تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - ساعت : 12:33

کد مطلب: 161969 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدارک لازم برای شرکت در انتخابات/ اعلام آخرین مهلت برای دریافت شناسنامه جدید

مازندمجلس: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد افرادی که شناسنامه‌شان گم یا مخدوش شده است، حداکثر تا 28 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند تا برای دریافت شناسنامه جدید خود برای شرکت در انتخابات، به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

مازندمجلس: سیف‌الله ابوترابی، درباره اقدامات سازمان ثبت احوال در انتخابات پیش رو اظهار کرد: همانطور که می‌دانید سازمان ثبت احوال عضو ثابت ستاد انتخابات کشور بوده و طبق قانون وظایفی نیز برعهده این سازمان قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه این سازمان هنگام ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر با ستاد انتخابات همکاری داشته است.
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره مدارک شناسایی لازم برای شرکت در انتخابات اظهار کرد: همانطور که پیش‌تر نیز اعلام شد، داشتن شناسنامه برای شرکت در انتخابات ضروری است اما الزامی برای همراه داشتن اصل کارت ملی وجود ندارد و همین که متقاضی شماره ملی‌اش را به خاطر داشته باشد کفایت می‌کند. البته بهتر است که افراد کارت ملی خود را در روز رای ‌گیری به همراه خود بیارند ولی همانطور که گفتم داشتن شناسنامه الزامی بوده اما الزامی برای همراه داشتن کارت ملی وجود ندارد و حفظ بودن شماره ملی کافی است.
 
ابوترابی با بیان اینکه پس از اعلام شماره ملی از سوی فرد رای دهنده، مشخصات وی با بانک ثبت احوال و مندرجات در شناسنامه‌اش تطبیق داده می‌شود، اظهار کرد: اگر این اطلاعات با یکدیگر در تضاد باشند، اجازه رای دادن به فرد داده نخواهد شد.
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در پاسخ به سوال ایسنا درباره نحوه تشخیص مدارک جعلی یا تکراری اظهار کرد: سیستم‌های سازمان ثبت‌احوال در تمامی شعب اخذ رای و همچنین تمامی صندوق‌های سیار آنلاین بر خط بوده و مشخصات افراد رای دهنده در همان لحظه در هر نقطه از کشور ثبت می‌شود بنابراین به هیچ عنوان هیچ فردی نمی‌تواند به عنوان مثال یک بار با شناسنامه المثنی و یک بار با شناسنامه مفقودی که ممکن است پیدا کند شرکت کند و از اینگونه موارد جلوگیری خواهد شد.
 
ابوترابی درباره آن دسته از افرادی که ممکن است شناسنامه‌شان گم شده و یا به دلیل ریختن آب، پاره شدن و... مخدوش شده باشد گفت: اگر افراد شناسنامه خود را گم کرده باشند یا شناسنامه‌شان مخدوش شده باشد حداکثر تا روز 27 اردیبهشت باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و درخواست برای دریافت شناسنامه جدید را ثبت کنند و سازمان نیز متعهد است تا پیش از برگزاری انتخابات شناسنامه را به دست این افراد برساند. در شهرستان ‌ها این زمان حداکثر 24 ساعته بوده و متقاضیان می‌توانند از طریق پست یا با مراجعه به ثبت احوال، شناسنامه جدیدشان را دریافت کنند. در تهران نیز ممکن است مدت زمان صدور و تحویل شناسنامه بیش از 24 ساعت طول بکشد که البته طی هماهنگی که با شرکت پست انجام داده ایم، شناسنامه‌های جدید به وسیله پست به آدرس متقاضیان ارسال خواهد شد.
 
ابوترابی درباره افرادی که شناسنامه‌شان مخدوش شده خاطرنشان کرد: بهتر است این افراد شناسنامه خود را به مسوولان مربوطه نشان دهند چراکه ممکن است میزان آسیب‌دیدگی شناسنامه به حدی نباشد که حتما نیاز به تعویض آن وجود داشته باشد.
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد که اگر افراد پس از  27 اردیبهشت درخواست خود برای دریافت شناسنامه را ثبت کنند، شناسنامه جدیدشان تا روز انتخابات به دست‌شان نخواهد رسید.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شناسنامه #انتخابات #احوال #افراد #درباره #دریافت #اظهار #داشتن #اعلام #مدارک #شناسنامه‌شان #شماره #مخدوش # ابوترابی #الزامی # سخنگوی #همانطور #همراه #حداکثر #جدیدشان #اردیبهشت #درخواست #افرادی #متقاضیان #مراجعه #البته #دهنده #ندارد #اینکه #مشخصات #باشند #تمامی #نخواهد #عنوان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدارک لازم برای شرکت در انتخابات/ اعلام آخرین مهلت برای دریافت شناسنامه جدید


X https://sport45.site/