امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 09:18:00

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 95130 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1395 -ساعت : 12:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وقتی آقای استاندار نمی‌تواند «نه» بگوید!! (طنز)

وقتی آقای استاندار نمی‌تواند «نه» بگوید!! (طنز)

اختصاصی مازندمجلس: بحث انتقال آب دریای خزر به سمنان و مخالفت اقشار و گروه‌های مختلف استان، نیز نتوانست آقای استاندار را مجاب به اعلامِ «نه» کند‌! و اینگونه شد که استاندارشناسان دیگر تاب نیاوردند و نعره‌زنان رو به کوه‌های آلپ نهادند!

مازندمجلس- مجید ساجدی فر: با نگاهی دراز به اطراف خود می‌بینیم افراد پیرامون ما در ویژگی‌ یا رفتاری خاص شهره‌اند. یکی کاریزما دارد. یکی ماکسیما دارد، یکی مافیا هست، (یکی 30 واحدی دارد. یکی 30سال است یک واحدی می‌سازد... {اتاق فرمان: آقا بحث ویژگی‌ها بود نه ساخت‌وساز!} +ببخشید، اشتباه چاپی بود!). یکی خوش‌اخلاق و صمیمی‌است. یکی بدادب و فحاش است، (نکته: بی‌ادب اساسا نداریم، کم‌ادب و بداَدب صحیح است!). یکی سرکار، کار می‌کند. یکی وجدان دارد. یکی.... تا فردا صبح!

در عالم سیاست و مدیریت نیز این‌چنین است و مسئولان و مدیران ما به یک یا چند ویژگی و رفتار خاص مشهورند: یکی با عالم ماوراءالطبیعه و غیب‌ سروکار دارد، (با غیب‌شدن دکل و کشتی و ... اشتباه نشود!). یکی با عالم نجوم سروکار دارد، (منظور ما اصلا حقوق و املاک نجومی نیست!). یکی متخصص دور زدن هست، (البته دور زدن میدان، نه قوانین!) یکی کلا با همه‌چیز و هرکاری مخالف‌است. یکی کلا موافق علامت A هست، یکی ... تا فردا صبح!

 استاندار مازندران نیز از این قاعده مستثنی نیست و طبیعتا ویژگی‌هایی دارد. رفتار ربیع‌فلاح را می‌توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد: منظر اول و منظر دوم!!

از منظر اول (به‌عنوان عضوی از جامعه) می‌توان گفت وی فردی منعطف، اجتماعی (متمایل به جغرافی) و تودل‌بُروی بیرون‌نیا هست که آزارش حتی به موری که دانه‌کِش نیست هم نمی‌رسد! و در این مورد خاص، خوشبختانه بین هیچ‌گروهی اختلاف‌نظری نیست. از منظر دوم (به‌عنوان یک مسئول و مدیر) همین آقای فلاح به‌عنوان استاندار مازندران ویژگی‌هایی دارد که به‌عقیده استاندارشناسان از رفتارهای خاص وی محسوب می‌شود که به آن شهره است و «نه نگفتن» از مهم‌ترین آن‌هاست! سوالی که ذهن آن‌ها را مشغول کرده است این است که چطور می‌شود یک استاندار در طول 3 سال خدمت، یک «نه» نگفته باشد و با همه‌چیز موافق باشد!

ربیع فلاح از روزی که به‌عنوان استاندار انتخاب شد با اینکه خود به‌خوبی می‌دانست استاندار بودن در ذات و خون وی است، تمایل بسیاری به کار در جهاد کشاورزی و مدیریت آن ( با توجه به سابقه‌ی قبلی) داشت. اما دولت نخواست این‌همه استعدادِ وی  در جهاد کشاورزی هدر برود و نهایتا او را به‌عنوان استاندار انتخاب کرد و ایشان هم نتوانست «نه» بگوید و نا‌چار حکم استانداری و دسته‌کلید حل معضلات مازندران مشغول چیدن ترکیب تیم استانداری شد.

این در حالی بود که دوستان و رجال سیاسی طیف‌ها و جریانات مختلف، لابلای تبریکات خود، افرادی را در پست‌های مختلف پیشنهاد می‌دادند که اگر جناب استاندار مصلحت می‌داند آن‌ها را بکار گیرد و آقای فلاح که اهل رنجاندن نبود، سعی کرد با قرعه‌کشی و پالام پولوم همه‌ی افراد و جناح‌ها را راضی نگه‌ دارد. از اینرو به کسی نه نگفت و تیم استانداری مازندران از لحاظ تعدد و تنوع بعد از تیم ملی فوتبال قطر در جایگاه دوم جهان ایستاد! و با تغییرات اخیر نیم‌نگاهی به قهرمانی هم دارد! 

رفته‌رفته و پس از سفر رئیس‌جمهور به مازندران و استقبال خیلی باشکوه مردم و توسعه‌ی شدید مازندران در اثر اقداماتِ بی‌رحمانه جهادی، و اعتراض دیگر استان‌ها از این‌همه پیشرفت مازندران، دولت تصمیم به تغییر و تعویض برخی نیروها گرفت که آن تغییرات اجرایی و عملی شد. مردم انتظار داشتند حالا که استان به سرعت نور در حال توسعه بود آقای استاندار یک ‌نه‌ی کوچولو بگوید تا جلوی سرعت توسعه‌ی استان گرفته نشود!

با آغاز به‌کار مجلس دهم و اتحاد و توصیه‌ی نمایندگان مازندران، مبنی بر اینکه نقطه‌‌های موردنظر ما دارای زیرساخت لازم نیست، استان ما خیلی پیشرفته است و منطقه‌آزاد حق دیگر استان‌هاست که محروم وعقب‌مانده‌اند، باز آقای استاندار نتوانست به درخواست نماینده‌ها نه بگوید و ضمن تایید و تشویق حرف آن‌ها نهایتا منطقه آزاد را به یکی از استان‌های کم‌نوا سپردند! استاندارشناسان عجب گرفتاری شده بودند، اما چاره‌ای جز صبوری نداشتند!

بحث انتقال آب‌های آلوده‌ی دریای خزر به سمنان هم نتوانست نه‌ی آقای استاندار را برانگیزاند و گفت: آقایون داداشا منو قاطی این نقل‌وانتقلات و بگیروببندا نکنین خواهشا. برای من مهم اینه که همچنان استاندار باشم هرچیو می‌خواین ببرین و منتقل کنین و تغییر بدین با خودتون. فقط به میز استانداری من دست نزنید که جیغ می‌زنم!...

 و اینگونه شد که استاندارشناسان دیگر تاب نیاوردند و نعره‌زنان رو به کوه‌های آلپ نهادند!

در هفته‌های اخیر، مردم شهرهای مختلف استان در تماس‌های متعدد و بد‌شمار با دبیرخانه‌ی ما عنوان کردند که آرزو داریم یک نه، یا واژه‌ای معادل آن (خیر، NO، نا، یوخ و .... ) از زبان استاندارمان بشنویم!

پیشنهاد ما به آقای فلاح این‌است حالا که نه گفتن به بالادستی‌ها، دوستان و همکاران سخت است برای شروع به ما یک نه بگویید! ما هم قول می‌دهیم اصلا ناراحت نشویم:

آقای فلاح ممکن است اصلا استعفا ندهید و 4 سال دیگر هم استاندار مازندران بمانید؟!

+فلاح: بله، حتما. کی بهتر از من!!

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ربیع فلاح - نه نگفتن - استاندار مازندران - مجید ساجدی فر -

نظر شما در مورد : وقتی آقای استاندار نمی‌تواند «نه» بگوید!! (طنز)

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها