مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7711 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 آذر 1394 -ساعت : 13:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فرهنگ بسیج؛ فرهنگ ایثار و فداکاری است

فرهنگ بسیج؛ فرهنگ ایثار و فداکاری است

مازندمجلس: بسیج نهادی مردمی است که حکومت آنرا سازمان داده است نه ساختار حکومتی، که بالاجبار از مردم عضوگیری کرده باشد. به همین دلیل محبوب جامعه ایرانی بوده و هست. بنابراین من بسیج را تحسین می‌کنم و می‌ستایم چون قابل تحسین و ستودن است

مازند مجلس: فرا رسیدن هفته بسیج را گرامی می‌داریم تا ارزشها و فرهنگ بسیج و بسیجی در ایران اسلامی تقویت و تحکیم شود. ارزشهایی که می‌تواند با احیاء شدن و تقویتش؛ روح فداکاری و ایثار را مجددا در جامعه ایران بگستراند.  ارزشهایی همچون؛ عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی، مبارزه با فقر و فساد در نظام اداری و اجتماعی، مبارزه با امتیاز‌طلبی و قدرت‌طلبی، حراست از امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی کشور، اطاعت از قانون بدور از هرگونه تخلف، تحکم و توجیه،  دفاع از دین، آئین و ناموس کشور، پرهیز از جانبداری‌های سیاسی و باندی به نفع این یا آن گروه، و خلاصه دفاع از منافع عموم مردم و تحکیم نظام جمهوری اسلامی در مسیر حاکمیت ولایت فقیه می‌باشد.

بسیج نهادی برخاسته از میان نوده‌های مردم؛ تحت تأثیر شرایط بعد از انقلاب ( جنگ داخلی و خارجی ) برای دفاع از انقلاب، آرمان‌ها و ارزشهای آن بود. ارزشها و فرهنگ بسیج و بسیجی نیز همان آرمان‌ها و ارزشهای انقلابی است. بسیجی طرفدار عدالت و مخالف تبعیض است، طرفدار قانون و مخالف قانون‌شکنی است، مدافع حاکمیت قانون و مخالف خودسریهاست، مدافع دین و آیین و مخالف بی‌تقوایی‌ها و بد اخلاقی‌هاست، مدافع نطام جمهوری اسلامی با ترکیبی از آزادی و استقلال است و از استبداد و دیکتاتوری فردی و گروهی بشدت متنفر می‌باشد. بسیجی رفاه‌طلب، رفاه‌ زده و امتیاز طلب نیست چون فداکاری و ایثارش در زمان جنگ و دفاع مقدس شهرت جهانی پیدا کرد. بسیج عاشق خدمت است نه شیفته‌ی قدرت و ثروت. بسیجی وابسته به هیچ گروه، باند و جریان سیاسی نیست، ابزار و نردبان کسی یا گروهی نیست و عمله هیچ ظلمه‌یی نخواهد بود. اگر چنین باشد نه حافظ نظام جمهوری اسلامی خواهد بود و نه مدافع حقوق مردم، که این دو مکمل هم هستند.

بسیج نهادی مردمی است که حکومت آنرا سازمان داده است نه ساختار حکومتی،  که بالاجبار از مردم عضوگیری کرده باشد. به همین دلیل محبوب جامعه ایرانی بوده و هست. بنابراین من بسیج را تحسین می‌کنم و می‌ستایم چون قابل تحسین و ستودن است.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظرات کاربران در مورد : فرهنگ بسیج؛ فرهنگ ایثار و فداکاری است
  • شهروند جویباریپاسخ0پنج شنبه 05 آذر 1394

    سلام و درود بر دکتر صالحی؛ که چه زیبا از بسیج و بسیجی سخن می گوید واقعا" افتخار ما جویباریها هستید.

  • شهر وند سارویپاسخ0شنبه 07 آذر 1394

    چون دکتر صالحی خود از پیر بسیجان ونیروی ارزشی ودلسوز ویادگاران دوران ایثار وشهادت ودفاع مقدس وجانباز جنگ تحمیلی است که هم اینک در عرصه علم وفرهنگ ودانشگاه واستادی به فعالیت مشغول است الحق زیبا وپر مغز نوشته اند امید است همه بسیجیان ما خصوصا نسل جدیدوووو به مانند بزرگ بسیجی انقلاب امام خمینی وجانشین بر حقش اندیشده وحافظ دین و اززشها وفرامین ان باشیم.

نظر شما در مورد : فرهنگ بسیج؛ فرهنگ ایثار و فداکاری است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها