مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 7807 -تاریخ انتشار : شنبه 07 آذر 1394 -ساعت : 13:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیش‌بینی یوسفیان ملا از نرخ آینده ارز

عمر دلار 4 هزار تومانی همچون حباب است/

پیش‌بینی یوسفیان ملا از نرخ آینده ارز

مازندمجلس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با مقطعی خواندن رشد نرخ ارز، گفت: کاهش نرخ ارز به زودی با پایان یافتن عزیمت مسافران اربعین حسینی به کربلا رخ خواهد داد

مازند مجلس:  عزت الله یوسفیان ملا  با اشاره به رشد بی سابقه نرخ ارز در بازار، افزایش نرخ ارز به علت بازی دلالان با نرخ ها در روزهای منتهی به سفر مسافران اربعین حسینی بوده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افزایش مقطعی نرخ ارز پایداری نداشته و به زودی به قیمت های قبل برخواهد گشت، افزود: افزایش نرخ ارز در صورتی که ریشه اقتصادی داشته باشد روند کاهشی آن بسیار زمان بر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه رشد نرخ ارز با ریشه های اقتصادی باید با گردش اقتصادی معکوس همراه باشد، تصریح کرد: در حال حاضر هجوم مسافران اربعین حسینی به رشد نرخ ارز در بازار دامن زده که با اتمام این سفر تنظیم بازار را در این زمینه شاهد خواهیم بود.

 

انتقاد از نوسان مقطعی نرخ ارز

وی با انتقاد از نوسان نرخ ارز به صورت مقطعی، گفت: رشد نرخ ارز همزمان با افزایش سفر به کشور عراق نتیجه عدم مدیریت و برنامه ریزی جهت جلوگیری از نفوذ دلالان و همچنین عدم توزیع ارز متناسب با نیاز است.

وی با بیان اینکه نرخ ارز به طور حتم روند کاهشی را دنبال خواهد کرد، ادامه داد: از این پس شاهد ثبات بیشتر بازار ارز با اتمام سفر اربعین خواهیم بود.

یوسفیان ملا با اشاره به عدم عرضه آزاد ارز در بازار از سوی دولت، گفت: دولت باید عرضه ارز را با پیش بینی های لازم بیشتر کرده تا به این ترتیب کاهش منابع رشد نرخ ارز را رقم نزند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیش بینی های لازم برای تنظیم بازار ارز از سوی مسئولان صورت نگرفته که این به رشد نرخ ارز و فشار بر مردم منجر شد.

قادری مطرح کرد:
پایان سفر اربعین؛ پایان حباب ارز/افزایش نرخ ارز مقطعی است

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با پایان یافتن سفرهای خارجی و اربعین حباب ارز شکسته می شود، گفت:افزایش نرخ ارز مقطعی بوده و بازار ارز دوباره به ثبات قیمت باز می گردد.  

جعفر قادری با اشاره به افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر گفت:این افزایش قیمت  به دلیل افزایش تقاضای مسافران اربعین و سفرهای خارجی بوده که این نوسان و افزایش پس از سفر اربعین کاهش می یابد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت ارز مقطعی است، افزود:دلالان بازار ارز از این گرانی سوء استفاده نکنند که نتیجه ای جز ضرر برای آنها در پی نخواهد داشت.

تا زمان اجرایی شدن برجام قیمت ارز کاهش محسوسی نخواهد داشت

قادری با تاکید بر اینکه تا زمان اجرایی شدن برجام قیمت ارز کاهش محسوسی نخواهد داشت، ادامه داد:با ورود سرمایه ها و تسهیلات خارجی به کشور و آزاد شدن اموال بلوکه شده شاید در قیمت ارز تغییر محسوسی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه کمبود منابع در بازار از عوامل مهم تاثیر گذار در رشد نرخ دلار است، اظهار داشت: علت رشد نرخ ارز محدودیت منابع در بازار بود که با اقدام دولت در تزریق ارز به بازار به علت کمبود آن باز هم شاهد بهبود وضعیت نبودیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک مرکزی به دلیل کمبود ارز قادر به توزیع منابع بیشتر به بازار نبود، تصریح کرد: با پایان یافتن سفرهای خارجی و اینکه دولت نرخ ارز را در بودجه 95 همان نرخ ارز سال گذشته پیش بینی کرده این حباب شکسته و بازار ثبات خود را پیدا می کند.


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یوسفیان ملا - قیمت ارز - ارزش دلار -

نظر شما در مورد : پیش‌بینی یوسفیان ملا از نرخ آینده ارز

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها