مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 94833 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 شهریور 1395 -ساعت : 17:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سرنوشت منطقه آزاد

نکته مدیریتی؛

سرنوشت منطقه آزاد

مازندمجلس: نمی خواهم برای مدیریت نظام اداری مازندران سوگنامه نوشته و یا سوگواره بسرایم و نمی خواهم برای بهره برداری های جناحی عده ای قدرت طلب، سپر بلا شده و سیاه نمایی بکنم!
اما واقعیت تلخ این است که حقیر در برابر بسیاری از ناتوانی ها، کم تحرکی ها، ناهماهنگی ها و تفرقه های کشنده، رنج می برم و هر وقت خواستم مطلبی را در باره یکی از این تلخی ها بنگارم، مصلحت اندیش ها به میدان آمده و واعظ گونه زبان به نصیحت گشوده و هر بار با توجیهی غیرموجه، بنده را مجاب به سکوت و نادیده انگاشتن نمودند!


سکوت توصیه ای است که کمتر به مزاجم خوش آمده و عمدتاً مایلم انتقادها را البته با زبانی متین و غیرموهن به مخاطبانم که خصوصاً در اریکه های قدرت اند، هدیه کنم!
یکی از این نقدها، ناسرانجامی موهبتی اقتصادی برای مردم مازندران به نام منطقه آزاد تجاری در یکی از سواحل بندرگاهی شامل امیرآباد بهشهر، فریدونکنار و نوشهر است!
نمی دانم که عامل اصلی این همه تأخیر، جنگ شهرها و پیدا کردن مکان نهایی برای تأسیس این منطقه آزاد بوده و یا سایر ناهماهنگی های اداری و یا حتی بسترسازی های مقدماتی بوده و یا موضوع دیگر، اما به هر حال از زمان طرح این موضوع تا کنون، سالهاست که می گذرد و هنوز هیچ خبر امیدوار کننده ای در جامعه منتشر نشده که بالاخره چه خواهد شد؟!
از استاندار محترم گرفته و تا نمایندگان شریف مازندران و سایر افراد ذی نفوذ و ذی دخل که در این قضیه کوتاهی کرده و یا سوگیرانه عمل می کنند، باید در پیشگاه خداوند و مردم پاسخگوی تبعات بیکاری و سایر معضلات کم درآمدی و محرومیت مازندرانی ها از مواهب معیشتی آن باشند!


انتخاب یک مکان مناسب نباید این همه خسارت به مازندران تحمیل کند و اگر مدیریت عالی استان از قاطعیت کافی و لازم برخوردار باشد، این تردید و تأخیر را به پایان خواهد رساند و علت این ناسرانجامی به مدیرانی برمی گردد که در جای لازم نمی توانند به بعضی ها نه بگویند!
خدایا به مدیران ما حق اندیشی به جای مصلحت اندیشی های نابجا عطا کن تا مازندران بتواند حداقل از یکی از این بن بست ها عبور کرده و یک خبر خوش را دشت کند!

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرنوشت منطقه آزاد - رنجبر - مازندران -

نظر شما در مورد : سرنوشت منطقه آزاد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها