مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7804 -تاریخ انتشار : شنبه 07 آذر 1394 -ساعت : 12:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

گزارش اختصاصی مازندمجلس/ در جلسه با موسوی‌لاری چه گذشت؟ + تصاویر

از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

اختصاصی مازندمجلس: پس از برگزاری گردهمایی بزرگ اصلاح‌طلبان گلستان، یکی از نامزدهای ریشه‌دار انتخاباتی حوزه بهشهر، نکا و گلوگاه از موسوی لاری درخواست کرده بود تا در برنامه تبلیغاتی‌اش شرکت کند که با مخالفت جدی موسوی‌لاری روبرو شد. ظاهرا موسوی‌لاری یک شرط برای حضور در مازندران تعیین کرده بود و آن حضور تمامی نامزدهای اصلاح‌طلب شرق مازندران در این جلسه بود...

اختصاصی مازند مجلس: در روز پنجشنبه هفته گذشته جلسه‌‌ی شورای راهبردی اصلاح‌طلبان گرگان و آق‌قلا با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات برگزار شده بود.

موسوی لاری در این گردهمایی اصلی ترین عامل شکست را یاس مردم عنوان کرد و با اشاره به دو انتخابات سال 1384 و 1392 گفت: ما دو تابلو داریم. سال ۸۴ که اصلاح طلبان با یک دیگر اختلاف داشتند و نتیجه خروج اسم ناشناسی از صندوق شد که هم دیدیم چه بر سر کشور آمد و تابلوی دوم سال ۹۲ است که توانستیم با همفکری و همراهی دورنمای بهتری برای آینده کشور ترسیم کنیم. باید انتخابات ۹۴ را در امتداد ۹۲ بدانیم. در ۹۲ یک پله بالا رفتیم و در انتخابات ۹۴ هم در مجلس شورای اسلامی و هم در خبرگان رهبری پله دیگری را طی خواهیم کرد. این موضوع جز با از خود گذشتگی و اجماع رقم نخواهد خورد.

 

لیست مشترک اصلاح‌طلبان و کارگزاران

گفتنی است موسوی لاری در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کشور که ریاست آن برعهده دکتر محمدرضا عارف است به عنوان نائب رئیس حضور دارد. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کشور وظیفه تهیه لیست اصلاح‌طلبان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد.

از آنجایی که نمازی یکی از اعضای ارشد حزب کارگزاران در هفته‌های قبل عنوان کرده بود که کارگزاران لیست جدا نخواهند داد و از لیست اصلاح‌طلبان حمایت خواهند کرد، اهمیت این شورای سیاست‌گذاری دو چندان شده است.

از طرفی حزب اعتدال و توسعه که حزب نزدیک به دولت حسن روحانی است ممکن است با توجه به تجربه سال 92، به صورت مستقل لیستی ارائه ندهد و در پاسخ به فداکاری عارف در انتخابات ریاست جمهوری پیشین، به خروجی لیست اصلاح‌طلبان تمکین کنند. البته در این ماه‌های منتهی به انتخابات فعالیت جدی از این حزب دیده نمی‌شود.

تمامی این اتفاقات باعث شده که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کشور اهمیت بسیار بالایی در انتخابات پیش رو داشته باشد.

 

حاضرین در جلسه خانگی

اما در هفته‌‌ی گذشته و پس از برگزاری گردهمایی بزرگ اصلاح‌طلبان گلستان، یکی از نامزدهای ریشه‌دار انتخاباتی حوزه بهشهر، نکا و گلوگاه از موسوی لاری درخواست کرده بود تا در برنامه تبلیغاتی‌اش شرکت کند که با مخالفت جدی موسوی‌لاری روبرو شد. ظاهرا موسوی‌لاری یک شرط برای حضور در مازندران تعیین کرده بود و آن حضور تمامی نامزدهای اصلاح‌طلب شرق مازندران در این جلسه بود.

پس از هماهنگی‌های صورت گرفته، در این جلسه آقایان علی‌اصغر رحمانی خلیلی، وحید رحمانی خلیلی و ایوب برزگرنژاد حضور پیدا کردند و چون جلسه به صورت ضربتی شکل گرفته بود دسترسی به دیگر نامزدهای اصلاح‌طلب منطقه مانند حسنی خورشیدی، نیکخواه، قلی‌پور و مهتابی میسر نشد.

در این جلسه به غیر از سه نامزد اصلاح‌طلب، آقایان درازگیسو، صالحی، میرلوحی، وکیل، مشفق، رشاد، حسینی‌نیا و جمعی از همراهان نامزدها حضور داشتند.

ناگفته نماند در هفته‌های گذشته عکسی در شبکه‌‌های مجازی منتشر شد که حاکی از دیدار خصوصی ولی‌اله حسنی خورشیدی با موسوی لاری در تهران بود اما از محتوای این جلسه دو نفره تاکنون خبری به بیرون درز نکرده است.

موسوی لاری: تا تایید صلاحیت‌ها همه نامزدها در صحنه باشند

این جلسه در راستای ایجاد همدلی و وفاق در بین گزینه‌های مختلف اصلاح‌طلب شرق مازندران برگزار شده بود و به هیچ عنوان در پی حمایت یا تایید یک نامزد نبود.

موسوی لاری در این دیدار بر مشارکت بیشتر مردم و فعال‌سازی بدنه اصلاح‌طلبی برای حضور فراگیر تاکید کرد و گفت: تا تایید صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان همه عزیزان در صحنه حضور داشته باشند و پس از آن اجماعی بزرگ براساس مکانیزم شفاف و دقیق صورت بگیرد.

همچنین وی با دعوت همه نامزدها به اخلاق مداری گفت: اینکه در همین ابتدا یک عده به نفع دیگران کنار بروند و صحنه را ترک کنند مورد پسند شورای اصلاح‌طلبان نیست.

 

تاکید نامزدها به حمایت از خروجی اصلاح‌طلبان

علی‌اصغر رحمانی در این دیدار گفت: ما با نشست‌هایی از این دست با هدایت بزرگان اصلاح‌طلبی به پیروزی دست پیدا خواهیم کرد. ما باید ببینیم افکار عمومی به چه سمتی خواهد رفت و سپس پذیرای افکار عمومی باشیم و همه دوستان اجماع را بپذیرند.

ایوب برزگرنژاد گفت: باید تلاش کنیم همه نیروها با حفظ احترام و همدلی در میدان باشند و در نهایت خروجی هر عزیزی بود مورد حمایت تمام اصلاح‌طلبان قرار گیرد.

همچنین وحید رحمانی خلیلی تاکید کرد: نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و نباید به مسیر مخاطره‌آمیز گذشته که موجب پیروزی رقیبان شد برگردیم. اصرار دارم ما باید نردبان تفکر اصلاح‌طلبی باشیم نه اینکه از اصلاح‌طلبی نردبانی برای خود درست کنیم بنابراین هر عزیزی که خروجی اصلاح‌طلبان باشد پذیرا هستیم.

در پایان موسوی لاری تاکید کرد راهبرد شورای عالی اصلاح‌طلبان در مناطق مختلف براساس مکانیزم شفاف و دقیق برای تعیین گزینه نهایی اصلاح‌طلبان است.

 

حواشی شورای اصلاح‌طلبان بهشهر

از دیگر حواشی این نشست صحبت پیرامون شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان شهر بهشهر بود که یکی از افراد حاضر خطاب به موسوی‌لاری عنوان کرد امیدوار است به زودی انتخابات شورای اصلاح‌طلبان بهشهر شکل بگیرد تا اعضای این شورا مشخص شوند. در همین حین یکی از اعضای شورای محفلی جواب داد که انتخابات در بهشهر برگزار شده است(!) که با واکنش شدید یکی دیگر از حاضرین قرار گرفت و به صراحت عنوان شد که هنوز در بهشهر و سه شهر دیگر انتخابات شورای اصلاح‌طلبان برگزار نشده است.

طبق شنیده‌ها در صحبت‌هایی که پس از این جلسه اتفاق افتاد، قرار شد پیگیری‌های دقیق تری از بالا صورت بگیرد و شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان در این ارتباط پاسخگو باشند.


از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجماع اصلاح طلبان شر - نامزدهای اصلاح طلب ش - حوزه انتخابیه بهشهر - نکا و گلوگاه - موسوی لاری - وحید رحمانی خلیلی - علی اصغر رحمانی خلیل - ایوب برزگرنژاد - ولی اله حسنی خورشیدی -

مطالب مرتبط با : از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران
نظرات کاربران در مورد : از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران
 • حاضر در جلسهپاسخ7شنبه 07 آذر 1394

  مازند مجلس، چیزی شده که همه حرف رو نزدی،؟ چرا نگفتی اون شیخ بزرگوار همراه موسوی لاری خطلاب به شیخ معروف منطقه گفته شما پیر شدید صلاح نیست کاندیدا شید و شیخ .... هم با عصبانیت از اتاق خارج شد و توی حیاط راه می رفت

  • دکتر2دوشنبه 09 آذر 1394

   بنده از یکی از حاضران جلسه سوال کردم ادعای شما رو .اون آقای روحانی جناب حسینی نیا از خطه گیلان بود و داشت مزاح می کرد و هرباری که گفت یه چشمک هم میزد اگه حاضر بودی تو جلسه اولاً اسم روحانی حاضر در جلسه رو می دونستی دوماً چشم های نازنینتو باز می کردی تا خوب ببینی سوماً از اول همه تو فضای باز بودن نه اتاق براساس عکس های بالا. لااقل به اونا یه نگه می کردی بعد حرف می زدی
   چشم دل باز کن تا آن بینی آنچه نادیدنی است آن بینی

 • مطلعپاسخ6شنبه 07 آذر 1394

  بهت زدگی شیخ... و همراهان ایشون زمانی بود که موسوی لاری از اتومبیل پیاده شد و دکتر ایوب و دکتر وحید طرفیت ایشون بودن، شیخ... از موسوی لاری رو دست خورد

 • گت زمینپاسخ5شنبه 07 آذر 1394

  عدو شود سبب خیر، بنده خدا خواست از حضور موسوی لاری سوء استفاده کنه اما جلسه ای تشکیل شد که کاملا به ضررش تمام شد، بد ضایع شد

 • غلط اندازپاسخ2شنبه 07 آذر 1394

  یکی از حامیان فرماندار سابق بهشهر که در حمایت از فرمانداران احمدی نژادی ید طولایی داره اخیرا حواشی ....هم داشته خودشو به جمع رسوند که بگه منم اصلاح طلبم، چرا عکسشو نگذاشتید؟

نظر شما در مورد : از حضور موسوی‌لاری در گردهمایی اصلاح‌طلبان گلستان تا جلسه خانگی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها