مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7564 -تاریخ انتشار : یکشنبه 01 آذر 1394 -ساعت : 12:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هنوز زمینه فعالیت اصلاح‌طلبان در مازندران مهیا نشده است / دولت احمدی‌نژاد دولتی ورشکسته و منزوی در سطح بین‌المللی بود

تشریح ساز و کار شورای اصلاح طلبان در گفت‌وگو با احمدی فولادی؛

هنوز زمینه فعالیت اصلاح‌طلبان در مازندران مهیا نشده است / دولت احمدی‌نژاد دولتی ورشکسته و منزوی در سطح بین‌المللی بود

اختصاصی مازند مجلس: اگر اتحاد بین نامزدهای همسو نباشد شکست نصیب همه خواهد شد بنابراین برای اینکه نامزدهای اصلاح‌طلب شکست نخورند یا شورای سیاست‌گذاری را عامل شکست خود ندانند به نفع آنها است که به نظر شورای سیاست‌گذاری احترام بگذارند و به نفع نامزدهای منتخب کنار بروند ما نیز این گذشت آنها را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم و در انتخابات سال‌های آتی می‌توانیم روی آنها کار کنیم و آنها را انتخاب کنیم

اختصاصی مازند مجلس: در دفتر مازندمجلس، میزبان «مهدی احمدی فولادی» بودیم. فرهنگی بازنشسته‌ای که به گرمی دعوت گفتگوی حضوری ما را پذیرفت و در یک ظهر سرد پاییزی به دفتر آمد و از فعالیت‌های سیاسی و تجربیات حزبی خود گفت. مردی که بیش از 60 سال از عمرش می‌گذرد اما در عرصه سیاست همچنان پرانرژی و مثل روزهای جوانی فعالیت می‌کند. بزرگان استان و فعالان سیاسی وی را از دهه 50 و در مبارزات انقلاب می‌شناسند. کسی که پا به پای انجمن معلمان استان پیش آمد، در دوران اصلاحات مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بود و در حال حاضر عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و مسئول انجمن اسلامی معلمان است. وی در این گفتگو از چگونگی تشکیل انجمن اسلامی معلمان و نحوه فعالیت‌های آن، از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و تفاوت آن با دیگر شوراهای این جریان، نحوه انتخاب‌ نامزدهای اصلاحات و ملاک‌های انتخاب آن‌ها، چرایی وچگونگی شکست اصلاح‌طلبان در شرق مازندران در ادوار گذشته، و همچنین تفاوت‌های دولت روحانی با دولت احمدی‌نژاد سخن گفت. گفتگوی 50 دقیقه‌ای ما با آقای احمدی فولادی در 2 قسمت منتشر می‌شود که در این مجال، قسمت نخست آن از نظرتان می‌گذرد:

 

انجمن اسلامی معلمان از فعال‌ترین و پرجمعیت‌ترین احزاب مازندران است

وی، پس از معرفی کوتاه خود، با بیان اینکه از سال 64 تا 68 رئیس آموزش و پرورش شهرستان ساری بود، اظهار کرد: در تحصنی که 2 ماه قبل از پیروزی انقلاب در محل آموزش و پرورش وقت (مدرسه شیخ طبرسی فعلی) داشتیم انجمن اسلامی معلمان را پایه‌ریزی کردیم و تا امروز مسئولیت انجمن اسلامی معلمان استان را بنده به عهده دارم.

مسئول انجمن اسلامی معلمان مازندران، با اظهار اینکه در همه صحنه‌های سیاسی و تظاهرات انقلابی یا مسئولیت داشتم یا از افراد موثر آن بودم، افزود: در سال 88 مسئولیت ستاد میرحسین موسوی در استان با نام «یاران خاتمی- حامیان موسوی» را برعهده داشتم و در آن انتخابات با حضور پرشور مردم 40 میلیون رای وارد صندوق شد که این حاصل فعالیت همه افرادی بود که در فعالیت‌های سیاسی مردم را به حضور گسترده درانتخابات تشویق می‌کردند.

احمدی فولادی، تصریح کرد: در این دوره هم از اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستم که از احزاب 16 گانه فعال استان مازندران از جمله انجمن اسلامی معلمان تشکیل شده است که این انجمن از فعال‌ترین و پرجمعیت‌ترین احزاب مازندران است که در همه شهرستان‌ها و مناطق از 30 تا 150 عضو فعال دارد همچنین در انتخاباتی که چندی پیش برگزار شد بنده به عنوان رئیس کمیته انتخابات احزاب برگزیده شدم و تاکنون حدود 4 ماه است که جلسات مختلف آن برگزار می‌شود.

 وی، اضافه کرد: حرف اول و تصمیمات جدی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، در تهران با محوریت رئیس دولت اصلاحات و شورای مشورتی لحاظ می‌شود.

 

شورای سیاست‌گذاری ائتلاف اصلاح‌طلبان برای تصمیم‌گیری‌های نهایی است

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران، درباره بازدهی و انسجام عملکرد اصلاح‌طلبان، بیان کرد: 22 حزب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و 11 نفر از اعضای شورای مشورتی به اضافه تعدادی از شخصیت‌های تراز اول سیاسی تهران، شورای سیاست‌گذاری ائتلاف اصلاح‌طلبان را تشکیل می‌دهند و قرار است این شورا درهمه استان‌ها شکل گیرد در مازندران نیز شورای سیاست‌گذاری با ترکیبی از 16 حزب به اضافه تعدادی از شورای مشورتی به اضافه شخصیت‌های تراز اول استان مثل آیت‌ا... مهدوی، حاج آقای فقیه، آقای روزبهی و یکی دو نفر دیگر شکل می‌گیرد که به تبع آن زیرمجموعه‌هایی نیز در هر حوزه استان خواهیم داشت.

احمدی فولادی، با اظهار اینکه مثلا در حوزه انتخابیه ساری و میاندورود این شورای سیاستگذاری با تعداد اعضای کمتری از احزاب موثر و شورای اصلاح‌طلبان شکل می‌گیرد، افزود: هدف این شورا ساماندهی وضعیت نامزدهای اصلاح‌طلبان حوزه است یعنی شورای سیاست‌گذاری به عنوان حکم و میانجی، بعد از آنکه نامزدهای ما از فیلتر شورای نگهبان عبور کردند، وارد عمل می‌شود مثلا در ساری که 5 نامزد اصلاح‌طلب داریم اگر از طرف شورای نگهبان صلاحیت 2 نامزد تایید شد طبیعتا آن دو فرد بعنوان نامزدهای اصلاح‌طلب حوزه معرفی خواهند شد اما اگر 3 یا 4 یا هر 5 نفر تایید شدند در این صورت هیاتی منصف و بیطرف مامور انجام یک نظرسنجی رندومی و تصادفی (مثلا 5 هزار نفر) در سطح حوزه انجام می شوند و (تا 80 درصد) نامزدهایی که آرای بیشتری در این نظرسنجی بیاورند با (20 درصد) تایید شورای سیاست‌گذاری به عنوان نامزدهای نهایی اصلاح‌طلبان معرفی می‌شوند و تهران نیز از این نامزدها حمایت خواهد کرد و پشتیبان شورای سیاست‌گذاری استان خواهد بود.

 

تجربه نشان داده است اگر اتحاد نباشد شکست نصیب همه خواهد شد

وی، درباره تکلیف نامزدهای اصلاح‌طلبی که در لیست قرار نگرفته‌اند، گفت: این نامزدها برای ما قابل احترام هستند ما قبل از نظرسنجی از آنها خواهش می‌کنیم که اگر آرای لازم را در نظرسنجی کسب نکردند به نفع کسانی که انتخاب شدند کنار بروند و اگر نپذیرفتند و اصرار دارند نامزد شوند مانعی نیست اما دیگر نمی‌توانند از برند اصلاح‌طلبی استفاده کنند بلکه به عنوان افراد معمولی می‌توانند تبلیغات کنند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران، تصریح کرد: تجربه نشان داده است اگر اتحاد بین نامزدهای همسو نباشد شکست نصیب همه خواهد شد بنابراین برای اینکه نامزدهای اصلاح‌طلب شکست نخورند یا شورای سیاست‌گذاری را عامل شکست خود ندانند به نفع آنها است که به نظر شورای سیاست‌گذاری احترام بگذارند و به نفع نامزدهای منتخب کنار بروند ما نیز این گذشت آنها را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم و در انتخابات سال‌های آتی می‌توانیم روی آنها کار کنیم و آنها را انتخاب کنیم.

 

تشکیل شورای مشورتی و حوادث پس از آن

احمدی فولادی، با اشاره به گذشت حدود 2/5 سال از تشکیل شورای مشورتی، اظهار کرد: تا 7 ماه قبل، بیش از 65 جلسه انجام دادیم تا کارها روی غلتک بیفتد و روند کار را در دست بگیریم اما درانتخاباتی که در سالن پیامبر اعظم داشتیم برخی مسائلی پیش آمد (نمی‌خواهم به آن ورود پیدا کنم) که منجر به برآورده شدن منویات و خواسته‌ها نشد در نهایت امر، انتخاباتی دیگر انجام برگزار کردیم یعنی هر شهرستانی انتخاباتی جداگانه برگزار شد که در ساری بنده رای اول شهرستان را اخذ کردم.

وی تصریح کرد: این شورا قرار بود دوساله باشد ولی با اعتراضاتی که در شهرستان‌ها و مناطق مشاهده شد و وقتی دیدیم منتخبین، مقبولیت اکثریت اصلاح‌طلبان را ندارند پیشنهاد دادیم ومن هم پافشاری کردم که مدت خدمت این شورا از 2 سال به 6 ماه کاهش پیدا کند تا در طول این 6 ماه ما شورای شهرستان و مناطق را شکل بدهیم به اذعان همه دوستان، بنده بیشترین فعالیت را در تشکیل شورای شهرستان و مناطق داشتم بدون اغراق عرض کنم که از چالوس و نوشهر گرفته تا گلوگاه در همه جلسات و انتخابات شوراها کسی که همیشه حضور داشت بنده بودم با امکانات خودم در جمع آنها حاضر می‌شدم، برای آنها صحبت می‌کردم و انتخابات با حضور بنده به عنوان نماینده شورای اصلاح‌طلبان استان انجام می‌شد به همین دلیل با فرد فرد منتخبین آشنا هستم و به آنها ارادت دارم.

مسئول انجمن اسلامی معلمان مازندران، در ادامه به برگزاری انتخابات در ساری اشاره کرد و افزود: در این انتخابات بعضی بداخلاقی‌هایی از برخی دوستان صورت گرفت که لاجرم ترجیح دادم کنار بروم و در همان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خدمت کنم.

احمدی فولادی، اضافه کرد: بعنوان مسئول کمیته انتخابات شورای هماهنگی، مذاکراتی با شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان داشتیم که قرار شد شورای سیاستگذاری هرچه زودتر شکل بگیرد من معتقدم که اگر مقداری از خودگذشتگی و ایثار داشته باشیم ما شاهد مجلسی خواهیم بود که مسلما ترکیب آن با مجلس فعلی متفاوت خواهد بود.

 

شورای سیاست‌گذاری پرچم اتحاد اصلاح‌طلبان است

وی، با بیان اینکه شورای سیاست‌گذاری، برای موازی کاری بین شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان و شورای احزاب نیست، گفت: ما می‌خواهیم یک شورایی ایجاد کنیم که این شورا همه تشکل‌های مهم و معتبر سطح استان را زیر چتر خود بگیرد یعنی شورای سیاست‌گذاری ترکیبی است از شورای مشورتی (که همه اصلاح‌طلبان تراز اول را در بر می‌گیرد) و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات (که احزاب شناسنامه‌دار و رسمی و قانون‌مند را شامل می‌شود) و شخصیت‌هایی که در این دو شورا نمی‌گنجند و فراتر هستند یعنی شورای سیاست‌گذاری ترکیبی است از احزاب + شورای مشورتی + شخصیت‌های اصلاح‌طلبی برتر استان. در واقع شورای سیاست‌گذاری پرچمی است که همه شوراهای کوچکتر را زیرمجموعه خود قرار می‌دهد و ید واحده اصلاح‌طلبان محسوب می‌شود و این شورا در نهایت تعیین می‌کند که چه کسانی نامزد اصلاح‌طلبان درحوزه‌های مختلف انتخابات باشند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران، تاکید کرد: دوستانی که عضو شورای مشورتی یا عضو شورای اصلاح‌طلبان هستند یا بزرگانی که عضو شورای سیاست‌گذاری می‌شوند اجازه ندارند - از نظر سیاسی و تشکیلات اصلاح‌طلبی - فعلا از کاندیدای خاصی طوری حمایت کنند که جامعه بدانند که آقای فلانی در ستاد فلان نامزد فعالیت می‌کند برای بنده به عنوان یک عضو شورا، هر 5 نامزد اصلاح‌طلب حوزه ساری مورد احترام من هستند و هرکدام به عنوان سخنران در محافل خود دعوتم کنند در جمع اعلام می‌کنم نامزد موردنظر یکی از نامزدهای ما است و ما پس از تایید شورای نگهبان و تایید شورای سیاستگذاری از وی حمایت قاطع می‌کنیم و آرای خود را در سبد وی می‌ریزیم. بنابراین فعلا هیچ یک از اعضای شورا حق ندارند از نظر اخلاقی مسئول ستاد نامزدها باشند و نیاز است بین این دو(مسئولیت ستادی و عضویت شورا) یکی را انتخاب کنند چون کسی که در تیم شخصی باشد و همزمان بخواهد داوری کند داوری وی بحق نخواهد بود.

 

باید ترکیب مجلس را به هر شکلی هست تغییر دهیم

وی هدف خود از این فعالیت‌ها را صرفا پیروزی اصلاح‌طلبان عنوان کرد و گفت: من دنبال هیچ منفعتی نیستم خدا می‌داند که فقط و فقط برای موفقیت اصلاح‌طلبان در مجلس در حال تلاش هستم چرا که معتقدم یکی از موانع بزرگ دولت آقای روحانی، مجلس شورای اسلامی فعلی است که کمرهمت بستند به هر شکلی ممکن نگذارند دولت در وظایف خود موفق باشد ما باید ترکیب مجلس را به هر شکلی هست تغییر دهیم.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران، با بیان اینکه عملکرد دکتر روحانی مثبت بوده است، اذغان کرد: دولت وارث یک مملکتی بود که به قول دکتر احمد احمدی (عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی) با تبهکاری‌هایی که دولت قبل و اعضای آن انجام دادند مملکت را به یک خرابه‌ای تبدیل کردند که یک قرن وقت لازم است تا این مملکت به شرایط عادی خود برگردد دولتی که یک ورشکسته بزرگ در جهان و منزوی کامل در سطح بین‌المللی بود.

احمدی فولادی، اضافه کرد: دولت روحانی با توافق هسته‌ای کاری کرد کارستان، اگرچه دولت بیش از 50 درصد وقت خود را صرف این موضوع کرد اما نیاز است این روند ادامه یابد و دولت با انتخاب مجدد، 4 سال دوم را به تغییر و تحول در سطح کشور مشغول شود.

 

مقایسه تغییر مدیران احمدی‌نژاد و روحانی در صد روز اول

وی، با بیان اینکه در صد روز اول دولت احمدی‌نژاد 14 هزار مدیر در سطح کشور تغییر یافتند، اظهار کرد: در صد روز اول دولت روحانی تنها 700 مدیر تغییر یافت یعنی فقط یک بیستم! چون مجلس مخالفت می‌کرد دائم استیضاح و مشکلات را در سر راه دولت و تغییرات اعمال می‌کرد و دولت نتوانست نیروهای همفکر و زیرمجموعه خود را انتخاب کند.

مسئول انجمن اسلامی معلمان مازندران، با اظهار اینکه بیش از 50 درصد مدیران کشور، مدیران دولت آقای احمدی‌نژاد هستند، گفت: این مدیران یا ضعیف اند و توانمندی ندارند یا اگر دارند دل در گرو خدمت به دولت فعلی ندارند چون وام‌دار و انتخاب شده دولت قبلی‌ هستند اگرچه این مدیران در حال تغییرند و در استان هم روند این تغییرات را می‌بینیم ولینیاز است این روند تندتر انجام شود چون خواسته مردم این است نیروهای توانمند و وفادار به دولت روی کار بیایند و در اردوگاه اصلاح‌طلبان واقعا نیروهای قوی و کاربلد داریم ولی هنوز زمینه برای فعالیت آنها فراهم نشد.

احمدی فولادی، افزود: در دولت گذشته فشارهای زیادی بر اصلاح‌طلبان وارد می‌شد حتی اجازه برگزاری کوچکترین تجمع را حتی در سقف‌های بسته نداشتیم که اگر این فشارها بر قوی‌ترین جریانات وتشکل‌های دنیا وارد می‌شد از هم می‌پاشید ولی دیدیم اصلاح‌طلبان نه تنها از هم نپاشیدند بلکه قوی‌تر و محکم‌تر بکار خود ادامه دادند و در انتخابات پیروز شدند.

وی، با بیان اینکه آقای روحانی 90 درصد پیروزی خود را مدیون اصلاح‌طلبان است، اظهار کرد: حتی خود آقای روحانی اذعان کرد که نقطه عطف پیروزی وی تجمع مردم مازندران در مسجدجامع ساری بود که بنده یکی از سخنرانان آن مراسم بودم که بر ائتلاف بین آقایان روحانی و عارف تاکید کردم و امروز خدا را شاکریم که با حضور آقای روحانی شاید بهبود فضای کشور هستیم.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران، در ادامه با اظهار اینکه کارهای سیاسی را از سال 50 آغاز کردم، افزود: من معتقدم که تنها اندیشه‌ای که می‌تواند کشور را نجات دهد اندیشه اصلاح‌طلبی شفاف و روشن است و دیدیم که دولت قبل که منتصب به اصولگرایی بود چه بر سر کشور آورد امروز در رسانه‌ها خواندم که 17 مدیر تراز اول دولت قبل از معاون اول تا مقامات دیگر به خاطر اختلاس و مسائل دیگر در زندان هستند که این موجب سرافکندگی است و بزرگترین منکری که در مملکت انجام شد همین اختلاس‌های پی در پی و تجمع ثروت در یکجا بود که اقتصاد ما را که خون جامعه بود، نابود کرد و باید این بیت‌المال به جامعه بازگردد.

 

تنظیم: مجید ساجدی‌فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهدی احمدی فولادی - شورای هماهنگی اصلاح -

نظرات کاربران در مورد : هنوز زمینه فعالیت اصلاح‌طلبان در مازندران مهیا نشده است / دولت احمدی‌نژاد دولتی ورشکسته و منزوی در سطح بین‌المللی بود
 • فرهنگيپاسخ3یکشنبه 01 آذر 1394

  آقاي احمدي فولادي بدترين خيانت را شما به فرهنگيان كرديد.

 • پیمانپاسخ16یکشنبه 01 آذر 1394

  درود بر مرد کهنه کار اصلاحات

 • سید سارویپاسخ0یکشنبه 01 آذر 1394

  سلام از این مصاحبه هیچی رو نخوندم جز این تیتر "دولت احمدی‌نژاد دولتی ورشکسته و منزوی در سطح بین‌المللی بود"
  میخوام بگم گیریم احمدی نژاد بد شما چ گلی به سر شهرو استان و کشورتون زدید با این طیف ا صلاح طلب؟
  مردم باید عاقل با شند ک هستند شکر ...

  • معتدل0دوشنبه 02 آذر 1394

   حداقلش توجامعه جهانی یه کوچولو اعتبار داریم دوستان ما دارن ..... احمید نژاد و جمع میکنن <br>آره رفیق

 • سید سارویپاسخ2دوشنبه 02 آذر 1394

  اعتبارتون همون رنگ سبز و 88 و جنبش سطل زباله ایناست نه؟ همه شما رو با این " چیز" میشناسن....احمدی نژاد رفتش بابا سه ساله چرا هنوز هراس دارید... قول میده دیگه کاری به کار شما نداشته باشه...

 • حسن پاسخ1دوشنبه 02 آذر 1394

  احمدی فولادی یادت رفته به عنوان کاندید مجلس شرکت نمودی و اندک رای را از فولاد محله آدم آوردی به شما رای بدن. از نزدیک تو را می شناسم خیلی ....... خیلی ........ از آنی که در باره احمدی نژاد حرف بزنی

 • فرهنگی پاسخ0چهار شنبه 04 آذر 1394

  ایشون هیچ جایگاهی در بین فرهنگیان ندارند فقط یه شخص سیاسی محض میباشد، نه یک معلم، نه دانش معلمی دارد نه مدیریت خوبی داشت در زمان مدیرکلی، ایشان ورشکسته ی سیاسی هستند.

 • معلمپاسخ0چهار شنبه 04 آذر 1394

  آقاي احمدي فولادي لطفا بس كنيد اين حرفها را . همان آموزش و پرورش را شما و امثال شماهابه چالش كشيديد بس است.

 • نادر سلیمان نژادپاسخ0دوشنبه 16 آذر 1394

  والله من اصولگرا نیستم ولی خیلی چیزها رو دارم مقایسه می کنم به زمان احمدی نژاد . یادم هست یک بیمارستانی در آن زمان مریضی که نمی توانست پول بیمارستان را بدهد با آمبلاس بردند منطقه دور دست پایین اندئاختند تا خودش به خانه اش برسد این کار غیر انسانی در زمان احمدی نژاد اعصابم را خرد کرده و ناراحتم کرد
  اما در زمان روحانی کتاسفانه دختر بچه مصدوم را معالجه و پانسمان بخیه کردند چون پول همراهش کافی نبود دستور داد مجددا بخیه ها را بکشند و مریض را بیرون انداختند ! از دیروز تا حال دارم از تب می سوزم چرا به این حسن روحانی رای دادم ؟ !! حالا مسئله سیب زمینی در زمان احمدی نژاد چه قشقله ای شده بود ؟ الان سیب زمینی را از بین می برند تا .... مطامع ساسیون در بیاد واقعا دیگه دفاع کردن از این دولت یا حداقل فحش و تهمت دادن به دولت گذشته کاری غیر عقلایی و کاملا سیاسی است
  آقای احمدی فولادی اگر دختر شما بود باز هم اینطور می گفتید ؟

 • مجاورپاسخ1شنبه 28 آذر 1394

  قضاوت یکی از سخت ترین کارهای دنیاست.اینکه دولتی خادم بوده یا خائن هم جدای از مناقشات سیاسی حزبی باید بررسی بشه.اینکه با مسایل رفاهی بخواهیم یکی را قضاوت کنیم یا مسایل سیاسی و اجتماعی را مد نظر قرار دهیم هم ممکن است به نتایج متضادی ختم بشه.اما اگر قصد و نیت همه ما خدمت صادقانه بشه و فقط قدرت و در پی اون ثروت مدنظر نباشه می توان به کسی که با علم و دانش در حال خدمت هست لقب خادم بودن داد...
  احمدی فولادی هیچ اندوخته مالی خاصی نداره و ثروتش اعتبارش در بین فرهنگیان و قلب رئوف ومهربانش است که در گرو این ملت داره... شاید همه ما به نوعی اصلاح طلب هستیم چون انتخابات نمونه بارز اصلاح طلبیه که مردم به صورت قانون مند ضمن حفظ و تاکید بر اصول سعی می کنند در افراد،افکارو به تبع آن قوانین برای پیشرفت کشور اصلاحاتی را بوجود بیاورند
  اگر نقدی بر کسی داریم که داریم از دایره اخلاق و ایمان خارج نشویم... ان شاء الله

نظر شما در مورد : هنوز زمینه فعالیت اصلاح‌طلبان در مازندران مهیا نشده است / دولت احمدی‌نژاد دولتی ورشکسته و منزوی در سطح بین‌المللی بود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها