امروز دوشنبه 03 مهر 1396 ساعت 05:53:47

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7728 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 آذر 1394 -ساعت : 00:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دنیای امروز رسانه سالار است/ راز مانایی رسانه مولد بودن آن است/ به جای سدهای سیاسی پل بسازیم

معاون سیاسی استاندار مازندران در دولت اصلاحات؛

دنیای امروز رسانه سالار است/ راز مانایی رسانه مولد بودن آن است/ به جای سدهای سیاسی پل بسازیم

اختصاصی مازند مجلس: معاون سیاسی استاندار مازندران در دولت اصلاحات پیرامون راز مانایی و ماندگاری نشریات بیان داشت: مولد بودن یکی از رازهای مانایی نشریات محلی است. نشریات محلی به جای مصرفی بودن باید تولید کننده باشند و به جای توزیع تولیدات دیگران تولیدات خود را توزیع کنند./ دنیای امروز دنیای رسانه سالار است. در عصر مدیاکراسی قرار داریم اینکه رسانه رکن چهارم دموکراسی است از بدیهات است. بلکه امروز از ارکان قدرت است.

اختصاصی مازند مجلس: پیش همایش پاسداشت سه دهه خدمت رسانه‌ای روزنامه بشیر به مناسبت 5 هزارمین شماره بشیر با حضور مدیران روابط عمومی، اصحاب رسانه و فعالین فرهنگی در باشگاه برق ساری برگزار شد.

در این مراسم دکتر علی کریمی مله اظهار داشت: یکی ازشاخص های سنجش سطح جوامع، سنجش مطبوعات آن است. لذا اگر می خواهیم به به بررسی جامعه امروز بپردازیم باید کیفیت مطبوعات را مورد سنجش قرار دهیم.

معاون سیاسی استاندار مازندران در دولت اصلاحات پیرامون راز مانایی و ماندگاری نشریات بیان داشت: مولد بودن یکی از رازهای مانایی نشریات محلی است. نشریات محلی به جای مصرفی بودن باید تولید کننده باشند و به جای توزیع تولیدات دیگران تولیدات خود را توزیع کنند.

رسانه با تولید محتوی باید جریان ساز باشد و در فضای به شدت رقابتی امروز با جاذبه‌های فنی و استفاده از تکنولوژی‌های به روز از حیث سخت افزاری نیز ارتقا یابد.

رسانه با تلفیق و تعادل بین مسائل ملی و محلی باید نسبت به مسائل مهم ملی نیز بی‌تفاوت نباشد چراکه امروزه هیچ سیاست مداری رسانه‌ها را نادیده نمی‌گیرد.

عضویت هیأت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه مازندران ادامه داد: دنیای امروز دنیای رسانه سالار است. در عصر مدیاکراسی قرار داریم اینکه رسانه رکن چهارم دموکراسی است از بدیهات است. بلکه امروز از ارکان قدرت است.

یک رسانه ضمن داشتن هویتی مشخص باید با سایر رسانه‌ها در تعامل و گفت‌و‌گو باشد. اساسا حسن گفت‌و‌گو در تعامل با دیگران است.

وی تاکید کرد امروز باید به جای ساختن سدهای سیاسی و خودی و غیر خودی کردن به فکر ساختن پل‌های سیاسی باشیم.

در این مراسم ابتدا حجت الاسلام دکتر «عباسعلی بهاری اردشیری» به عنوان صاحب امتیاز روزنامه بشیر با خیر مقدم به میهمانان از نحوه راه اندازی نشریه بشیر سخن گفت و آقای «کوشکی» از پیشکسوتان رسانه‌ای استان به بیان دغدغه‌های اصحاب رسانه پرداخت و «دلاور بزرگ‌نیا» مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی با تبریک به مسولین روزنامه بشیر بر نوآوری و الکترونکی شدن نشریات تاکید نمود و خانم «فریده یوسفی» مدیر انتشارات شلفین با ذکر خاطره‌ای از یادداشت خود در روزنامه بشیر بر فعالیت نشریات در حوزه کودک و نوجوان تاکید کرد.

همچنین آقایان «احمد مظفری» به عنوان مسئول روابط عمومی استانداری مازندران به بایدهایی که رسانه‌های محلی نیاز است به آن توجه کنند اشاره کرد و «یاسر رضا زاده» به عنوان مسئول انجمن روابط عمومی مازتدران برای آنکه دکتر کریمی‌مله فرصت بیشتری برای ایراد سخنرانی داشته باشند تنها به بیان خسته نباشید و تبریک به مجموعه روزنامه بشیر اکتفا نمود و در پایان «محمدی کیادهی» با ذکر خاطراتی شیرین از رقابت‌های سیاسی دهه شصت و مقاومت و ایستادگی دکتر بهاری در حفظ نشریه بشیر اشاره کرد.

علی اصغر یوسف نژاد و سید محمدآقامیری دو تن از نامزدهای احتمالی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حضور یافتند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی کریمی مله - بشیر - رسانه -

مطالب مرتبط با : دنیای امروز رسانه سالار است/ راز مانایی رسانه مولد بودن آن است/ به جای سدهای سیاسی پل بسازیم
نظر شما در مورد : دنیای امروز رسانه سالار است/ راز مانایی رسانه مولد بودن آن است/ به جای سدهای سیاسی پل بسازیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها