موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب ماندگی مازندران در توسعه

تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 اسفند 1397 - ساعت : 13:10

کد مطلب: 237038 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار مازندران مطرح کرد

موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب ماندگی مازندران در توسعه

مازندمجلس: استاندار مازندران گفت: موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب ماندگی مازندران در توسعه است.

مازندمجلس: احمد حسین زادگان در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان مازندران با اشاره به این که سرمایه گذاری خارجی به درستی اجرا نشده است و نمی توان با نگاه روزمره، سرمایه گذاری خارجی را توسعه داد، اظهارکرد: موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب افتادگی در بخش های مختلف است.

وی با بیان این که مبنای بخشی از موانع سرمایه گذاری در استان،بعد فرهنگی است، یادآور شد: عدم باور و عزم همگانی، بوروکراسی اداری، واگرایی و عدم وجود منافع مشترک در استان از موانع اجتماعی، اداری و سیاسی توسعه سرمایه گذاری به شمار می رود.

استاندار مازندران جلب و جذب سرمایه گذاری را از راه های توسعه برشمرد و خاطرنشان کرد: در سرمایه گذاری باید به سمت پروژه های مقیاس بزرگ حرکت کنیم.

حسین زادگان با تاکید بر این که در حوزه سرمایه گذاری داخلی، باید ظرفیت های موجود، حفظ و تقویت شوند و توسعه یابند، افزود: باید آنچه که در این حوزه موجود است را برجسته کنیم، از افراد اهل برای سرمایه گذاری در بخش های دارای مزیت دعوت نماییم و سرمایه گذاران موفق مازنی فعال در استان های دیگر را برای سرمایه گذاری در استان جلب، جذب و حمایت کنیم.

استاندار مازندران با اشاره به این که در برخی از فرصت های مهم و دارای مزیت سرمایه گذاری ورود نکرده ایم، عنوان کرد: باید با بهره گیری از توان سرمایه گذاران مازندرانی داخل کشور به سرمایه گذاری های جدید ورود کنیم.

حسین زادگان توسعه سرمایه گذاری خارجی را علیرغم محدودیت های موجود از برنامه های استان برشمرد و گفت: از فرصت ایرانیان خارج از کشور به شکل های مختلف در جهت توسعه سرمایه گذاری باید بهره گیری شود و به کشورهای آسیای میانه نگاه جدی تری باید بیندازیم.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که از سرمایه گذار اهل و فعال باید با همه توان پشتیبانی کرد، یادآور شد: فرمانداران و دستگاه های ذیربط با ورود به هنگام به مسائل؛ موانع پیش روی سرمایه گذاری را رفع نمایند.

حسین زادگان با تاکید بر این که دستگاه های اجرایی در حوزه سرمایه گذاری از چهره های جوان علمی، افراد صاحب نظر و دارای ایده بهره گیری کنند، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی برنامه اجرایی و عملیاتی و برنامه سال 98 خود را در حوزه سرمایه گذاری تدوین و ارایه نمایند.

استاندار مازندران با بیان این که همه دستگاه های مرتبط در خصوص سرمایه گذاری مکلف اند و یکی از وجوه و ملاک و معیار توفیق مدیران، جلب سرمایه گذاری است، افزود: دستگاه ها باید با کمک مرکز خدمات سرمایه گذاری به این امر مهم ورود کنند.


برچسب ها : #حسین زادگان #مازندران #توسعه #سرمایه گذاری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب ماندگی مازندران در توسعه


X https://sport45.site/