مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7643 -تاریخ انتشار : سه شنبه 03 آذر 1394 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بسيج مدرسه عشق است

پیامی از دکتر عباسعلی بهاری اردشیری بمناسبت هفته بسیج

بسيج مدرسه عشق است

مازندمجلس: بسيج، تجلّي شکوه انگيزترين جلوه هاي ايثار و مظهر همبستگي ملتي است که در دستيابي به آرمانهاي ديرينه اش, آزادانه و سرفراز ايستاده و سرود عزتمندي و صلح دوستي را در ضمير تاريخ اين سرزمين مي سرايد

مازند مجلس: "بسيج"، تجلّي شکوه انگيزترين جلوه هاي ايثار و مظهر همبستگي ملتي است که در دستيابي به آرمانهاي ديرينه اش, آزادانه و سرفراز ايستاده و سرود عزتمندي و صلح دوستي را در ضمير تاريخ اين سرزمين مي سرايد.

بسيج, اين يادگار ماناي امام راحل(ره) و تنديس پايداري و رمز جاويدِ عبور از مشکلات و تنگناهاي کشور با مشارکت همه اقشار مردم و عصاره فداکاري و جان فشاني هايي است که تاثيرگذار ترين نمونه بروز حماسي خود را در دوران هشت سال دفاع مقدس به رخ کشيد و فرزندان خميني کبير با ضميري روشن در لشگر بسيج, با عشق و ايمان به حضرت باريتعالي, در دفاع از کيان ميهن عزيز اسلامي و آرمانهاي متعالي انقلاب, در عرصه پيکار و دفاع از عزت, شرف و دين, شهادت را بجان خريدند, تا طنين غريبانه ترين فرياد در غروب عاشورا بي پاسخ نماند, و با نمايش چنين عزمي براي هميشه در صفحات تاريخ ايران اسلامي جاودانه شدند.

بيراه نخواهد بود اگر, خروش جهاني بيداران عالم را ثمره استقامت مردان و زناني بدانيم که " بسيج در مدرسه عشق"، طريق جانبازي و دفاع از عقيده را به آنان آموخت.

هدف بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي از تشکيل بسيج، نه فقط يک تشکيلات با کارکردهاي نظامي صرف, بلکه بسيج را نتيجه فهم درست, اعتماد, اراده و اخلاص يک ملت و منظومه فکري و اثرگذاري ميدانست که در تمام عرصه هاي نظامي, اقتصادي, علمي و فرهنگي, نيل به اهداف بلند قله هاي رفيع عزت و افتخار را هموار ميسازد.

امروز نيز انتظار ملت شريف ايران از بسيج, حضور چشمگير و خالصانه در عرصه هاي مختلف عمران و آباداني اين مرز و بوم, جدّ و جهد بي وقفه در مسير الهي خدمت به مردم و توسعه و پيشرفت کشور با تکيه بر آرمانهاي اعتقادي, اخلاقي و انساني است که به تعبير مقام معظم رهبري" وجود بسيج براي دوستان انقلاب اسلامي مايه خرسندي, اميد, و براي دشمنان مايه بيم و هراس است".

قطع يقين, حضور نيروهاي نخبه و فهيم در ميان موج ميليوني آحاد ملت, در به ثمر رسيدن انقلاب و تثبيت, حفظ و تداوم پايدار آن, نقش موثري داشته و در حال حاصر نيز ايران اسلامي, نياز به حضور اين قشر و جهت دهي به سوي چشم اندازهاي نو دارد و پيروزي در اين عرصه ها نيازمند مشارکت ايثارگرانه و مسئولانه بسيج است.

اينجانب نيز به سهم خويش, با گراميداشت هفته بسيج، اين مناسبت را به همه مردم شريف, بويژه بسيجيان عزيز استان سرافراز مازندران تبريک گفته و موفقيت روز افزون در پيشرفت و توسعه استان را از درگاه حق تعالي آرزومندم.عباسعلي بهاري اردشيري

آذر 1394

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عباسعلی بهاری اردشیر - بهاری اردشیری - هفته بسیج -

نظر شما در مورد : بسيج مدرسه عشق است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها