مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7692 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 آذر 1394 -ساعت : 11:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پدرخواندگانی خود خوانده برای جریان عملگرایی!

اختصاصی مازندمجلس/

پدرخواندگانی خود خوانده برای جریان عملگرایی!

اختصاصی مازندمجلس: جریانی موسوم به عملگرایی اینک برای شهروندان ساری تنها یک مفهوم دارد آنهم خدمت بی‌چشمداشت به مردم مرکز استان که در مقایسه با دیگر مراکز استان‌ها ازمحرومیت‌های مزمن بسیاری رنج می‌برد/ آیا گوشه نشینی و تماشای رشد و توسعه‌ی ساری و دعا برای خدمتگزاران واقعی مردم، بر این رفتار قیم مآبانه ترجیحی ندارد؟

اختصاصی مازند مجلس: برگ‌های تقویم تانخورده باور دارد هنوز سه سالی از چشیدن طعم خوش خدمات جوان شجاع و محجوب ساروی و یارانش نگذشته، بسیاری در پی گرفتن عکس یادگاری با شکار لذیذ این حوالی هستند. غافل از آن که این بیشه شیران بسیار دارد. اظهار فضل عجیب فردی که فرسنگ‌ها فاصله با مفاهیم خدمتگزاری به مردم را در کارنامه دارد، موجبات تکدر خاطر بسیاری از شهروندان فهیم ساری را فراهم کرد و خود دلیلی برای این یادداشت...

عملگرایی در ایستگاه یکم

جریانی موسوم به عملگرایی اینک برای شهروندان ساری تنها یک مفهوم دارد آنهم خدمت بی‌چشمداشت به مردم مرکز استان که در مقایسه با دیگر مراکز استان‌ها ازمحرومیت‌های مزمن بسیاری رنج می‌برد. دراین میان اشاعه‌ی گفتمان عملگرایی نیز به دست همین شهروندان بوده است، چراکه در پهنه‌ی عمل، ساختار آن را لمس کرده و از تحولات نیک آن بهره برده‌اند. پراکندن بذر امید و برخورداری از شأن متناسب با تاریخ و تمدن و جایگاه شهر ساری از مهمترین فرآیندهای جریان عملگرایی است که در این سه سال با شخص مهدی عبوری متولد شده است. نهالی پرثمر که ریشه‌هایش در خدمات شهری نهفته بود و هست. ادعای مالکیت بر مایملک دیگران از آن طنزهای عجیب روزگار ماست!

عملگرایی در میانه‌ی راه

عملگرایی هنوز جریان بسیار جوانی است اما ادعایی ندارد. این جریان شاخص‌های خود را وامدار هیچ گروه و جریان و هیچ دارنده‌ی پست و مقامی در سطح مازندران نیست اما برای همگان ارزش و اعتباری شایسته را طلب کرده است. همین قدرشناسی و شایستگی طلبی در چرخه‌ی ارائه‌ی خدمت به شهروندان ساری در حوزه‌های گوناگون توانسته سطح مطالبات مردم را تاسرحد ممکن افزایش دهد تابدانجا این قصه پیش رفت که برخی وهم از دست دادن منزلت کسب شده‌شان را ضمیمه‌ی ناکامی‌های حضورشان در جایگاه فعلی دانستند. شاید به گزاف نباشد که عدم شور عمومی در آیین استقبال از رییس جمهورتدبیر و امید را در لاف‌های مدعیان جدید عملگرایی و حامیان کژتاب آنها بدانیم. چراکه مردم مطالبه گر به خوبی آگاه هستند، خدمات صادقانه با ادعای توخالی چه تفاوت‌هایی دارد.

عملگرایی روی خط آینده

بی هیچ تردیدی جریان عملگرایی در حال تکثر است و نقطه‌ای در مازندران عزیز نیست که از بازتاب این جریان عاری باشد. آبادی و رهایی از معضلات گریبانگیر مازندران از مسیرهایی می‌گذرد که این جریان شفاف و زلال بازتعریف کرده است. اینها بخشی از برنامه‌های عبوری و یارانش در ساری است. نسبت دادن هرفردی به این جریان بدون شهردار مرکز استان همانند فروختن یخچال به اسکیموها در دهه‌ی شصت میلادی است!

سخن آخر

سخن آخرما با شهروندان شریف ساری نیست و در حقیقت تنها یک مخاطب خاص دارد! آیا گوشه نشینی و تماشای رشد و توسعه‌ی ساری و دعا برای خدمتگزاران واقعی مردم، بر این رفتار قیم مآبانه ترجیحی ندارد؟ بهره گیری از نام یک جریان اصیل و مردمی که تنها شاخص آن عبوری و یارانش هستند در حالی که هیچ سنخیتی با عملکرد پیشین ما ندارد، چه مفهومی را به اذهان و باورهای عمومی شهروندان وارد خواهد کرد؟ این جریان زلال به هیچ پدرخوانده‌ای که البته خودخوانده هم باشد نیازی ندارد. این جریان پویا و زنده است و شناسنامه‌ای دارد به روشنایی خورشید که البته برخی را هم می‌آزارد...گاهی اوقات اندیشیدن هم چیز بدی نیست!

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری ساری - مهدی عبوری - عملگرایی - جریان عملگرایی -

نظرات کاربران در مورد : پدرخواندگانی خود خوانده برای جریان عملگرایی!
  • عجبیپاسخ0چهار شنبه 04 آذر 1394

    منظورتون نماینده خاصی بود آیا؟!!!

  • مازیارپاسخ0جمعه 06 آذر 1394

    مطمئن باشی مردم آگاه هستند
    هیچ وقت محمد دامادی و امثال این آقا نمیتونن این جریان را به نام خودشون بزنند این یعنی ضعف نماینده
    و فرار رو به جلو هفت اسفند روز خداحافظی وارثان قدرت طلب

نظر شما در مورد : پدرخواندگانی خود خوانده برای جریان عملگرایی!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها