تاریخ انتشار : یکشنبه 19 شهریور 1396 - ساعت : 14:43

کد مطلب: 194769 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری تا ۱۵ آبان

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- بازنشستگان کشوری و مستمری بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا ۱۵ آبان سال جاری مهلت دارند برای حذف یا اضافه شدن نام خود و افراد تحت تکفلشان در قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان اقدام کنند.

مازندمجلس:

به گزارش گروه جچامعه خبرگزاری میزان،مهدی فرزانه معاون بیمه و خدمات سلامت آتیه سازان حافظ اظهار کرد: شرکت آتیه سازان حافظ پس از مناقصه‌ای که سازمان بازنشستگی کشوری برگزار کرد برنده اعلام شد و توانست برای یازدهمین سال (از سال ۸۴ تا ۸۹ و از سال ۹۰ تا ۹۵) توفیق خدمت به بازنشستگان کشوری را بدست آورد.

وی در مورد زمان اجرای قرارداد جدید و مهلت بیمه‌شدگان برای حذف و اضافه نام خود و افراد تحت تکلفشان در لیست بیمه، گفت: قرارداد جدید از تاریخ ۱/۶/۹۶ شروع شده است و بیمه‌شدگان تا تاریخ ۱۵/۸/۹۶ فرصت دارند نسبت به تغییرات حذف و اضافه مورد نظرشان اقدام کنند.

معاون بیمه و خدمات سلامت آتیه سازان حافظ ادامه داد: بازنشستگانی که در قرارداد سال ۹۵ حضور نداشتند، اما تمایل دارند خود و خانواده تحت تکفلشان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند، تا ۱۵ آبان سال جاری مهلت دارند نسبت به اضافه شدن در قرارداد جدید اقدام کنند.

فرزانه افزود: بازنشستگانی که در قرارداد سال گذشته بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ تحت پوشش بودند، در قرارداد سال ۹۶ نیز پوشش بیمه برای آنها برقرار است و اگر به هر دلیل مایل به ادامه دریافت این خدمت نیستند، می‌توانند از طریق مراجعه به سازمان بازنشستگی کشوری نسبت به حذف نام خود و افراد تحت تکفل در قرارداد جدید اقدام کنند.

نماینده تام الاختیار مدیرعامل در قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بیمه شده اصلی برای اضافه کردن و یا حذف اسامی به لیست بیمه خود باید به ادارات بازنشستگی مربوطه خود مراجعه کنند، گفت: ملاک ما برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان این قرارداد لیست بیمه‌‎ای است که صندوق بازنشستگی کشوری در اختیار آتیه‌سازان حافظ قرار می‌دهد. پس از اینکه صندوق بازنشستگی اسامی را در سامانه خود به روز کرد و آن را در اختیار آتیه سازان قرار داد شرکت نیز این اطلاعات را از طریق سیستم فن‌آوران در اختیار شعب قرار می‌دهد تا مورد استفاده قرار گیرد.

فرزانه تصریح کرد: البته بیمه‌شدگان از طریق مراجعه به سایت www.cspf.ir که متعلق به سازمان بازنشستگی کشوری است نیز می‌توانند جزئیات لیست بیمه افراد تحت پوشش خود را مشاهده کنند و چنانچه تغییراتی در اسامی افراد تحت تکلفشان رخ داده از طریق این سایت مطلع شوند و نسبت به تغییرات مورد نیاز اقدام کنند.

وی در مورد نرخ حق بیمه تکمیلی درمان سال ۹۶ بازنشستگان کشوری گفت: نرخ در نظر گرفته شده برای سال ۹۶ به ازای هر نفر ۲۶هزار و ۵۰۰ تومان است که سازمان بازنشستگی از حقوق بازنشستگان کم می‌کند.

معاون بیمه و خدمات سلامت آتیه سازان حافظ با تاکید بر اینکه آتیه سازان حافظ هیچ نقش و دخالتی در تعیین این نرخ ندارد، گفت: قرارداد آتیه‌سازان حافظ با سازمان بازنشستگی به صورت حق العمل‌کاری است، یعنی در قبال خدماتی که ارائه می‌شود کارمزد دریافت می‌کنیم.

فرزانه همچنین مدارک مورد نیاز برای اضافه شدن افراد به لیست بیمه، را چنین اعلام کرد: گواهی کفالت، گواهی از کار افتادگی، کپی صفحات اول و دوم شناسنامه بیمه شده اصلی، کپی صفحه اول شناسنامه فرزندان که قرار است به لیست بیمه اضافه شوند، کپی کارت ملی کلیه افراد، گواهی اشتغال به تحصیل، احکام برقراری اولیه حقوق در خصوص بازنشستگان جدید و پرینت سامانه بیمه تکمیلی درمان با قید تاریخ روز.

نماینده تام الاختیار مدیرعامل در قرارداد صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد: این مدارک باید حضوری به شعب ارائه شود و پس از پر کردن فرم اظهارنامه توسط بازنشسته، شعبه بر اساس این مستندات تغییرات لازم در سامانه را ایجاد و ثبت می‌کند.

وی در مورد تغییرات سقف تعهدات بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری نیز گفت: خوشبختانه سازمان بازنشستگی افزایش قابل قبولی در سقف برخی تعهدات ایجاد کرده است و سقف تعهدات بیماری‌های فوق تخصصی و بیماری‌های صعب العلاج را از ۱۵ میلیون تومان به ۱۷ میلیون تومان، بستری‌های عمومی و بستری‌های طبی وخدمات سرپایی را از ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، خدمات تشخیص سرپایی به ۶۵۰هزار تومان،خدمات آزمایشگاهی را به ۳۲۰ هزار تومان و اعمال مجاز سرپایی از ۳۰۰هزارتومان به ۳۵۰ هزار تومان افزایش داده است و خدمات رادیوگرافی که در قراردادهای سنوات پیش در تعهد بیمه نبود نیز با سقف ۱۵۰ هزارتومان اضافه شده است.

 


منبع : میزان

برچسب ها : #قرارداد #بازنشستگی #کشوری #اضافه #تومان #سازان #خدمات #بازنشستگان #افراد #تکمیلی #میلیون #درمان #صندوق #تغییرات #اقدام #فرزانه #بیمه‌شدگان #اسامی #اینکه #معاون #ارائه #اختیار #گواهی #تاریخ #سامانه #تعهدات #دارند #سلامت #سرپایی #مراجعه #بستری‌های #شناسنامه #مدارک #بیماری‌های #افزایش #ایجاد #می‌کند #می‌توانند #بازنشستگانی #ادامه #تکلفشان #اعلام #دریافت #نماینده #آتیه‌سازان #مدیرعامل #الاختیار #می‌دهد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری تا ۱۵ آبان


X https://sport45.site/