران مشغول کارند؟! بابایی کارنامی در سه راه سرنوشت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها