بودجه ۹۷ باید براساس درآمدها و مبتنی بر واقعیات نوشته شود/ انحراف در بودجه تورم‌زا است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 آذر 1396 - ساعت : 11:04

کد مطلب: 215040 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سروش در گفت‌وگو با ایلنا:

بودجه ۹۷ باید براساس درآمدها و مبتنی بر واقعیات نوشته شود/ انحراف در بودجه تورم‌زا است

مازندمجلس: عضو فراکسیون امید مجلس در آستانه ارائه لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور به مجلس، به تشریح برخی الزامات و بایدها و نبایدهای این لایحه بودجه پرداخت.

مازندمجلس: عضو فراکسیون امید مجلس در آستانه ارائه لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور به مجلس، به تشریح برخی الزامات و بایدها و نبایدهای این لایحه بودجه پرداخت.

ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به الزامات بودجه سال ۹۷ کل کشور گفت: عدم همخوانی درآمدهای بودجه با هزینه‌ها، یکی از معایب بزرگ نظام بودجه‌ریزی کشور است که در سال‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم. 

وی افزود: معتقدم بودجه سالانه باید متناسب با عملکرد بودجه‌های گذشته برنامه‌ریزی شود تا به این ترتیب در صورت تامین نشدن منابع درآمدی بودجه، میزان بودجه‌ای که تخصیص داده می‌شود با میزان منابع پرداختی توسط خزانه متناسب باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سال ۹۷ باید براساس درآمدها و مبتنی بر واقعیات نوشته شود، تاکید کرد: هرگونه انحراف در بودجه سال ۹۷ می‌تواند به تورم در کشور دامن بزند. بنابر این، لایحه بودجه باید هدفمند تدوین شود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با بیان اینکه بخشی از بودجه کشور وابسته به نفت است، تصریح کرد: باید منابع حاصل از فروش نفت و گاز در بودجه کاهش پیدا کند؛ چرا که این منابع می‌توانند به عنوان منابع سرمایه‌ای و توسعه‌ای کشور تلقی شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین در بخش دیگر، بودجه وابسته به مالیات‌های دریافتی است. در این زمینه در برخی موارد شاهد معافیت‌های مالیاتی هستیم که این معافیت‌ها باید به حداقل برسند تا بتوان کار اقتصادی رقابتی در کشور انجام داد.

وی با تاکید بر اینکه معافیت‌های مالیاتی نباید باعث فشار زیاد به واحدهای تولیدی شود، اعلام کرد: البته بخش دیگر درآمدهای بودجه حاصل از فروش کارخانجات دولتی است که باید ساماندهی شود و سهام این کارخانجات به افرادی فروخته شود که بضاعت مالی دارند؛ نه این‌که به نهادهای مختلف فروخته شود و منابع آن به کندی اخذ شود.

سروش، افزایش بودجه جاری کشور را از جمله دیگر معایب بودجه سالیانه دانست و در پایان گفت: افزایش بودجه جاری در بودجه سالیانه می‌تواند بودجه پروژهای عمرانی را به طور طبیعی کاهش دهد و مانع از توسعه و اشتغال پایدار در کشور شود.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #بودجه #منابع #اینکه #تاکید #شورای #میزان #می‌تواند #اسلامی #معافیت‌های #افزایش #سالیانه #فروخته #کارخانجات #مالیاتی #وابسته #گذشته #واقعیات #نوشته #مبتنی #درآمدها #ایلنا #براساس #انحراف #فراکسیون #معایب #گفت‌وگو #درآمدهای #الزامات #لایحه #متناسب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بودجه ۹۷ باید براساس درآمدها و مبتنی بر واقعیات نوشته شود/ انحراف در بودجه تورم‌زا است


X https://sport45.site/