تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 - ساعت : 08:40

کد مطلب: 232629 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیانیه مشترک ریاض و لندن در پایان سفر ولیعهد سعودی / تکرار اتهامات واهی علیه ایران و حزب‌الله

مازندمجلس: عربستان سعودی و انگلیس در بیانیه‌ای مشترک، بار دیگر اتهام‌های بی‌اساسی علیه ایران و حزب‌الله لبنان مطرح کردند.

مازندمجلس: ریاض و لندن عصر دیروز در پایان سفر «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی به انگلیس، بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.
به گزارش نامه نیوز انگلیس در این بیانیه از تلاش‌های عربستان سعودی در مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آن تمجید کرده است!
این دو کشور بر افزایش تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، از طریق تبادل اطلاعات تأکید کردند و همچنین چندین یادداشت تفاهم برای تقویت همکاری‌های همه‌جانبه و افزایش قدرت دفاعی عربستان سعودی امضا کردند.
عربستان سعودی و انگلیس همچنین در این بیانیه، اتهام‌های بی‌اساس و ثابت‌نشده علیه ایران مطرح کرده‌اند. این دو کشور، ایران را به ضرورت پایبندی به حسن همسایگی، عدم مداخله در امور کشورهای منطقه، پایان دادن به حمایت از «انصارالله» در یمن و خارج کردن نیروهای نظامی خود و حزب‌الله از یمن، دعوت کرده‌اند.
در این بیانیه، ریاض و لندن حمایت‌شان از دولت لبنان و ضرورت بسط حاکمیت آن بر سرتاسر لبنان و خلع سلاح حزب‌الله، اعلام کردند و مدعی شدند که با نقش بی‌ثبات کننده حزب‌الله باید مقابله کرد.
محمد بن‌سلمان، چهارشنبه برای انجام سفری سه روزه وارد لندن شد. سفر وی به لندن، با تظاهرات‌های اعتراضی گسترده‌ای علیه سیاست جنگ‌افروزی عربستان سعودی به‌ویژه درقبال یمن، همراه بود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سعودی #حزب‌الله #عربستان #بیانیه #انگلیس #پایان #همچنین #کرده‌اند #ضرورت #افزایش #لبنان #تروریسم #بن‌سلمان #مشترک #مبارزه #ولیعهد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بیانیه مشترک ریاض و لندن در پایان سفر ولیعهد سعودی / تکرار اتهامات واهی علیه ایران و حزب‌الله


X https://sport45.site/