تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - ساعت : 10:34

کد مطلب: 208504 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هلال احمر اعلام کرد

امدادرسانی به 31 هزار و 500 تن از زائران مراسم اربعین

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امداد رسانی به ۳۱ هزار و ۵۳۷ تن از هموطنان در سراسر کشور خبر داد.

مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،مرتضی سلیمی درباره پوشش امدادی زائران در ایام اربعین در چهار مرز مهران، خسروی، شلمچه و چذابه، اظهارداشت: از اول آبان ماه سال جاری تا ۱۳ آبان ماه به ۳۱ هزار و ۵۳۷ تن از هموطنان در سراسر کشور خدمات امدادی ارائه شد.

وی درباره ارائه خدمات درمانی به زائران، عنوان کرد:۱۰ هزار و ۵۹۲ تن از هموطنان از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند؛ به علاوه ۷۲ تن از مصدومان در سوانح حوادث نیز از سوی عوامل امدادی هلال احمر برای انجام ادامه روند درمانی به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات پزشکی به زائران در ایام اربعین در داخل کشور، تصریح کرد: ۶ هزار و ۵۶۰ تن از هموطنان با مراجعه به پایگاه‌های هلال احمر از خدمات پزشکی تست قند خون و فشار خون بهره‌مند شدند؛ به علاوه خدمت اسکان اضطراری هم به ۱۴ هزار و ۳۲۶ تن از هموطنان در نقاط مرزی ارائه شد کهاز این تعداد ۴ هزار و ۱۷۷ مورد مربوط به اتباع پاکستانی در پایانه میرجاه – استان سیستان و بلوچستان بود.

وی افزود: توزیع ۱۴۷ هزار و ۹۳۰ ماسک هم در ٢ استان ایلام و خوزستان میان زائران توزیع شد.

سلیمی با اشاره به گزارش پوشش امدادی حوادث ترافیکی مربوط به ایام اربعین از ١٠ تا ۱۳ آبان ماه در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: طی این مدت ۱۹ مورد ماموریت امدادی صورت گرفته است و در مجموع ۱۰۵ تن در حوادث و سوانح آسیب دیده اند که ۳۱ نفر از آن‌ها توسط نیرو‌های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و ۵ تن نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

 


منبع : میزان

برچسب ها : #خدمات #زائران #امدادی #ارائه #درمانی #اربعین #هموطنان #حوادث #اشاره #منتقل #مراکز #پزشکی #توزیع #استان #مربوط #سرپایی #سلیمی #گزارش #درباره #سراسر #علاوه #شدند؛ #سوانح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : امدادرسانی به 31 هزار و 500 تن از زائران مراسم اربعین


X https://sport45.site/